Ягоди годжі: усе, що треба знати про модний суперфуд

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Ягоди годжі: усе, що треба знати про модний суперфуд

Ягоди годжі стали саме тим продуктом, який започаткував поняття «суперфуд». Хто сформував такий імідж тибетському барбарису, і чи справді він настільки корисний, дізнайтеся просто зараз.

Стародавні китайські медики вважали, що ягоди годжі — джерело життєвих сил, подароване людині природою. Східна медицина рекомендувала приймати тибетський барбарис людям, які мають проблеми з зором, органами травлення чи просто хочуть покращити самопочуття. Також годжі використовували як засіб для зміцнення сну, омолодження організму і зниження ваги ще тоді, коли про меланін у таблетках і «капсули краси» люди не могли навіть мріяти. Однак рецепти з ягодами годжі довгий час не виходили за межі Азії. Увесь світ почав божеволіти від довгастих червоних ягідок лише кілька років тому, коли науковці знайшли наукове підтвердження користі цих плодів.

Корисні властивості ягід годжі

Ягоди годжі: усе, що треба знати про модний суперфуд

 • Модні ягоди можна полюбити навіть просто за глибокий кораловий відтінок і приємний кисло-солодкий смак. Але їх поживна цінність і корисні властивості припадуть вам до душі ще більше. У столовій ложці годжі міститься один грам білка, 36 % добової норми вітаміну А й лише 18 калорій. Плюс до того годжі мають рекордну кількість вітаміну С, корисні антиоксиданти, полісахариди й амінокислоти.
 • Вітаміни А і С життєво важливі для формування імунітету та профілактики захворювань, починаючи від звичайної застуди й закінчуючи раком. Отже, додаючи у свій раціон жменьку цих ягід, ви збільшуєте здатність організму протистояти інфекціям. Разом із тим антиоксиданти в складі годжі допомагають нейтралізувати шкідливі молекули, звані вільними радикалами, й запобігають пошкодженню клітин. Вони також зменшують запалення та допомагають виводити шкідливі речовини з організму. Одне з незалежних досліджень виявило, що ягоди годжі забезпечують організм достатньою кількістю антиоксидантів, яка захищає внутрішні органи від пошкодження ультрафіолетовим світлом.
 • Рекордна кількість антиоксидантів, що містяться в ягодах годжі, також допомагає знизити рівень цукру в крові. Зокрема, результати досліджень показують, що екстракт ягід годжі сприяє підвищенню чутливості до інсуліну.

Ягоди годжі: усе, що треба знати про модний суперфуд

 • Ягоди годжі містять найбільшу серед усіх рослинних продуктів кількість бета-каротину — компонента, на який моляться всі, хто мріє про пружну й міцну шкіру здорового відтінку. Окрім сприятливого впливу на дерму, бета-каротин також життєво важливий для здоров’я очей, здоров’я кісток, здоров’я шкіри та розвитку клітин.
 • Ще один ефект від ягід годжі — вони пришвидшують відновлення організму після фізичної активності й дарують заряд енергії. Тож спортсменам ягоди годжі однозначно знадобляться.
 • Остання, але не менш важлива властивість ягід годжі, яка підняла їх на пік популярності — здатність зменшувати вагу. Низька калорійність і приємний смак роблять їх ідеальним перекусом для тих, хто бажає скинути кілька зайвих кілограмів. Низький глікемічний індекс і велика кількість клітковини у складі дозволяють відчути довготривалу ситість після споживання ягід годжі.

Шкода ягід годжі

Ягоди годжі, незважаючи на усі свої переваги, мають низку протипоказань і можуть нашкодити людям з певними захворюваннями. Наприклад, вагітним жінкам використання цих червоних плодів не рекомендується, адже вони можуть негативно впливати на плід. Діабетикам також краще триматися подалі від годжі, бо вони можуть спровокувати стрибки цукру в крові.

Пацієнтам із нестабільним кров’яним тиском слід взяти до уваги факт, що годжі сприяють гіпотонії – зниженню тиску. У людей зі слабким кишківником може викликати підвищене газоутворення і діарею.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також