Як доглядати за тату: повна інструкція

Новітні технології можуть гарантувати нам максимально чіткий взір татуювання, яскравий колір і мінімум болю при нанесенні. Загалом, практично все, – окрім цілковитої безпечності. Справа в тому, що під час нанесення татуювання досить агресивно травмується епідерміс захисна мантія нашого тіла і вводиться під нього тату-чорнило. Така процедура може принести доволі негативні наслідки у вигляді інфекцій, шкірних захворювань і навіть меланом. Проте на думку дерматологів таке трапляється лише при непрофесійному нанесенні і нехтуванні спеціальним доглядом.  

Читати тиради про важливість вибору сертифікованого салону і кваліфікованого майстра ми не будемо – тут всі ризики лежать на поверхні – але от про найважливіші правила догляду згадаємо.

Як доглядати за тату одразу після нанесення

Догляд за тату повинен починатися одразу після його нанесення. Майстер повинен нанести на татуювання тонкий шар спеціалізованої заспокійливої мазі з пантенолом і покрити його бинтом або поліетиленовою плівкою. Така процедура є найголовнішим етапом захисту від потрапляння інфекцій і травм на шкірі, тож пропускати її в жодному разі не можна. Далі важливо дотримуватись детальних інструкцій:

День 1

Повязку можна зняти вже за декілька годин, делікатно промити тату теплою водою і нанести новий шар заспокійливої мазі. У випадку, якщо ви побачите, що з тату витікає чорнило – перейматися не варто, це всього лише надлишок продукту, який жодним чином не вплине на візерунок. 

Дуже важливо до повного загоєння тату не піддавати його впливу сонячних променів. Закривайте татуювання щільним одягом чи аксесуарами в сонячні дні, щоб не спровокувати розвиток меланом.

Дні 2-3

Мийте татуювання один-два рази на день теплою водою без миючих засобів, щоб забрати залишки чорнила і можливі виділення крові. Обов’язково інтенсивно зволожуйте шкіру кремом без вмісту спирту. 

День 4-6

З татуювання повинно перестати сочитись надлишкове чорнило, але натомість починає лущитися відмерла шкіра. Продовжуйте мити татуювання один-два рази на день. Наносьте товстий шар зволожуючого крему.

День 6-14 

В цей час верхній шар епідермісу починає активно відшаровуватися. Не намагайтесь пришвидшити цей процес в надії швидше побачити чисте красиве тату. Так можна лише зашкодити. Кілька разів на день наносьте зволожуючий крем, а у випадку свербіння, втирайте його круговими рухами – це допоможе заспокоїти шкіру.

День 15-30

На другому тижні після процедури татуювання усі ранки повинні загоїтись, а замертвіла шкіра – відлущитись природним шляхом. В цей час можна почати вмивати шкіру вашими звичними засобами, але продовжувати інтенсивно зволожувати. Почервоніння і свербіння на цьому етапі вже слугують індикаторами інфекції. Якщо ви відчуваєте щось подібне – зверніться до лікаря.

Як доглядати за тату після загоєння

Навіть після того, як татуювання повністю загоїлось, забувати про нього не варто. Щоб надовго зберегти візерунок і власне здоров’я, необхідно дотримуватися декількох базових правил: 

  • наносьте на тату сонцезахисний крем. Місця, що піддалися агресивному впливу тату-машини назавжди залишаються особливо вразливими до негативного впливу ультрафіолетового випромінювання, тому регулярне оновлення SPF треба довести до автоматизму. 
  • ретельно підбирайте засоби для очищення та зволоження. Після того, як ви стали власником тату, ваш засіб для вмивання повинен бути максимально ніжним (гель для душу бажано змінити на пінку або молочно), а крем – без вмісту спирту, кислот і інших агресивних речовин.
  • уникайте механічних впливів і натирань на татуюванні. Старайтеся змістити паски, резинки одягу, що можуть подразнювати шкіру за зону тату. Це вбереже вас від неприємних відчуттів і знизить ризик потрапляння інфекцій через вразливу ділянку. 

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також
Читайте також