Більшість складних технік фарбування не виходять із моди вже кілька сезонів. І, судячи за світовим тенденціям, здавати свої позиції не планують. Каліфорнійське, венеціанське, бейбілайтс, брондування, шатуш, балаяж − всі ці способи фарбування збирають цілі фан-клуби. Причому швидше, ніж деякі голлівудські зірки. Але правда в тому, що багато хто з нас плутає всі ці назви, маючи на увазі насправді звичайне мелірування.
Щоб не витрачати зайвих грошей, майте на увазі, варто дізнатися трохи більше про класичне мелірування. Що це таке, чим відрізняється від інших технік, який результат можна отримати?
За відповіддю на ці питання редакція Beauty HUB звернулася до фахівця в цій галузі. Наталія Юрчак, міжнародна тренерка з колористики розповідає все, що потрібно знати клієнтам про модну техніку фарбування перед походом до салону.
− У чому її головні відмінності?
− Мелірування − це контрастне фарбування окремих пасом. При цьому секції можуть вибиратися як слайсами, так штопками, зигзагом. Також можуть бути обрані різні проділи й кути, що надає малюнку при меліруванні завжди різного ефекту. Ми можемо побачити на трьох, чотирьох, п’яти жінках одну техніку фарбування, але фінальний результат буде виглядати в кожної з них неповторно та індивідуально. Все залежить від того, яку схему при наборі мелірування використовує майстер.
− Що нам необхідно, аби отримати таку техніку?
− Найважливіше, що потрібно знати − мелірування робиться не фарбою, а порошком. Це такий спеціалізований продукт, який повністю видаляє з волосся й натуральний, і косметичний пігменти. Тому мелірування можна робити як на волосся фарбоване, так і на натуральне.
Але важливо пам’ятати, що після мелірування обов’язково необхідно тонувати волосся. Після порошку наше волосся стає абсолютно порожнім, і всю пігментну масу, яку ми прибрали з пасом, потрібно заповнити. У зворотному випадку після мелірування можна спостерігати, як волосся руйнується.
Десь 10 років тому дуже часто використовувалася ця техніка без тонування, тому що майстри боялися затемнити ці яскраво виражені контрастні пасма. Та й клієнтам хотілося, щоб волосся виглядало якомога білішим. Згодом це призводило до того, що саме міліровані прядки з часом починали виглядати ніби сиві. Вони деформувалися тільки тому, що всередині волосся не було абсолютно нічого. Тому не забувайте, що в той день, коли вам роблять мелірування, обов’язково потрібно провести наступне тонування.
І ще одна рекомендація: хоча б один раз на два тижні необхідно підтримувати колір додатковим тонуванням у салоні краси, щоб волосся завжди було наповненим.
− Які переваги мелірування, й чому клієнти його так люблять і хочуть бачити його на своїй голові протягом багатьох років?
− Одна з найголовніших переваг мелірування: при правильному виконанні руками надійного майстра й професіонала виходить плавний перехід, і при відростанні нового волосся біля коріння зовсім не видно ніякого контрасту. Тому таке фарбування можна робити приблизно один раз на три-чотири місяці. Це економія для клієнтів при поході до салону краси. До того ж немає ніяких горизонтальних контрастних ліній, що зручно при носінні.
− Які техніки фарбування зараз у моді?
− Зараз ми спостерігаємо, як майстри намагаються відродити техніку мелірування. Все старе прийнято називати якимись новими назвами. Тому, щоб воскресити тренд, його спочатку назвали каліфорнійським меліруванням. Це був перший бум на повернену техніку фарбування. Потім з’явилося американське, й зараз ми спостерігаємо ще одну «нову» тенденцію − венеціанське мелірування. Що з цього приводу хочу сказати я з професійної точки зору, як людина, яка цього навчає і працює з мелірування кожен день?
Ті відтінки, що створюються після мелірування, й можливість освітлити волосся до білого або можливість освітлити пасма не так сильно, не так контрастно, буквально на кілька тонів − все це залежить тільки від того, як буде використовуватися продукт майстром. Сама ж техніка може варіюватися в різних версіях. Але це все одно мелірування.
