Як опанувати мистецтво терплячості під час війни: поради експертів

Ще в давнину терпіння називали однією з найблагородніших чеснот. Не дивно, оскільки опанувати нею справжнє мистецтво, яке вимагає чималої праці. Трійко британських експертів пояснили, як вони відточують терплячість у собі і що радять своїм пацієнтам.

Річі Босток, тренер з дихальних практик

«Те, як ви дихаєте, впливає абсолютно на всі механізми тіла: серцево-судинну, ендокринну, травну, нервову та імунну системи. Оскільки ми свідомо контролюємо власне дихання – можемо навчитись використовувати його як інструмент для швидкої нормалізації емоційного стану».

За результатами досліджень, глибоке дихання діє на наш організм як фізичне, психічне та емоційне перезавантаження. З біологічної точки зору це пояснюється дуже просто: коли ми вдихаємо максимальний об’єм повітря, альвеоли (повітряні мішечки в легенях) наповнюються “під зав’язку” і подають в мозок сигнал про те, що наш організм повністю забезпечений життєво необхідною речовиною. Від цього в нас з’являється відчуття безпеки, комфорту і розвивається терплячість.

Для того, аби розвинути в собі терплячість як статичну рису, тренер з дихання радить хоча б раз на день, перед сном робити дихальну практику:

  • повільно вдихніть носом, втягуючи живіт і розширюючи натомість грудну клітку;
  • вдихнувши максимум повітря, постарайтесь максимально розслабити тіло;
  •  легко видихніть за допомогою рота все повітря;
  • повторіть ритуал мінімум 10 разів.

Джейн Хейнс, психотерапевт

На думку експерта, терпіння стоїть в опозиції до миттєвих задоволень, які великою мірою відібрала у нас пандемія. Спонтанні поїздки, безтурботні розваги та навіть банальна зустріч у кав’ярні стали для нас об’єктами довгого очікування і почали вимагати терплячості. Психотерапевт вважає, що позбутися від постійної стурбованості і тривоги можна, лише усвідомивши наскільки безглуздо витрачати свою енергію на думки про те, що неможливо змінити. Важливо навчити себе приймати ці часи невизначеності, розглядаючи їх як пригоду навіть якщо це може бути не та, яку ми б самі собі вибрали в якій у нас є більше часу, щоб розмірковувати над своїм життєвим шляхом і глобальними цілями.

«Найкращий спосіб набути таку рису характеру як терплячість безперервно вчитися».

Оскільки терпіння найкраще проявляється під час опанування нових звичок, важливо в часи непевності зайняти себе абсолютно новою справою. Поставте перед собою челендж зв’язати новий шарф на зиму, чи зробити власними руками витвір мистецтва.

Хлоя Бротрідж, гіпнотерапевт і коуч

Почуття занепокоєння найчастіше виникає у людей тоді, коли вони відчувають себе безсилими перед певними ситуаціями. Порада Хлої в цьому питанні подумати про те, що саме ти можеш змінити на даний момент і розробити стратегію дій. Непевні у своєму здоров’ї? Пройдіть медичне обстеження, складіть план зміцнення імунітету. Нетерплячі до подій майбутнього? Подумайте, що саме ви можете зробити зараз, аби пришвидшити результат. Зосередження на речах, які ми можемо контролювати, розвиває в нас відчуття терплячості і орієнтованості на довгостроковий результат.

«В той момент, коли ми починаємо сперечатись із реальністю або чинимо опір реальним подіям, ми створюємо собі страждання. До миру в душі і відчуття терплячості призводить лише прийняття. Подумайте, чи можете ви дозволити собі прийняти реальність такою, яка вона є?»

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також
Читайте також