Видалення невуса: як проходить і які існують способи

Перші кілька років після народження помітити родимки на тілі дитини досить складно, оскільки вони дуже маленькі і найчастіше мають тілесний колір. У міру того як організм росте, на тілі можна помітити збільшення кількості коричневих плям – цей процес пояснюється дозріванням гормонів. Найчастіше основна кількість родимок з’являється до 25 років, потім вони “живуть” з людиною все її життя. Кількість родимок залежить від того, наскільки шкіра людини чутлива до ультрафіолету. Люди зі світлою шкірою найчастіше мають більшу кількість невусів, саме тому таку шкіру необхідно захищати.

Невуси можуть відрізнятися за кольором, розміром, формою між собою, можуть розташовуватися в найрізноманітніших місцях. Саме тому, коли родимка знаходиться в місці активного тертя, наприклад, на шиї, під пахвами або в місцях прилягання одягу, або ж змінює колір, форму, болить, кровоточить – це вагомий привід звернутися до лікаря, який може призначити видалення родимки.

Як проходить видалення невуса

Видалити родимку можна кількома способами, в залежності від того, де знаходиться утворення і чи потрібно робити потім аналізи, наприклад, біопсію. Це дослідження покаже, чи є зміни в тканинах родимки, які можуть спровокувати розвиток меланоми.

Якщо видалення невуса відбувається хірургічним шляхом, тоді існує необхідність повністю зрізати тканини родимки. Якщо ж аналізи вже показали, що родимка є злоякісною, то лікарі можуть також зрізати тканини навколо новоутворення. Така процедура вимагає анестезії, а також додаткового догляду після проведення процедури. На місці зрізу залишається ранка, за якою необхідно доглядати до повного її загоєння. Найчастіше до такого способу вдаються, коли невус має великий розмір, і інші методи лікування не підходять.

При лазерному видаленні невуса відбувається випалювання клітин. За допомогою нагрівання вони відшаровуються і утворюється тонка кірка,  через кілька годин місце видалення найчастіше збільшується в розмірі і червоніє, потім протягом декількох тижнів кірочка відпадає. Здирати її самостійно категорично не можна, оскільки вона захищає ранку, що утворилася, від інфекцій і дозволяє відбуватися природним процесам загоєння тканин.

При видаленні невуса за допомогою рідкого азоту до місця операції прикладається ватний тампон, змочений в рідкому азоті. Такий спосіб підходить, коли родимка знаходиться у верхніх шарах шкіри. При заморожуванні відбувається відторгнення оброблених тканин організмом і родимка точно так же відпадає через певний час. Така процедура протипоказана людям з алергією на холод.

При видаленні невуса методом електрокоагуляції створюється високочастотний струм, який розрізає тканину. Такий метод вважається досить безпечним, оскільки він не передбачає кровотечі або інфікування рани після операції.

При радіохвильовому видаленні невуса використовується спеціальний радіоніж, в якому використовуються високочастотні радіохвилі. Цей метод досить успішний, оскільки в цьому випадку здорова тканина відділяється від проблемної, при цьому не зачіпаються довколишні тканини. Після процедури залишається дуже маленька ранка, яка заживає швидко і не залишає слідів.

Будь-яку процедуру з видалення невуса потрібно проводити тільки у фахівця з вищою медичною освітою. Якщо неправильно видалити родимку, вона може вирости знову або перерости в злоякісне новоутворення. Саме тому, перш ніж погоджуватися на таку процедуру, пройдіть всі необхідні дослідження і аналізи та переконайтеся в правильності вибору фахівця.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також