Як позбутися чорних цяток: топ-4 інгредієнта

Скільки разів ви вбивали в Google запит «як позбутися чорних цяток назавжди»? І, мабуть, у відповідь ви отримували, що з цими попередниками вугрів дійсно можна ефективно боротися й стерти їх зі свого обличчя на все життя. Так ось, це неправда. Як би сумно це не звучало, але поки на вашому обличчі є пори, чорні цятки будуть періодично повертатися. Інша справа, що їх появу можна відтермінувати, прибравши їх на деякий час.

Перш ніж розповісти, які інгредієнти в косметиці шукати, щоб позбутися чорних цяток, потрібно розібратися з тим, що собою представляють ці маленькі кратери на шкірі.

Чорні цятки – це просто забиті пори. На відміну від прищів, білих запалень, що виникають на шкірі внаслідок блокування пори шкірним салом, брудом і мертвими клітинами, чорні цятки є відкритим комедоном. І чорний колір їм додає не бруд, що накопичився у порі, а повітря. Справа в тому, що в наших порах накопичується надлишок себуму, який, піддаючись окисленню від повітря, темнішає. Прибравши чорну цятку, тобто «корку» зі шкірного сала, що окислилося, ви відкриваєте шлях повітря до того себуму, який все ще перебуває в порі. Таким чином, із часом він теж темнішає, й чорна цятка повертається. Здається, процес не виліковний?

Насправді, є інгредієнти, які будуть тримати ваші сальні залози під контролем, не дозволяючи їм виробляти надлишок сала, а значить, цей зайвий шкірний жир не блокуватиме пори й не буде перетворюватися на чорні цятки та вугри (при гіршому розкладі).

Деревне вугілля

Є причина, за якою багато смужок від чорних цяток виготовляються з цим компонентом. Деревне вугілля в косметиці – це як використання чорної магії: одне застосування вугільної маски й «вжух» − чорних цяток більше немає. Він діє як магніт, притягаючи з пір і з поверхні шкіри надлишок себуму, мікрочастинки бруду та бактерії. Жоден компонент так швидко не діє. Але є недолік: він бореться тільки з поверхневими змінами, а значить, довготривалих результатів він не дасть. Але зі своєї косметички все ж прибирати б’юті-засоби з деревним вугіллям не варто. Ці чарівні палички знадобляться, якщо вам потрібен швидкий результат.

Спробуйте: Tony Moly Tako Pore Bubble Pore Pack

Саліцилова кислота

Цей тип бета-гідрокси-кислоти (BHA-кислота) є відмінним рішенням для довготривалих результатів. Саліцилова кислота бореться з чорними цятками та акне, запобігаючи їх появі. На щастя, цей компонент можна знайти в безлічі засобів, які відпускаються без рецепта.

Саліцилова кислота відмінно розчиняє шкірне сало, проникаючи в глибину пор, саме там вона діє максимально ефективно. Завданням компонента також є очищення шкірного покриву від бруду й мертвих клітин епітелію. Тому саліцилова кислота не тільки позбавляє вас чорних цяток, а й запобігає утворенню вугрів. Крім того, при регулярному використанні саліцилова кислота допомагає контролювати роботу сальних залоз, зменшуючи виділення себуму. Звичайно, це також сприяє тому, що пори здаються менш помітними й чистими, адже в них немає надлишку сала. Засоби з таким активним компонентом можна й потрібно використовувати не кожного дня, краще − два рази на тиждень. Якщо шкіра жирна, то можна використовувати через день або кожен день за потреби.

Якою має бути концентрація саліцилової кислоти в продукті, щоб вона працювала й ефективно боролася з чорними цятками? Мінімальна 0,5 відсотків, але краще 1-2 відсотки. Однак все залежить від типу шкіри: чим більш суха та чутлива шкіра, тим менше повинна бути концентрація BHA. Але є ще один важливий фактор при виборі засобів із саліцилової кислотою – рівень їх pH. Рівень кислотності кошти з BHA-кислотою повинен бути від 3 до 4 (краще 3), і якщо він вище цієї позначки, дієвість продукту знижується.

Спробуйте: Benton Aloe BHA Skin Toner (саліцилова кислота (0,5%)

читайте також

Перекис бензоїлу

Цей інгредієнт косметики відомий як антибактеріальний агент, тому його часто можна зустріти в засобах для лікування акне. Але він може не тільки знищувати бактерії, що викликають прищі, але й очищати шкіру від мертвих клітин епітелію. Перекис бензоїлу м’яко відлущує, усуває бактерії та зменшує кількість накопиченого бруду й себуму в порах, тому може бути ефективний у боротьбі з чорними цятками.

Перекис бензоїлу дуже активний і може викликати роздратування, якщо наносити продукт із ним на все обличчя й залишати на день, тому краще вибирати продукти для точкового лікування акне з цим компонентом або засоби для вмивання.

Спробуйте: La Roche-Posay Effaclar Duo + Corrective Unclogging Care

Ретиноїди

Зараз ви можете знайти ретиноїди не тільки в мазі, що відпускаються за рецептом лікаря. Тепер вони набагато доступніші й широко використовуються для боротьби з чорними цятками та лікування вугрів. Ретиноїди полегшують відлущування ороговілих клітин епідермісу, швидко й глибоко проникають до шкіри, накопичуючись у сальних залозах і надаючи протизапальну дію. Крім того, жиророзчинні похідні вітаміну А є потужним антиоксидантом, тому усувають шкоду, завдану вільними радикалами й прискорюють природну регенерацію шкіри. Остання властивість вкрай корисна, якщо ви страждаєте від акне, адже при регулярному й тривалому використанні ви не тільки забудете про чорні цятки й вугри, але й уникнете утворення нових рубців постакне. У деяких людей засоби з цим активним компонентом можуть спровокувати роздратування й надлишкову сухість, тому перед використанням якогось засобу бажано проконсультуватися зі своїм дерматологом. Він допоможе виробити стратегію введення ретиноїдів до вашої б’юті-рутини, щоб отримати користь від компонента й не завдати шкірі шкоди.

Спробуйте: The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також