Пофарбувати волосся в домашніх умовах можна не гірше, ніж у салоні. В умовах тотального карантину мрія про новий колір волосся для багатьох дівчат може втілитися в реальність. Хоча фахівці не рекомендують самостійно експериментувати з фарбуванням вдома, особливо якщо ви ніколи раніше цим не займалися, скористайтеся порадами наших експертів, – й у вас все вийде.
Якщо ви змушені фарбувати шевелюру самі собі, обов’язково ознайомтеся з інструкціями з фарбування волосся в домашніх умовах. Дізнайтеся, як пофарбувати коріння волосся вдома, як пофарбувати довге волосся і як закріпити колір волосся після фарбування волосся.
Підготовка волосся до домашнього фарбування
Від правильної підготовки до процесу буде залежати успіх всіх ваших старань. Щоб уникнути помилок під час домашнього фарбування, врахуйте такі пункти.
Фарба краще лягає на доглянуте волосся
Зі слів нью-йоркського колориста Луї Лікарі, який співпрацює з актрисою Сьюзан Сарандон, барвник найкраще працює зі здоровим і добре зволоженим волоссям. Тому кондиціювання і хороший догляд обов’язково мають бути частиною вашої звичайної рутини. Для сухих локонів майстер радить використовувати інтенсивно зволожувальну маску мінімум раз на тиждень (його фаворит – Nexxus New York Salon Care Humectress Ultimate Moisture Protein Complex).
Здійснюйте фарбування брудного волосся
Не порушуйте це правило, інакше фарба погано ляже. Краще почекати один-два дні, щоб волосся вкрилося захисною плівкою жиру, яка послужить щитом для шкідливого впливу барвників. Він не дозволить їм занадто глибоко проникати в волосся і руйнувати його структуру.
Перевірте відтінок фарби
Щоб уникнути помилок під час вибору кольору волосся, переконайтеся, що відтінок вам пасує. Перед тим як пофарбувати всю голову, перевірте колір на невеликій ділянці волосся.
«Найпростіший спосіб – нанести колір на прядку над вухом (де її потім ніхто не побачить, раптом що) і залишити на 15 хвилин. Перевірте результати за хорошого природного освітлення», – дає раду зірковий колорист із Нью-Йорка Шарон Дорріт, у списку знаменитих клієнтів якої Кейт Хадсон, Джулія Робертс, Кейт Уінслет, Ніколь Кідман, Барбра Стрейзанд, Різ Уізерспун і багато інших.
Захистіть шкіру голови
Деякі барвники можуть подразнювати і вбиратися в шкірний покрив, тому колористи радять вдатися до лайфхаку: перед тим як фарбувати волосся в домашніх умовах, нанесіть тонкий шар вазеліну уздовж лінії росту волосся. Він легко стирається після фарбування і допоможе захистити шкіру голови від неприємних наслідків при самостійному фарбуванні волосся.
Що необхідно для домашнього фарбування
Проводити процедуру фарбування краще у ванній кімнаті, щоб у вас був доступ до дзеркала і води. А також підготуйте всі необхідні інструменти і засоби для фарбування волосся. Крім самої фарби, вам знадобляться:
- кондиціонер для закріплення кольору (зазвичай йде вже в комплекті);
- ємність для розведення суміші (вибирайте скло або пластик, оскільки метал може реагувати зі складом фарби);
- пензлик із короткими жорсткими щетинками для фарбування секцій;
- тонкий гребінець і шпильки-крабики для поділу шевелюри на зони;
- одноразові рукавички для рук;
- захисна накидка для одягу;
- ватяні диски або вологі серветки (ними зручно видаляти залишки барвника з чола, вух і крайової лінії росту волосся).
З додаткових матеріалів може знадобитися лопатка для мелірування волосся, а також фольга або термопапір для висвітлення локонів і часткового фарбування.
Якщо ви не хочете, щоб фарба закінчилася в найбільш невідповідний момент, важливо правильно розрахувати кількість засобу на свою довжину.
