Чому з’являються малярні мішки
Ольга Школьная, пластичний хірург Patlazhan Clinic
Перш ніж говорити про малярні мішки, внесемо ясність, що таке малярні і грижові мішки, оскільки пацієнти часто плутають ці поняття.
Малярні мішки – жирові мішечки вилиць, або є ще назва “суфи”. Вони розташовуються більше на вилицях, з помітною напівкруглою борозною між нижньою повікою і вилицею.
Причиною грижових мішків під очима може бути слабкість м’язів повік і як наслідок випинання жирових мішечків назовні, ця проблема вирішується за допомогою пластики нижніх повік.
Поява малярних мішків пов’язана з порушенням відтоку лімфи і застоєм рідини у навколоочній і виличній зонах. Причина такого лімфостазу завжди комплексна.
Недосипання, стреси, неправильне харчування, куріння, вік, спадковість – всі ці фактори призводять до затримки рідини в лімфатичній системі обличчя, а оскільки жирова тканина є ідеальним місцем для скупчення рідини, то зовні ми бачимо ці прояви у вигляді набряку на вилицях – малярних мішків .
Що можна зробити
Коли розумієш причину, легко боротися з проблемою. Так і з малярними мішками: підхід повинен бути комплексний, виходячи з багатогранності причин.
Нормалізація споживання рідини, харчування, обмеження куріння. Із апаратних процедур найкраще підійдуть ті, які сприяють зняттю набряку: мікроструми, міостимуляція, фонофорез, ролико-вакуумний масаж для обличчя. Відмінно працюють ручний масаж у поєднанні з альгінатними масками і протинабряковими сироватками.
З ін’єкційних методів відмінно спрацюють ін’єкції плазми, багатої тромбоцитами.
Я не рекомендую вводити ліполітики й інші мезотерапевтичні коктейлі в цю зону, оскільки вони згодом викликають фіброз і належним чином не відновлюють лімфотік, а фіброз від ліполітиків або гідроксиапатиту кальцію в майбутньому буде тільки посилювати набряклість
Всі нехірургічні методи можуть відстрочити цю проблему і максимально знизити її прояв.
Коли йти до пластичного хірурга
Одним із найбільш ефективних способів вирішення проблеми малярних мішків є ендоскопічна підтяжка середньої зони обличчя і пластика нижніх повік.
Оскільки з віком, крім набряку жирового мішечка вилиці, відбувається ще й його опущення, то підтяжка середньої зони обличчя саме сприяє ліфтингу цієї зони (опущені вилиці й щоки, носослізні борозни та носогубні складки). При цьому ваше обличчя буде мати абсолютно природний вигляд, а отриманий результат збережеться мінімум 8-10 років.
Чого очікувати від хірургічної операції
При ендоскопічній підтяжці середньої зони обличчя виконується розріз у волосистій частині голови в зоні скронь. З невеликого доступу за допомогою ендоскопа, через який виводиться картинка на монітор в операційній, лікар проводить повноцінний ліфтинг м’яких тканин вилиць та щік.
Показання для проведення ендоскопічної підтяжки:
- малярні мішки;
- птоз середньої зони обличчя;
- виражені носогубні складки;
- “втомлений” вираз обличчя;
- візуальна недостатність об’єму виличної зони;
- анатомічні особливості будови м’яких тканин обличчя.
Протипоказання:
- важкі захворювання внутрішніх органів;
- онкологічні захворювання;
- вірусні захворювання у стадії загострення;
- порушення згортання крові;
- вугровий висип;
- цукровий діабет;
- захворювання серцево – судинної системи.
Після операції відбувається корекція обвисання середньої третини обличчя, позбавлення зморшок нижніх повік і малярних мішків, візуальне омолодження на 10-15 років, розгладження носогубних складок, збільшення об’єму вилиць.
Така операція показана пацієнтам від 35 років. Через малу травматичність досягається чудовий омолоджувальний ефект з мінімально можливим реабілітаційним періодом, який добре переноситься пацієнтами.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!