Причин виникнення прищів може бути багато, як зайвий шматочок солодкого, так і гормональний збій. Якщо періодично у вас з’являється один-два прищики і вони минають самостійно, тоді можна не переживати. Але якщо проблема не вирішується, а прищів стає все більше – не варто займатися самолікуванням, а краще звернутися за консультацією до лікаря. Самолікування у такій ситуації може привести до погіршення ситуації.
Найчастіше нежданий прищ з’являється напередодні важливого заходу і його потрібно терміново позбутися або хоча б зменшити запалення, щоб він став менш помітним.
Щоб прибрати гнійний прищ, не варто чавити його відразу, як тільки він вискочив. По-перше, якщо він ще не дозрів, у кращому випадку ви можете отримати синець, а в гіршому – інфікування і рубець.
Якщо ж прищ дозрів, і видна гнійна голівка, перш ніж його видавлювати, краще провести підготовчі процедури, щоб це пройшло максимально безболісно, ефективно і без наслідків.
Що робити
Якщо прищ не дозрів, його краще не намагатися видавити, а використовувати засоби, які допоможуть зняти запалення і зменшити почервоніння і хворобливість. Для цього можна використовувати точково аптечні або спеціальні косметичні засоби у вигляді масок, олівців і гелів. Серед аптечних засобів можна відзначити олії чайного дерева і лаванди, які мають протимікробну дію. Наносити їх краще всього у вечірній час. Саліцилова мазь застосовується локально на запалення, підсушує і дезінфікує.
На полицях магазинів можна зустріти спеціальні пластирі від прищів. Вони приклеюються прямо на прищ, виробник обіцяє, що вранці від прища не залишиться і сліду.
Коли прищ дозрів, і ви вирішили його видавити, дотримуйтеся наступних правил. Найголовніше забезпечити стерильність: помити добре руки і бажано продезінфікувати місце ураження хлоргексидином або будь-яким іншим лосьйоном. Щоб процес вилучення гною минув більш м’яко, добре розпарити цю ділянку. Для цього можна прикласти рушник, змочений в теплій воді, на 5-10 хвилин. Коли шкіра розпариться, взяти вушні палички і акуратно вичавити прищ. Потім нанести дезінфікуючий засіб на вушну паличку і обробити цю зону.
Важливо бути уважним в цьому процесі, щоб паличка не сковзнула мимо. Після того, як ви обробили прищ, можна нанести спеціальну маску, що підсушує і знімає запалення. Вона допоможе зняти больовий синдром, почервоніння і швидше відновити шкіру на цій ділянці.
Для того, щоб на вашій шкірі не з’являлися запалені прищі, дотримуйтеся декількох правил.
Налагодьте свій раціон харчування, виключивши з нього шкідливі продукти для організму. Вживайте достатню кількість води. Додайте фізичного навантаження, навіть якщо це просто прогулянки. Якщо у вас є хронічні захворювання, можливо, час відвідати лікаря для їх профілактики. Обов’язково підбирайте доглядальну косметику за вашим типом шкіри. Якщо у вас вже є догляд, який підібрав косметолог, і у вас стали з’являтися запалені або гнійні прищі – повідомте про це косметолога. Адже в шкірі, як і в організмі в цілому, відбуваються різні зміни, що можуть як перешкоджати утворенню висипань, так і провокувати їх. Навіть неправильно підібраний засіб для вмивання може внести значні зміни в життя шкіри. А тому кращим рішенням буде скористатися консультацією грамотного фахівця.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!