«Для волосся середньої довжини (до плечей) знадобиться щонайменше дві або три упаковки продукту», – каже Шарон Дорріт.
Як правильно вибрати барвник
Сучасні фарби містять всілякі олії і доглядові компоненти, які живлять, надають блиск і навіть ламінують волосся. Але навіть за такої кількості варіантів на ринку є ризик вибрати не те. Проблему поглиблює і факт, що вам потрібно визначитися не лише з кольором, але і з типом барвника. Перш за все вони поділяються на побутові і професійні. Перші створені для використання в домашніх умовах, другі – в салонах краси і виключно майстрами-колористами. Вони також бувають блондовані, фізичні, хімічні та природні. Їх відрізняє різноманітність кольорової палітри, стійкість, глибина проникнення в волосся.
Ще одна класифікація, яку потрібно враховувати, – за вмістом аміаку. Тут уже барвники поділяються на аміачні або, як їх ще називають, перманентні, і безаміачні. Аміачні і надстійкі фарби відрізняються досить агресивним складом, який проникає глибоко в структуру волосся і замінює колірний пігмент на новий. Безсумнівним плюсом постійних фарб є їхня стійкість (не менше двох місяців), а також гарантоване зафарбовування сивини. Серед недоліків важливо зазначити, що після фарбування повернутися до свого рідного кольору волосся або перефарбуватися на новий буде проблематично.
Щоб правильно підібрати відтінок й оксид, які завдадуть вашим локонам мінімальної шкоди, найкраще звернутися по допомогу до перевіреного майстра-перукаря або проконсультуватися з магазином професійної косметики, де вам підкажуть найбільш оптимальний варіант.
Яку фарбу вибрати: поради професіоналів
Для сухого волосся – Clairol Nice’n Easy Permanent Hair Color. Крем-фарба містить надпотужні кондиційні компоненти, завдяки яким волосся після фарбування дійсно стає здоровішим і виглядає природно через натуральні відтінки лінійки. Склад також містить нову молекулу кольору, яка знижує ризик появи алергії на барвник. Колористи рекомендують цей засіб для тих, хто розглядає колір як перманентний варіант.
Для тьмяного волосся – Garnier Olia Brilliant Color. Лінійка базових відтінків має великий попит серед дівчат завдяки своїй формулі на основі 60% натуральних квіткових олій, які надають волоссю суперсяйво і здоровий блиск. Крем-маска не містить аміак, при цьому забезпечує стійкий і насичений колір. Після фарбування волосся блищить в три рази інтенсивніше.
Для сивого волосся – L’Oréal Paris Excellence Permanent Hair Color. Якщо вам потрібна фарба для сивого волосся, яке важко зазнає фарбування, експерти рекомендують спробувати цей засіб. У поєднанні з такими інгредієнтами, як кератин, колаген і кераміди, волосся отримає не тільки рівномірний колір, а й професійний догляд. Після фарбування захисний крем відновлює локони і додатково закріплює пігмент, діючи дуже делікатно. У лінійці цілих 37 відтінків.
Для веганів – Revlon Total Color Clean and Vegan Hair Color. Нова безаміачна фарба для волосся, яка не містить парабенів, сульфатів, силіконів, фталатів і глютену. Незважаючи на чисту формулу, засіб впорається навіть із впертими сивим волоссям і дарує до шести тижнів насиченого і яскравого кольору. Завдяки живильному складу з оліями камелії, насіння конопель і екстрактом чорного чаю фарба робить волосся шовковистим і добре зволожує шкіру голови. У лінійці вісім відтінків.
Основні правила домашнього фарбування
Вибрати фарбу – тільки половина успіху. Друга половина – грамотне нанесення. Щоб домогтися рівномірного кольору в домашніх умовах і не зіпсувати волосся, скористайтеся порадами професіоналів з нанесення барвника залежно від виду бажаного фарбування.
