Як позбутися чорних цяток: топ-6 beauty-засобів

Чорні цятки можуть дратувати не менше, аніж акне, особливо, коли намагаєшся їх позбутися, але всі зусилля виявляються марними. Часто ми всі застосовуємо не ті стратегії для вирішення проблеми. Щоб знати, як позбутися чорних цяток, важливо зрозуміти, що вони собою представляють і як утворюються. Так що, перш ніж ділитися з вами beauty-знахідками, які допоможуть надовго забути про чорні цятки, пропонуємо знати ворога в обличчя.

Ви не можете вирішити проблему, поки не зрозумієте причину, вірно? Отже, спочатку звернемося до основ.

Причини появи чорних цяток

У всіх нас є пори, і коли ці пори блокуються брудом, олією або відмерлими клітинами шкіри, тоді у нас з’являється акне або забиті пори. Причина, з якої останні виглядають чорними, полягає в тому, що олія, яка знаходиться близько до отвору пори, окислюється. Тобто, по суті, чорні цятки на обличчі – це не бруд, а окислене шкірне сало.

Чим чорні цятки відрізняються від вугрів

Коли справа доходить до чорних цяток, пори залишаються відкритими, в той час як при вуграх пори блокуються відмерлими клітинами – і тоді ви отримуєте прищі з пустулами. Коли ви видавлюєте чорні точки, ви не повністю очищаєте пору, а лише забираєте темну «пробку» з окисленої олії. У видавленій порі залишаються олія і бруд, які в кращому випадку знову окисляться і утворюють чорну крапку, а в гіршому – перетворяться в акне.

Косметологи не рекомендують видавлювати чорні цятки в домашніх умовах, оскільки це може привести до запалень.

Визнайте, що проблема перманентна

Існує безліч способів позбутися чорних цяток, проте основна проблема полягає в надлишку олії, яка виробляється шкірою. Тому, як би ви не старалися, чорні цятки завжди будуть повертатися кожні 20-40 днів. Дратує, ми знаємо. І це означає, що одноразове лікування не позбавить від проблеми назавжди, забиті пори повернуться. Боротьба з ними повинна бути безперервним процесом, тому одних смужок для очищення пор буде мало.

У салоні для боротьби з чорними цятками пропонують різні види чисток (механічні, комбіновані, хімічні пілінги тощо), проте походом до косметолога не варто обмежуватися. Проблемі легше запобігти, ніж вирішити. Тому косметологи рекомендують додати в свій режим догляду за шкірою правильні beauty-засоби проти чорних цяток. Користуватися ними потрібно регулярно, орієнтуючись на стан шкіри.

Важливо: не використовуйте всі наведені нижче засоби в своєму щоденному догляді, часто досить додати в свою beauty-рутину один-два з них або подібних до них за складом.

Lancôme Energie de Vie The Illuminating & Purifying Exfoliating Mask

Маска-ексфоліант з екстрактами меліси, журавлини та женьшеню відмінно справляється із завданням очищення пор. Завдяки компонентам, що скрабують, маска відлущує ороговілі клітини, вирівнюючи мікрорельєф шкіри. Крім того, склад допомагає очистити і звузити пори. Засіб при нанесенні охолоджує поверхню шкіри, зволожуючи, живлячи і заспокоюючи її, запобігаючи подразненню після фізичної ексфоліаціі. Придбати можна в косметичних магазинах і на сайті, об’єм 75 мл, орієнтовна ціна 2399 грн.

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

BHA-кислоти (бета-гідроксикислоти) – один з кращих засобів у боротьбі з чорними цятками і запобіганні вуграм. Саліцилова кислота, яка відноситься до BHA, викликає хімічний розпад верхнього шару відмерлих клітин шкіри, тому вона добре відкриває і чистить пори зсередини. Саліцилова кислота, яка в засобі від The Ordinary представлена в 2% концентрації, легко проникає в пори навіть крізь себум, розчиняючи його і очищаючи стінки від забруднень. Таким чином, ця сироватка позбавляє від чорних цяток і звужує пори. Придбати можна в інтернет-магазинах офіційних дистриб’юторів марки, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 180 грн.

читайте також

ELIZAVECCA Hell Pore Clean Up Mask

Пілінг-маска для очищення пор містить вуглецевий порошок, який усуває забруднення з пор, а також ефективно поглинає всі домішки і надлишки шкірного сала. Beauty-продукт допомагає запобігти появі акне завдяки своїм антибактеріальним, протизапальним і заспокійливим властивостям. Засіб підходить для всіх типів шкіри. Придбати можна на сайті офіційних дистриб’юторів марки, об’єм 100 мл, орієнтовна ціна 350 грн.

La Roche Posay Effaclar Duo +

Коригуючий засіб комплексної дії допомагає запобігти появі чорних цяток. Формула містить ексклюзивний інгредієнт «Аква позі філіформіс», який сприяє нормалізації мікробіома проблемної шкіри. Легка текстура засобу швидко вбирається в шкіру, зволожуючи і матуючи її. При регулярному використанні засіб допомагає скорегувати такі недоліки шкіри, як чорні цятки, прищі й постакне, пігментацію, запобігаючи їхній повторній появі. Придбати можна в мережі аптек і на сайті марки, об’єм 40 мл, орієнтовна ціна 395 грн.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

Ретиноїди хороші, якщо у вас часто виникають чорні цятки, акне або є схильність до вугрів. Ретиноїди – це формули на основі вітаміну А, які викликають прискорене відлущування і відновлення шкіри. Застосовуючи засіб на кшталт емульсії з ретиноїдами 2% від The Ordinary, ви повинні набратися терпіння, оскільки їм потрібно близько 12 тижнів, щоб дати помітний результат (хоча від чорних цяток воно позбавляє після одного-двох застосувань). Сироватка з 2% ретинолу бореться з нерівним тоном і текстурою, неглибокими зморшками і заломами шкіри, втратою еластичності, а також розширеними або забитими порами. Ретинол у складі формули також прискорює процеси відновлення шкіри і вироблення еластину. Завдяки цьому, склад не тільки бореться з недоліками шкіри, але і уповільнює процеси старіння. Не застосовуйте частіше 2-х разів на тиждень, оскільки ретинол є досить сильним ексфоліантом. Придбати можна на сайті офіційних дистриб’юторів марки, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 320 грн.

Benton Aloe BHA Skin Toner

Як ми вже сказали, BHA-кислоти допомагають очистити пори і запобігти появі чорних цяток, не порушуючи мікробіом шкіри. Цей тонер для обличчя від Benton в основі формули має сік листя алое (58%), тому він не пересушує шкіру, а, навпаки, живить і насичує її вологою. Засіб допомагає запобігти виникненню вугрів, а також зволожує шкірний покрив. На відміну від стандартних тонерів, цей має консистенцію трохи більш щільну, отже нагадує есенцію або сироватку. Формула делікатна, швидко вбирається і сприяє кращому проникненню інших засобів для догляду в шкіру. Придбати можна в офіційних магазинах і на сайті дистриб’юторів марки, об’єм 200 мл, орієнтовна ціна 520 грн.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також