Мати здорову шкіру голови означає мати здорове волосся. Через бруд, олії, піт і різні стайлінгові продукти для волосся поверхня скальпа постійно забруднюється й накопичує залишки речовин. Це призводить до того, що волосяні фолікули забиваються, й шкіра перестає адекватно функціонувати. Весь подальший догляд також зводиться нанівець, адже активні інгредієнти з косметики просто не можуть повноцінно проникати до клітин.
Наслідки, зрозуміло, не найприємніші: з’являється свербіж, лупа, відчуття стягнутої шкіри, сповільнюється ріст волосся, а самі пасма виглядають погано – стають сухими, тьмяними та млявими. Вирішити проблему можна за допомогою детокс-процедур, які повинні бути обов’язковою частиною вашого регулярного режиму. Розповідаємо, які методи й засоби допоможуть видалити відмерлі клітини й відкладення з поверхні скальпа, усунути сухість та лущення, оновити шкіру та якісно поліпшити стан волосся.
Очищаючі шампуні та кондиціонери
Помилки в грамотному догляді за шкірою голови можуть виникнути ще на етапі миття. Тут грає роль безліч факторів: як часто ви миєте волосся, яка температура води при цьому, які засоби для очищення використовуєте, в якому порядку й як саме їх наносите. Ми вже розповідали про те, як правильно мити голову, тому для початку переконайтеся, що ви все робите правильно (просто перечитайте наш матеріал).
Що стосується шампуню, це не може бути перший-ліпший варіант із полиці магазину. Продукт повинен відповідати вашому типу та стану волосся й, звичайно, добре справлятися зі своїми завданнями. Для регулярного миття фахівці рекомендують вибирати м’які зволожуючі формули й чергувати їх із засобами більш потужної дії. Щоб не пересушити шкіру голови, використовуйте шампунь, що глибоко очищає не частіше одного-двох разів на тиждень. І не забувайте, що для ефективного очищення шампунь потрібно наносити двічі.
На завершення використовуйте добре зволожуючий кондиціонер, щоб заповнити втрату вологи в волоссі після інтенсивного очищення. Пам’ятайте, що кондиціонер правильно розподіляти від середини довжини до кінчиків, інакше пасма будуть здаватися жирними. На лінію росту волосся їх наносити не потрібно, оскільки натуральної олії зі шкіри голови й так досить для зволоження коренів.
Засоби м’якої ексфоліації
Крім шампуню, що глибоко очищає додайте до свого догляду додаткові засоби-ексфоліанти. Це можуть бути спеціальні гребінці-щітки для відлущування шкіри голови в душі, очищувальні пінки, сироватки, емульсії, маски та гоммажі, які делікатно видаляють ороговілий шар і вичищають забруднення із забитих пор.
Сироватки можуть допомогти видалити залишки засобів відразу після очищення шкіри голови, а деякі пінки, наприклад, здатні замінити кондиціонер. Такий засіб рекомендується наносити на вологе волосся м’якими масажними рухами (приблизно дві порції кількості звичайного шампуню), залишити на 5-7 хвилин і змити теплою водою. Маніпуляцію варто повторювати кожну третю процедуру миття. Завдяки живильному й зволожуючому ефекту кондиціонування сироваток необхідність у використанні кондиціонера відпадає.
Крем-гоммаж також справляється з очищенням шкіри голови й волосся від різного роду забруднень (сигаретного диму, міського повітря, продуктів для укладання та багатьох інших). Всі ці засоби є в лінійках косметичних брендів, вам просто потрібно знайти свій підходящий варіант методом проб і вивчення інформації. Не завадить консультація трихолога, який допоможе правильно визначити стан вашого волосся та підбере грамотний догляд.
Засоби глибокої ексфоліації
На цьому відлущування шкіри голови не закінчується. Для більш інтенсивного очищення вкрай корисно регулярно використовувати скраби й пілінги. Вони допомагають досягти більш глибокої ексфоліації, позбутися великого скупчення продуктів на поверхні шкіри та підготувати її до засобів із догляду. Ці методи також є одними з найбільш ефективних помічників у боротьбі зі сверблячкою, лупою та поганим ростом волосся. Дрібні абразивні речовини та активні компоненти в складі скрабів є відмінними стимуляторами для кровообігу й клітинного обміну в шкірі. Вони пробуджують волосяні цибулини завдяки поліпшенню циркуляції крові й містять багато корисних олій, які проникають у глибокі шари дерми, заспокоюючи та зменшуючи запальні процеси.
Тепер ви знаєте, як очищати шкіру голови, але щоб ваші старання мали перманентний ефект, подібні ритуали необхідно проводити систематично. Частота їх застосування індивідуальна та залежить від типу вашого волосся. Жирну шкіру голови краще скрабувати мінімум кожні два тижні, нормальну – раз на місяць. Найпростіший спосіб – приготувати натуральний скраб для пілінгу шкіри голови в домашніх умовах (рецепти можна подивитися тут).
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!