Як спричинити блювоту: навіщо це потрібно, в чому небезпека маніпуляції

Спричинити блювотний рефлекс штучно необхідно в разі харчового отруєння (неякісна, прострочена їжа, деякі продукти, необроблені термічно), отруєння лікарськими препаратами або алкоголем, загострення гастриту або панкреатиту (через неправильне харчування) або коли шлунок зовсім не приймає їжу (зупинка травлення). Важливо не допустити інтоксикації організму, і блювотний рефлекс –  найефективніший і найдоступніший у цьому випадку спосіб. Також блювота допоможе позбутися негострих предметів, що проковтнули.

Розповімо, як спричинити блювоту швидко, як зробити це пальцями, марганцівкою, сіллю й іншими методами.

Що таке блювотний рефлекс, в чому його небезпека

Спорожнення шлунка від залишків їжі і рідини називають блювотним рефлексом. Залишки змішуються зі шлунковим соком і залишають шлунок у результаті спазмів гладкої мускулатури. Під час блювоти людина відчуває подразнення горла, печіння в горлі та легке запаморочення.

Одиничне спричинення блювоти не завдає шкоди для організму дорослої людини, а ось систематичне спричинення блювоти загрожує порушенням водно-сольового балансу в організмі, подразненням шлунка і стравоходу, порушується також процес травлення і всмоктування їжі. Відомо, що блювоту спричинять дівчата, які прагнуть схуднути, згодом такі маніпуляції стають причинами розвитку анорексії та булімії.

Спричинити блювотний рефлекс необхідно своєчасно, в разі появи перших симптомів: нудоти, діареї. Важливо прийняти правильне положення, щоб мінімізувати неприємні відчуття і блювотні маси не потрапили в ніс, тому положення голови має бути горизонтальним.

Небезпечно спричиняти блювоту в маленьких дітей, оскільки їм складно контролювати вихід блювотних мас: діти можуть повторно заковтнути їх. Малюкам для очищення краще робити клізму або везти в стаціонар.

Як спричинити блювоту у людини терміново: всі способи

Спричинити блювоту можна медикаментозно, механічно, народними засобами.

Механічні способи спричинити блювоту:

  1. Як спричинити блювоту пальцями. Помістіть пальці глибоко в рот – це спричинить нудоту, яка стимулює процес випорожнення шлунка. Перед маніпуляцією краще випити одним махом від 0,5 до 1 л теплої води. Після спорожнення шлунка прополощіть рот водою, трохи попийте.
  2. Як спричинити блювоту, якщо нудить. Натисніть на основу язика в глибині рота. Це можна зробити ложкою або іншим безпечним предметом.

Народні засоби спричинити блювоту:

  • Як спричинити блювоту марганцівкою.

Перманганат калію – один з найпоширеніших лікарських препаратів, який використовується для спричинення блювоти. Необхідно випити досить великий об’єм води, щоб стінки шлунка розтягнулися, а тиск на стравохід посилився. Крім того, марганцівка дезінфікує. Дуже важливо: не переборщити з кількістю гранул! Розчин має бути світло-рожевим, інакше можна спровокувати опік слизових поверхонь стравоходу і шлунка.

Як розвести марганцівку: в невеликій кількості води розведіть перманганат калію, долийте води, щоб загальний об’єм сягав 2 л. Пийте розчин марганцівки повільно, невеликими ковтками. Трапляється, що після випитого блювотний рефлекс утворюється сам по собі, але іноді необхідно допомогти собі одним з механічних способів, про які ми писали вище.

  • Як спричинити блювоту сіллю або содою.

Після марганцівки це найпопулярніші способи спричинення блювоти. Необхідно розчинити 40 г соди в 1 л води. Содовий розчин п’ють великими ковтками, важливо намагатися утримати рідину в шлунку протягом 3 хвилин. Содовий розчин має протимікробні властивості й оздоровлює слизову. Сольовий розчин для викликання блювоти: 2 ч.л. в 1 склянці води. Не менш ефективним способом вважають содово-сольовий розчин. Для цього в 2,5 л води розбавляють сіль і соду в однакових пропорціях (по 20 г).

  • Гірчична вода, відвар трав.

Аби зробити гірчичну воду, необхідно розчинити 1 ч.л. готової гірчиці в склянці води. Розчин випивають одним махом.

А ось щоб зупинити блювоту, необхідно повністю розчинити 15 г соди в склянці води і випити його одним махом. Блювотний рефлекс зникає досить швидко.

Коли спричинити блювоту небезпечно для здоров’я та життя

 

Не варто спричиняти блювоту, якщо:

  • людина непритомна, не здатна ковтати (можливий розвиток аспіраційної пневмонії, коли блювотні маси вдихаються всередину);
  • проковтнуті гострі і тверді предмети – блювота може спровокувати пошкодження стравоходу або його закупорювання;
  • проковтнуто пінисті речовини, наприклад, мило, які можуть потрапити в легені і спричиняти пневмонію;
  • проковтнуті лужні або кислотні речовини, які можуть спричинити опік слизових стравоходу і шлунка;
  • сталося отруєння продуктами нафтопереробки (бензин, гас, розчинник).

Варто зазначити, що блювота може стати причиною зневоднення організму, особливо якщо вона супроводжується діареєю. Необхідно терміново спричинити невідкладну допомогу, коли блювота не припиняється 2 години і довше, до того ж якщо постраждала дитина, літня людина або вагітна жінка. Токсичне отруєння, наприклад, грибами може бути небезпечно для життя, тому важливо спричинити блювоту ще до приїзду медиків. Можна додатково покласти холодний компрес на живіт.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також