Вакцина проти СOVID-19 поступово повертає нам право наповнювати власне життя яскравими барвами: досліджувати нові міста та країни, відвідувати концерти улюблених артистів і збиратися з рідними людьми в атмосферних закладах. Працювати тепер також можна «по-старому»: відвідувати офіс та влаштовувати зустрічі з колегами в справжніх переговорках, покинувши чати у віртуальних кабінетах. І якщо здобувати нові враження нам кортить щоразу більше, то після тривалої перерви працювати в офісі багатьом з нас стало трохи некомфортно, а інколи навіть лячно.
За даними психологів, після послаблення карантинних обмежень щоразу люди почали скаржитися на відчуття тривоги на робочому місці. Експерти навіть стали використовувати неофіційний термін workplace anxiety, який можна перекласти як «офісна тривога».
«Офісну тривогу» можуть спричиняти різні фактори. Понад рік чи не всі медіаресурси та впливові особистості рекомендували уникати місць великого скупчення людей. Відтак багато людей до сьогодні на підсвідомому рівні асоціюють великі офіси із загрозою нашого здоров’я й навіть життя. Хтось за час пандемії відвик від сторонніх людей, звуків чи навіть кроків за спиною й тепер в офісному шумі не може сконцентруватися на важливих справах. Комусь за час пандемії монітор комп’ютера став ріднішим за колег. А багато хто з нас банально прикипів до комфортних трикотажних костюмів і пухнастих капців. Зрештою, скільки людей — стільки і причин, і найперше експерти рекомендують визначити, що саме змушує вас почувати себе некомфортно в офісі, і подумати, як можна розв’язати проблему. Крім цього, експерти з ментального здоров’я пропонують декілька універсальних порад, які допоможуть почувати себе комфортніше в офісі.
Вливайтеся в офісне життя поступово
Змінити розпорядок дня, який став для вас звичним, не так уже і просто. Якщо ви понад рік працювали з дому і прокидалися за 30 хвилин до початку робочого дня, то вам потрібно буде наново вчитися оперативно снідати, робити макіяж і виходити з дому в чітко визначений час. Не сваріть себе за те, що втратили навички, а розпишіть усі етапи ранкової рутини та відведіть на кожен із них необхідну кількість часу, аби не запізнюватися й не панікувати. Якщо є можливість спершу їздити в офіс через день, або двічі на тиждень, використайте її для того, щоб поступово влитися в нове старе життя.
Поповнюйте запаси енергії
Робота вдома забирає значно менше зусиль, ніж виконання тих же завдань в офісі. За період карантину багато хто з нас звик жити та працювати в такому собі «економному режимі» й навіть сама дорога на роботу та ходіння цілий день у некомфортному взутті можуть стати виснажливими. Для того, аби повернутися до колишнього ритму, важливо поповнювати запаси енергії: пити достатню кількість води, не забувати про перерву на обід і навіть у межах офісу робити базову розминку для м’язів шиї або спини.
Принесіть в офіс частинку домашнього комфорту
Багатьом із нас складно повернутися в офіс саме через те, що ми звикли до комфортних домашніх умов: м’якого крісла, затишного пледа й комфортних плетених речей. В офісі зазвичай атмосфера значно «холодніша» й саме вона спричиняє відчуття тривоги. Для того, аби вгамувати негативні емоції, принесіть із дому ваше улюблене горнятко, поставте на робочому столі милу статуетку або кімнатну рослину. Словом, зробіть робоче місце більш затишним і вам стане простіше працювати.
Розвивайте навички живої комунікації
Як би дивно це не звучало, але за час пандемії багато хто з нас відвик від живого спілкування. Проводити zoom-конференції чи спілкуватися в соціальних мережах, як виявилось, значно простіше, ніж сидіти віч-на-віч із колегами й обговорювати робочі питання. Якщо ви втратили навички ефективної ділової комунікації, запишіться на семінари чи лекції, наприклад, з ораторського мистецтва або просто ретельно готуйтеся до нарад та прописуйте основні тези й зачитайте їх. З часом навички повернуться.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!