Як кімнатні рослини впливають на психічне здоров’я

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Догляд за кімнатними квітами допомагає знизити тривожність і почуватися щасливими людьми.

Елітні садові магазини виникають, як весняні цибулинні квіти. Кімнатні рослини буквально обвили собою Instagram. Те, що руки так і тягнуться зберегти собі красиву картинку з квітами або хоча б купити букет на виході з метро, – це не випадковість. Вчені довели: зелень допомагає нам стати щасливішими.

Як працює зелена терапія

Люди давно зрозуміли важливість впливу рослин. Алое й ехінацея визнані лікарським. Улюблені квіти в подарунок підвищують настрій на цілий день. Провести кілька годин на пікніку в лісі, серед дерев і трав – буквально наповнитися новою енергією. А як щодо влаштувати собі «домашній санаторій»? Вчені довели: квіти в горщиках на підвіконні і догляд за ними творять справжні дива.

Так, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі фізіологічної антропології, догляд за рослинами в горщиках знижує кров’яний тиск, «спілкування» з кімнатними рослинами сприяє одужанню і в буквальному сенсі зменшує біль. Вплив на психічне здоров’я теж значний, кімнатні квіти зменшують стрес, знімають занепокоєння, підвищують почуття щастя.

Деякі лікарні додають до своєї програми лікування догляд за домашніми рослинами. Так, NYU Langone Tisch розробила свою програму садівничої терапії й успішно застосовує її на практиці.

Як кімнатні рослини впливають на психічне здоров’я

Як «розблокувати» чудодійні властивості рослин

Дуже важливий момент: всі свої корисні чудодійні властивості кімнатні рослини проявлять лише в тому випадку, якщо ви будете доглядати за ними. Президент Американської асоціації садівничої терапії Лі Енн Старлінг підкреслює, що просто дивитися на рослини і милуватися їх красою – це тільки мала частина того, що вони можуть вам дати. Поливати, купати, стежити, щоб вони отримали достатню кількість світла… Почніть піклуватися про свої квіти, щоб вони відкрили вам усі свої корисні властивості.

Чому не варто вірити соцмережам

Але не варто купувати додому все, що ви бачите в соціальних мережах. Часто рослини, які ви бачите на фото, абсолютно не підходять до ваших умов. Орхідеї вимагаю світла, якщо у вас у будинку його мало, вони будуть повільно гинути. Всі думають, що сукуленти – це так стильно і так просто! Насправді ці рослини не так уже невибагливі, як здається: їм потрібно багато світла, води і регулярні ванни, без цих умов їм не вижити.

Як кімнатні рослини впливають на психічне здоров’я

Але навіть якщо в будинку не так багато світла або ви багато подорожуєте – це не привід відмовлятися від кімнатних квітів. Просто виберіть ідеальну для ваших умов рослину, наприклад, драцена або аглаонема не сильно вибагливі. Розпитайте флориста про все, чого вимагає обрана вами квітка: кількість вологи, освітлення, температуру, які поживні речовини потрібні, який ґрунт використовувати. Зіставте з тим, що ви можете їй дати, і вирішите, заводити у себе цю рослину чи ні.

До речі, в той час, як доглянута квітка приносить радість і підвищує настрій, квітка, що в’яне, має зворотний ефект: вона може пригнічувати і негативно впливати на мешканців, впевнені вчені.

Для тих, хто надихнувся зеленою ідеєю

Якщо ви зважилися привнести трохи зелені у своє життя, записуйте список речей, які вам точно знадобляться. Поради від професіоналів.

Лейка. Вибирайте з довгим тонким носиком, за допомогою такої лійки легко поливати рослини прямо біля коріння, вода потрапить саме туди, куди треба.

Розпилювач. Деяким рослинам потрібні дрібні крапельки, подібні туману, а не великі бризки води при зрошенні.

Ножиці для обрізки. Обрізати засохлі шматочки, стримувати ріст рослини до бажаного. Гарна пара садових ножиць може допомогти кімнатним рослинам залишатися здоровими і мати чудовий вигляд.

Декоративний горщик. Порадьтеся з флористом і визначте, який обсяг горщика потрібен вашій квітці. А потім можете вибрати будь-який декоративний горщик і самостійно просвердлити в дні кілька отворів. Вуаля!

Як кімнатні рослини впливають на психічне здоров’я

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також