Як я говорила раніше, у мелірування можуть бути різні категорії набору. Це можуть бути пасма-слайси − точна, чітка, рівна прядка, яку ми від самого кореня й до кінця довжини повністю знебарвлюємо й запечатуємо в фольгу. Це може бути набір штопанням, коли ми беремо одне пасмо й штопкою, дуже ювелірно набираємо волосся з цієї секції, ділячи його таким чином на кілька частин. До речі, дуже важливий момент: в залежності від того, якого ефекту хоче досягти перукар, або чого просить клієнт, в цьому варіанті можна набрати до мелірування різну кількість волосся. Від цього теж буде залежати кінцевий результат. Одне пасмо можна розділити навпіл (50% залишиться натурального кольору, 50% − освітленого), на три частини (30% залишити натурального кольору й 70% світлого або ж 26% блонду та 64% − натурального). Залежно від того, якою буде товщина пасма, під яким кутом буде воно ставитися, на скільки відсотків ми розшаруємо його при виборі мелірування, буде залежати результат. Ефект може бути абсолютно різним.
При меліруванні можна зробити як контрастні пасма, які клієнт буде бачити, так і досягти практично тотального блонду. Ось чому домашнє мелірування дуже відрізняється від салонного. Ви прекрасно розумієте, що в салоні люди цьому спеціально навчаються. Це не просто випадковий набір пасом, як вважають багато клієнтів. Є ціла методика грамотного виконання цієї техніки.
На зміну меліруванню прийшли балаяж, шатуш і аіртач (airtouch), що довгий час знаходяться в топ-трендах. Але скажу вам чесно, що жоден із них не замінить такий класичний спосіб фарбування, як мелірування.
Меліруванням можна змоделювати будь-яку форму обличчя й стрижку.
Зараз практично всі майстри-перукарі, працюючи з клієнтом, комбінують різні методи фарбування на одній голові. Відповідно, для пасом у тім’яній зоні та біля обличчя можуть використовувати мелірування, на скронях може бути шатуш для плавного переходу, на потилиці, щоб були більш контрастні пасма, може використовуватися балаяж. І всі способи, що комбінує перукар, обертаються навколо потреб клієнта.
Тут ми стикаємося з проблемою. Клієнт приходить і називає якоюсь однією конкретною назвою те, що він хоче. При цьому дівчата не до кінця розуміють, що ті картинки, що вони показують у салонах краси своїм майстрам − це комбінація різних технік фарбування. Тому моя рекомендація для будь-якого клієнта, який приходить до салону − зрозуміти, чого він хоче, мати в запасі кілька фотографій запланованого результату.
Для того, щоб було потрапляння «в яблучко», перукарю потрібно знати кілька ваших запитів. А саме:
- ви хочете дуже плавний перехід, щоб не було видно окремих пасом або, навпаки, щоб окремі пасма були помітні, й вони розпадалися на більш контрастні;
- ви хочете затемнення волосся біля коріння або бажаєте отримати прояснені прядки від самого коріння;
- який ви хочете контраст − ефект вигорілих пасм (НЕ контрастний) або, навпаки, темні секції й коріння, а на їх фоні білі-білі пасма.
Ось ті найпростіші питання, які вам повинен поставити перукар або ви самі, щоб вам змогли ідеально підібрати ту чи іншу техніку. Але будьте впевнені, що всі майстри в салонах краси, виконуючи фарбування, роблять комбінування декількох технік на одній голові. Це необхідно для того, щоб зберегти структуру волосся, не нашкодити йому. Адже найчастіше приходять на якусь техніку з уже фарбованим волоссям або в темний, або в світлий колір. Можуть вже існувати пошкодження на волоссі. Це абсолютно не той ефект, як у випадку, коли клієнт приходить із натуральними волоссям, чистим полотном і каже, що хоче мелірування.
Весь результат, що з’явиться у вас після фарбування, залежить не тільки від того, яку техніку буде використовувати перукар. Ефект залежить і від того, на яке полотно ця техніка буде накладатися. Наприклад, якщо у вас всього два сантиметри відрослого коріння, а ви хочете ефект мелірування «сіль-перець», коли половина свого натурального волосся, а половина світлого, то доведеться як мінімум додати темних пасом.
Або, навпаки, якщо ви хочете отримати тотальний блонд, а у вас волосся, пофарбоване в «темний шоколад», то потрібні ще додаткові змиви. Тому важливо, щоб клієнти визначилися з тим, якого результату хочуть досягти, зібрали в інтернеті кілька картинок і саме з цим прийшли до майстра на попередню консультацію.
Це необхідно, щоб майстер уважно вивчив волосся, зробив якісну діагностику та сказав, наскільки той ефект, який хоче отримати клієнт, реальний. Кінцевий результат буде залежати ще від того, яким тоном тонувати (більш світлим або темним), і від того, як ви будете доглядати за меліруванням у домашніх умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!