Як позбутися печії: що робити в домашніх умовах

Перш ніж розповісти вам, як позбавитися печії, пропонуємо дати пояснення самого явища, чому воно виникає. Якщо говорити простіше, то печія – це негативний стан шлунково-кишкового тракту внаслідок кислотного рефлюксу. Річ у тім, що шлунковий сік через неповне змикання заслінки (сфінктера), що розділяє стравохід зі шлунком, може потрапити на слизову стравоходу, тим самим подразнюючи його стінки. Це процес неприродний, що потребує лікування.

Причини печії: на що звернути увагу

Печія може бути спричинена:

  • грижею стравохідного отвору діафрагми;
  • хронічним гастритом з підвищеною секрецією;
  • виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • ахілією і ахлоргідрією (в стравохід закидаються молочна й олійна кислоти, що утворюються під час бродіння їжі в шлунку);
  • операціями на шлунку;
  • прийомом деяких ліків (аспірин, нестероїдні протизапальні препарати, нітрати, спазмолітики, седативні, снодійні препарати, транквілізатори);
  • сильним переїданням, вживанням солодощів, чорного хліба, свіжої здоби, гострої та жирної їжі, маринованих і кисломолочних продуктів, алкоголю, шоколаду, чорного чаю, кави, морсів, кислих яблук або слив, цитрусових, цибулі, часнику, помідорів, томатних соусів;
  • вагітністю на пізніх термінах.

Чим небезпечна печія, в яких випадках потрібна медична допомога

Якщо печія виникає не частіше двох разів на тиждень, то вона не є небезпечною для здоров’я. А ось регулярний викид шлункового соку в стравохід має насторожити, оскільки може призвести до пошкодження стравоходу, переродження його епітелію (ракове ураження), людина може відчувати постійне відчуття клубка в горлі, стає складно ковтати. Печія може бути причиною виникнення блювотного рефлексу.

У деяких випадках під печію маскуються інфаркт, стенокардія. Якщо печіння супроводжується сильним болем (віддає в щелепу або руку) і тиском у грудях, задишкою, негайно зверніться по допомогу до медиків.

читайте також

Як позбутися печії, чи можна допомогти собі без ліків

Універсальна рекомендація тим, кого мучить печія, – звернутися за консультацією до гастроентеролога. Лікар призначить додаткові дослідження, такі як рентген стравоходу і шлунка, ендоскопію. Після діагностики призначається адекватне медикаментозне лікування.

Позбутися печії реально в домашніх умовах. Найпростіше – ліки-антациди, функція яких полягає в нейтралізації шлункового соку зі стравоходу. Лікування антацидами не проводиться, тільки нівелюється подразнення. До речі, аналогічна дія у харчової соди. Необхідно розчинити чайну ложку порошку в склянці води і випити маленькими ковтками.

Якщо мучить печія:

  1. Встаньте, не нахиляйтеся, повільно походіть. Залишайтеся в вертикальному положенні 1,5-2 години.
  2. Нежирне молоко може виконувати бар’єрну функцію, і печіння зменшиться або зникне зовсім. Але деякі експерти вважають, що ефект буде тимчасовим, і через якийсь період печіння повернеться.
  3. Жування жуйки пов’язано з виробленням слини, яка змиває шлунковий сік зі стінок стравоходу.
  4. Трав’яний чай допоможе подразненому стравоходу. Заваріть чай з ромашки, солодки, кореня імбиру.
  5. Приготуйте лимонний напій (склянка води з 1 ст.л. лимонного соку), який знизить кислотність шлунка. Напій приймають як профілактику печії за 20 хвилин до вживання їжі.
  6. Пожуйте шматочок картоплі або випийте свіжовичавлений картопляний сік.

Профілактика печії: як не допустити печіння зовсім

Щоб печія вас покинула назавжди, необхідно змінити режим харчування і спосіб життя. Так, якщо схильні до появи печії, не переїдайте протягом дня і не наїдайтеся на ніч. Ваше останнє вживання їжі має бути за 3 години до сну. Занадто гаряча або, навпаки, дуже холодна їжа можуть спровокувати печію.

Приймайте правильне положення тіла після їжі. Лягати можна не раніше, ніж через 60-90 хвилин, але і займатися спортом раніше, ніж через годину після вживання їжі, заборонено. Якщо ви лежите, важливо підняти плечі і голову (можна підкласти подушку). Після їжі не здавлюйте область шлунка, розстебніть ремінь або ґудзики, зніміть бандаж або корсет. Зайва вага нерідко стає причиною появи печії, оскільки жир навколо талії тисне на шлунок, тим самим проштовхуючи шлунковий сік вгору в стравохід.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також