Тимчасове тонування
Найпростіший і щадний спосіб освіжити потьмяніли локони – використовувати барвник для тонування волосся. За допомогою фарб-спреїв, кольорових мусів і гелеподібних тимчасових фарб можна безпечно експериментувати з відтінком волосся. Кращий варіант для швидкої зміни кольору – відтінкові шампуні, маски і бальзами. Вони не містять шкідливого аміаку і, до всього іншого, доглядають за шевелюрою (їх склад зазвичай збагачений вітамінами і мікроелементами).
Однотонне фарбування
Аби вдало підібрати фарбу, експерти радять відштовхуватися від рідного кольору волосся. «Одне погане фарбування може коштувати вам два або три походи в салон до професійного колориста, щоб врятувати колір і реанімувати волосся», – каже Шарон Дорріт.
З її слів, для домашнього фарбування найкраще вибрати тон, який буде на один-два відтінки світліший або темніший від вашого натурального волосся, але не більше. Будь-які істотні зміни в кольорі волосся – це ризик, починаючи від несподіваного відтінку і закінчуючи ламкістю і посіченістю, а виправити наслідки – часто довге і дороге задоволення. Якщо ви маєте сумніви, вибирайте більш світлий відтінок, тому що потім буде набагато легше вийти в темний колір, якщо результат вам не сподобається.
Складне фарбування
Колористи не радять робити будь-які багатобарвні техніки фарбування (такі як шатуш, балаяж, брондування та інші) самостійно, оскільки їх дуже легко зіпсувати. Замість красивого і рівномірного мелірування можна запросто отримати незрозумілі смуги. Але якщо ви зважитеся піти на експерименти, колористи рекомендують користуватися правилом: під час фарбування не виходити за область навколо обличчя, щоб ви могли бачити і контролювати колір, а також використовувати не більше двох відтінків барвника.
«Основна різниця між домашнім і салонним фарбуванням в тому, що професійний колорист змішує відтінки для додання волоссю глибини», – каже Аура Фридман, якій довіряють своє волосся Леді Гага, Кім Кардашьян, Дженніфер Лоуренс і Софі Даль. «Ваш колір завжди має бути на півтони світліший за лінією росту волосся і йти в більш темний відтінок від потиличної частини до спини», – додає експерт.
Як зробити спрощений варіант самостійно? Візьміть два різні відтінки (один такий, як у вас зараз, і другий на рівень світліше), змішайте по столовій ложці кожного разом й освітліть сумішшю локони, що обрамляють обличчя. Потім використовуйте ідентичну фарбу своїм основним кольором волосся на частини волосся, щоб надати зачісці ефект глибини.
Фарбування омбре
Те ж саме стосується і модного фарбування омбре. Зробити правильну розтяжку кольору не вийде без певних знань і навичок, але можна спробувати найбільш спрощений варіант. Щоб домогтися на волоссі візуального градієнта з переходом від темного до світлого, «купите освітлювальний відтінок на три тони світліший від вашого нинішнього кольору і нанесіть його пензлем тільки на кінці волосся (приблизно на 5-7 см)», – каже відомий у зіркових колах Голлівуду hair-стиліст Кім Во. Якщо ви хочете, щоб колір кінчиків вийшов більш інтенсивним, майстер радить запечатати їх на час очікування фольгою.
Зафарбовування коренів
Фарбування коренів – справа нудна, але потрібна, якщо бажання змінити колір волосся сильніше, ніж його натуральний мишачий відтінок. Тому якщо тренд на відрослі корені вам не до душі, замаскуйте їх барвником на тон темніший від вашого постійного кольору. Це допоможе створити плавний перехід між свіжим і старим пігментами, ну і дозволить виграти час, перш ніж всі знову дізнаються ваш справжній колір волосся.
Догляд після фарбування
Не забудьте про правильний догляд за волоссям після процедури. Щоб не вимити пігмент завчасно, використовуйте маски і бальзами спеціальних лінійок, які допоможуть закріпити колір, продовжити його стійкість і зберегти якість локонів. Вибирайте безпечні засоби як для фарбування, так і для подальшого догляду, щоб волосся залишалося живим і красивим ще довго після фарбування.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!