Спіруліна належить не тільки до водоростей, але і бактерій, які існують на Землі мільйони років. Про її корисні властивості в Україні дізналися порівняно нещодавно. Розповімо, чим корисна спіруліна, кому можна приймати добавку і в яких цілях, дізнаєтеся, як правильно пити спіруліну.
Спіруліна: корисний склад суперфуд
Водорость спіруліна багата на вітаміни групи В, а саме В2, В3, В6, В12. Такий комплекс допомагає налагодити обмін речовин і поповнити енергію. Також у складі спіруліни присутні фолієва кислота і хлорофіл, необхідні для підтримки серцево-судинної системи. Амінокислоти, яких у спіруліні досить багато, вкрай важливі для м’язової системи, а цистин виводить токсини. Вчені знайшли в спіруліни і фікоціанін – елемент, здатний боротися з раковими клітинами. Завдяки фікоціаніну, а також вітаміну А, спіруліна певним чином є імуностимулятором.
Кому потрібно приймати спіруліну, протипоказання
Спіруліна – це перш за все БАД, не можна стверджувати, що вона здатна вилікувати вас від серйозного захворювання. Проте добавку рекомендують для підтримки імунітету. Особливо це важливо в осінньо-весняний період, коли люди частіше хворіють на вірусні та респіраторними захворювання або мають підвищені емоційні або фізичні навантаження.
Спіруліну радять тим, хто:
- бореться із зайвою вагою, прагне очистити організм (водорість здатна замінити жирову тканину м’язовою, виводить шлаки й токсини);
- страждає на захворювання серцево-судинної системи (працює як протитромбозний засіб, очищає судини);
- потребує поліпшення стану шкіри (запалення зменшуються, шкіра стає пружною);
- має проблеми з нервовою системою (працює як профілактичний засіб проти стресів).
Спіруліну не рекомендують людям з аутоімунними захворюваннями. З обережністю її приймати мають ті, у кого проблеми зі згортанням крові, є камені в нирках або жовчовивідних шляхах. Не варто пити спіруліну людям, які приймають хіміотерапію, оскільки ефект від синтетичних ліків може бути знижений. Не забувайте про алергічну реакцію, яку може спричинити засіб у певної категорії людей.
Вважається, що спіруліна безпечна для дітей, а також вагітних жінок. У будь-якому випадку, перш ніж призначати собі спіруліну самостійно, краще проконсультуватися з сімейним або лікарем, який вас лікує, гомеопатом.
Як пити спіруліну – варіанти прийому
У промислових масштабах спіруліну випускають у двох формах: порошок і пігулки. Перший розчиняють у рідині, пігулки – запивають. Порошок спіруліни додають до напоїв, наприклад, смузі, роблять з неї маски і скраби для обличчя, волосся й тіла. У пігулок з водорості немає смаку, тому багато хто воліє саме їх. Існує думка, що форма спіруліни у пігулках містить менше корисних речовин, але доказової бази щодо цього поки недостатньо.
За деякими рекомендаціями спіруліну п’ють натщесерце, розчинивши одну-дві чайні ложки порошку в склянці води. А ось кількість пігулок спіруліни, які потрібно випити за раз, може бути різною – від 5 до 25 штук за один прийом (залежить від ваги пігулок). Кількість прийомів добавки також індивідуальна, в середньому – двічі на день.
Смузі з бананом, фініками і спіруліною
Інгредієнти:
- банани – 1 шт.;
- ківі – 1 шт.;
- фініки без кісточки – 5 шт.;
- спіруліна – 1 ч.л.;
- вода – 200 мл.
Приготування
- Очистіть банан і ківі від шкірки, наріжте шматочками.
- Помістіть все в блендер, додайте порошок спіруліни.
- Влийте склянку води.
- Збивайте до однорідності, перелийте у високу склянку.
Вище ми згадали, що водорість використовують для приготування масок. Можна розвести порошок спіруліни до консистенції сметани і нанести на обличчя на 15 хвилин, а потім змити теплою водою. Також у складі масок для обличчя може бути присутній мед, кисломолочні продукти, авокадо. Корисні маски зі спіруліною і для волосся. А зробити тіло гладким реально за допомогою домашніх скрабів з спіруліни і морської солі, ефірними оліями апельсина або грейпфрута.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!