Сьогодні неможливо уявити собі нігтьової сервіс без нарощування. Одним з найоптимальніших матеріалів для цієї процедури якраз і є гель-паста для нігтів. Її структура дозволяє майстрам створювати штучні нігті, які складно відрізнити від натуральних, а також вона ідеально підходить для створення бездоганного 3D-дизайну нігтів. І це ще не всі функції засобу з унікальними властивостями.
Технології в нігтьовому сервісі розвиваються так само активно, як і на ринку косметології. Головне завдання для нейл-фахівців – створювати якісні та безпечні для роботи продукти, які відповідають новим вимогам і технологіям манікюру.
Про найактуальнішу новинку сезону – кольорову гель-пасту – розповідає майстер Ольга Дубицька.
Ольга Дубицька, майстер міжнародного класу вищої категорії 3-го рівня КССК. Автор і розробник покрокових технологій, майстер-викладач, професійний художник.
Гель-паста – матеріал для створення дизайну нігтів, який дозволяє промальовувати дрібні деталі, виробляється густої консистенції і не розтікається по поверхні нігтя. Прекрасно підходить для створення малюнків з об’ємними елементами, площинного дизайну і ліплення. Пасту можна наносити на фінішне покриття, яке допомагає створювати красиві візерунки. Потім справа за малим – використовуйте олії для кутикули і креми для рук, щоб манікюр протримався якомога довше і виглядав дуже акуратно.
Оскільки гель-паста для нігтів має необхідну в’язкість, вона тримає форму, яку надав майстер до полімеризації під лампою і дозволяє змоделювати будь-який дизайн. Саме тому засіб є прекрасним варіантом для створення найскладніших елементів декорування. Стійкість до розтікання настільки висока, що дизайн можна виконувати відразу на всіх нігтях.
Водночас вона еластична і пластична: тягнеться за пензлем, але не розтікається. Завдяки високій пластичності після просушування в лампі утворюється липкий шар, який можна використовувати далі для створення манікюру в техніці лиття. Так, малюнок, який був на фользі, зможе легко відбитися на поверхні нігтя, і буде виглядати ідеально.
На відміну від простих гель-лаків для нігтів з пасти можна створити об’ємні елементи, саме її використовують в техніці манікюру з ліпленням. Матеріал легко впорається з будь-якими візерунками в форматі 3D (стьобаний або в’язаний дизайн, мережива на нігтях і будь-який інший об’ємний nail-art), підійде для декорування манікюру простішими візерунками, а також зміцнить нігті, щоб манікюр не сколовся.
У складі гель-паст – акрилати і полімери, але в ньому немає ацетону, що робить пасту абсолютно безпечною для людей. Засіб не має будь-якого явно вираженого запаху, його можна змішувати з будь-якими гелями і акриловими фарбами. Крім того, пастою можна замінити всі ці компоненти. Наприклад, гель-паста Naomi сумісна з будь-якими акрилами і гелями. Так само можна змішувати і всі відтінки пасти цього бренду (їх в лінії Naomi – 35), робити півтони і градієнти.
Різновиди гель-паст для нігтів
Існує всього два типи гель-пасти, які відрізняються лише кількома специфічними особливостями:
- Паста для нігтів з липким шаром: засіб використовується як база для подальшого нанесення блискіток, каменів, намистин, страз, дрібної крихти та інших елементів декору. Подібний матеріал також відмінно підходить для промальовування на нігтьових пластинах найдрібніших деталей.
- Паста без липкого шару: продукт більш стійкий при нанесенні, що робить його чудовим вибором при створенні манікюру з об’ємним рельєфом або багетним ліпленням.
Всі інші характеристики гель-паст схожі. Серед них:
- густа і щільна консистенція;
- величезна палітра кольорів;
- можливість змішувати відтінки між собою для отримання необхідного;
- економічна у використанні – пасти вистачає на велику кількість манікюрів;
- придатна для нарощених і натуральних нігтів;
- абсолютно безпечна;
- не має різкого запаху;
- легко наноситься;
- не розтікається і не утворює бульбашок;
- сохне 30-90 секунд;
- висока зносостійкість – покриття може протриматися близько місяця.
Для яких видів нейл-дизайну підходить гель-паста?
Гель-паста – прекрасна альтернатива використанню гель-фарб або гель-лаків. Паста багатофункціональна. Нею можна робити повне кольорове (дво- або однотонне) покриття, можна промальовувати складні елементи дизайну, але головне – за допомогою гель-пасти досить легко робити об’ємний дизайн.
Один з варіантів використання – нанесення гель-пасти для звичного кольорового манікюру лаком (або гель-лаком) для нігтів. Попередньо на нігтьову пластину наносимо гумову базу Naomi Rubber UV Base. Наступним етапом сушимо гель-пасту в UV-лампі.
За допомогою гель-пасти легко робити модні зараз рельєфні та об’ємні мережива. Промальовування пензлем тонкого малюнка за допомогою пасти дається дуже легко навіть новачкам і майстрам з невеликим досвідом або навичками нейл-дизайну. Головне, пензель для малюнка повинен бути тонким та із синтетичного ворсу.
Гель-паста має високу пластичність, після полімеризації утворює липкий шар, тому найкращим чином підходить для техніки «лиття» з використанням перекладної фольги. Наносимо дизайн, сушимо в лампі 20 секунд, потім прикладаємо фольгу для золотого лиття і малюнок чітко відбивається.
Паста оптимальна для виконання об’ємних або 3D дизайнів, робить їх рельєфними і глибокими. Водночас підходить для малювання на площині, «китайського розпису», промальовування дрібних елементів композицій. Я її використовую саме для техніки подвійного мазка, акварельної техніки і китайського розпису.
Вона також зручна для створення «французького мережива». Техніка «французьке мереживо» – моя авторська розробка. Цей орнамент являє собою мікс з об’ємних пелюсток, які з’єднують тонкі промальовування з вензелів. Завдяки текстурі гель-пасти не розтікаються і красиво лягають на гель-лак, який слід обов’язково закріпити топовим покриттям.
Про технологію використання
Як користуватися гель-пастою для нігтів? Як ми вже сказали, найчастіше її використовують для промальовування дрібних деталей в манікюрі. Також гелеву пасту можна застосовувати для додання рельєфу і об’ємності дизайну: в’язаний манікюр, нейл-арт черепашка, пелюстки і троянди, мереживо, стьобані нігті, дизайн вуаль. В обох випадках засіб варто набирати плоским або конусним пензликом, а потім формувати візерунок.
Будь-яка гель-паста повинна пройти полімеризацію – це 1 хвилина в UV-лампі 36 Вт або 30-45 секунд в LED-лампи. Час проміжного просушування в LED-лампі складає близько 2-х секунд.
Чим же відрізняється кольоровий гель від гель-фарби?
Гель-паста не містить ацетону – вона безпечна як для майстра, так і для клієнта. Не має специфічного запаху. Швидко висихає (до 30 секунд в UV-лампі). Досить довго тримається – покриття буде на місці до 5 тижнів. Завдяки своїй щільній текстурі гель-паста ідеально підходить для складного нейл-дизайну.
Все, що потрібно знати про безпечний манікюр, ви можете дізнатися в інтерв’ю Вікторії Колодій – авторки салону нігтьового сервісу MVK – для Beauty Hub TV.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!