Як визначити свій морфотип

З віком жінки, та й чоловіки також стикаються з певними процесами старіння. Хтось стає власником великої кількості дрібних зморшок, а хтось помічає зміни у вигляді обвисання щік, розмитого овалу або навислих повік. Всі ці «симптоми» свідчать про різні типи старіння обличчя. Визначивши свій морфотип старіння, можна дізнатися, як саме змінюватиметься ваше обличчя з роками та які способи допоможуть уникнути передчасного прояву вікових змін.

Які існують морфотипи

Усього є п’ять морфотипів старіння:

  • втомлений;
  • деформаційний;
  • дрібнозморшкуватий;
  • м’язовий;
  • комбінований.

Кожен із морфотипів має свої особливості прояву. Розглянемо кожен із них

Втомлений морфотип старіння

При цьому типі старіння спостерігаються зміни у вигляді зниження тонусу м’яких тканин обличчя, найбільш характерний для худорлявих дівчат з овальним або ромбоподібним обличчям. У більш ранньому віці тип шкіри нормальний або комбінований, а ось згодом шкіра стає більш сухою. Помітна рання поява зморшок, опущення куточків рота, поява зморшок-«маріонеток» та видимих ​​синців під очима. Найчастіше всі ознаки даного морфотипу стають помітними надвечір.

Шкіра: комбінована, чиста і гладка, на дотик тонка, видно капіляри, в разі підвищення температури жирна Т-зона.

Методи корекції  втомленого морфотипу

Щоб уповільнити вікові прояви, важливо підбирати правильний догляд і процедури. Так, засоби для домашнього використання мають містити продукти з антиоксидантами, які будуть надавати свіжість шкірі, а також тонізувальні засоби. Лікар-косметолог може запропонувати корекцію філерами з гіалуроновою кислотою, щоб заповнити зморшки та зробити більш виразними контури. Апаратна косметологія буде спрямована на покращення тонусу м’язів обличчя. Також не менш ефективними будуть і ручні масажі з олією. Хімічні пілінги варто вибирати не надто агресивні, щоб не погіршити стан сухості. Найкраще їх комбінувати з антиоксидантами, що наповнюють шкіру, і вітамінними процедурами. Переважні ін’єкційні процедури – мезотерапія, біоревіталізація, плазмоліфтинг. Якщо необхідно зменшити напруження м’язового тонусу, то косметолог може запропонувати ботулінотерапію.

Деформаційний морфотип старіння

Найбільш притаманний людям із важкою статурою або схильним до повноти. Найчастіше виявляється у жінок, які мають надлишковий підшкірно-жировий шар на обличчі, що і стає причиною другого підборіддя, «брилів», опущення овалу обличчя, мішків під очима й ослаблення м’язового каркаса. Тип шкіри комбінований або жирний. Представники цього морфотипу схильні до частих набряків, а також проявів в’ялості шкіри, до того ж можуть бути помітні прояви судинних змін.

Шкіра: жирна, щільна, схильна до висипу, помітно виділення шкірного сала.

Методи корекції деформаційного морфотипу 

Насамперед варто звернути увагу на засоби, які допомагають покращити синтез колагену, відновити еластичність шкіри та покращити її оновлення. Ефективними будуть засоби з ретинолом, а також самомасажі. Серед ефективних методів у кабінеті косметолога можна назвати апаратні процедури, кріотерапію, мезотерапію, пілінги. А для відновлення каркасу ефективні процедури із застосуванням мезониток.

Дрібнозморшкуватий морфотип

Характерна рання поява зморшок, обличчя стає схожим на запечене яблуко, шкіра найчастіше суха. Також на обличчі стають помітні пігментні плями та знижена пружність шкіри. Проблематикою цього морфотипу є мала зволоженість шкіри обличчя та недостатнє вироблення шкірного сала, у зв’язку з чим без необхідного догляду зморшки стають помітнішими. Такий морфотип притаманний худорлявим дівчатам.

Шкіра: суха, може бути ластовиння, досить тонка, швидко червоніє, лущиться від швидкої зміни погодних умов.

Методи корекції дрібнозморшкуватого морфотипу

У домашньому догляді варто звернути увагу на засоби, які зволожуватимуть, живитимуть й утримуватимуть вологу в шкірі, а також багаті на антиоксиданти. У кабінеті косметолога помічниками стануть апаратні процедури, спрямовані на стимуляцію вироблення колагену й еластину. Також косметолог може використовувати пілінги, мезотерапію, біоревіталізації. Ефективною будуть ботулінотерапія та контурна пластика.

 

М’язовий морфотип

Цей тип старіння зберігає молодість обличчя тривалий час, і часто його володарки стикаються із віковими змінами досить пізно. І все ж таки йому характерна відсутність підшкірного жиру, зморшки-«маріонетки», виражені вилиці й опущення обличчя. Найчастіше у представниць такого морфотипу можна побачити нестачу обсягів у середній третині обличчя.

Шкіра: нормальна, пружна, можуть бути прояви пігментації, помітні «гусячі лапки», найчастіше не реагує на зовнішні фактори.

 Методи корекції м’язового морфотипу

Варто звернути увагу на засоби, у складі яких присутні колаген і гіалуронова кислота, підходить пептидна косметика та різні продукти, спрямовані на боротьбу з пігментацією. У кабінеті косметолога найефективнішими стануть деякі апаратні процедури, які збережуть підшкірно-жирову клітковину та покращать колагеновий каркас. Серед ін’єкційних методів можна зазначити біоревіталізацію, ботулінотерапію. 

Комбінований тип старіння

Містить кілька морфотипів: дрібнозморшкуватий, деформаційний, втомлений. Характерно провисання м’яких тканин у нижній і середній частині обличчя, а також помітні зморшки навколо очей та в області чола. Шкіра найчастіше комбінована. На сухих ділянках стають помітні дрібні зморшки, а на ділянках жирної шкіри можуть бути прояви «контуру, що поплив».

 Методи корекції

Представницям цього морфотипу варто звернути увагу на засоби, що допомагають збільшити вироблення колагену. Також ефективними будуть пілінги та масажі. Мезотерапія, біоревіталізація стануть добрими помічниками у покращенні стану шкіри обличчя. Щоб визначити, який у вас морфотип, варто підрахувати всі ознаки кожного з наведених вище. Що більше пунктів збігається, той морфотип і переважає.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и не пропускайте самые полезные материалы от Beauty HUB!

читайте також
 
Читайте також