Як все встигати: 5 правил успішних людей

Багатьом з нас, щоб все встигнути, треба більше часу. Часто 24 годин на добу просто не вистачає. Вся справа в продуктивності, кажуть психологи. Важливо не скільки годин на день ви працюєте, а конкретний результат цієї роботи. Виявляється, навчитися все встигати можна, головне − правильно організувати свій день. Зрозумійте, як розподілити час на роботу, на домашні справи, на спілкування з близькими, на відпочинок, і ви більше не замислитеся над тим, як встигати робити всі справи за день.

Як навчитися розподіляти час: метод часових блоків

Ілон Маск, мабуть, найбільш заклопотана людина на Землі (а, можливо, скоро буде найбільш заклопотаною й на Марсі). Але жарти в бік. Засновник і глава Tesla і SpaceX на робочі завдання в двох компаніях витрачає 100 годин на тиждень. 100 годин! При тому, що середньостатистична людина працює по 40 годин на тиждень. При цьому Маск встигає проводити час із п’ятьма дітьми, займатися хобі, читати й розслаблятися. Як йому вдається все встигати?

Після вивчення біографії Маска підприємець Майо Ошин з’ясував, що Ілон користується методом тимчасових блоків. Тобто він не записує список справ, які потрібно зробити за день. Він розділяє свій час на блоки, що забиті якимись справами. Наприклад, вранці після пробудження він витрачає певний час на сніданок, відповідає на листи, проводить робочі зустрічі, читає книги. Виходять тимчасові блоки, під час яких ви можете зробити тільки одну задачу. Коли час закінчується, потрібно відволіктися й приступити до наступної задачі з іншого тимчасового блоку. За таким методом працює й Білл Гейтс.

Як все встигати на роботі

Планування кожного проміжку часу дозволяє створити розклад, де кожна вільна хвилина відведена під конкретну справу (обід і відпочинок теж входять до цього списку). Таким чином у вас буде не тільки список справ, а й конкретний план дій. У ньому ви можете витратити на одну задачу тільки певну кількість часу. Маючи дедлайни, ви перестанете відволікатися на непотрібні справи, хапатися за все підряд і мчати стрімголов, щоб все встигнути. Дедлайни дійсно допомагають працювати ефективніше й продуктивніше.

Як розподілити час: підйом на годину раніше

Навіть якщо ви не ідентифікуєте себе як «жайворонка», ви все одно можете стати їм. Встановивши будильник на годину раніше, ніж зазвичай (і не натискаючи кнопку повтору!), ви можете отримати додаткову годину для виконання важливих завдань. Майк Тайсон не раз згадував, що ранній підйом допоміг йому домогтися таких успіхів в професійному спорті.

«Я встаю о 4 ранку та йду на пробіжку, тому що знаю, що мій противник в цей час ще спить. Це дає мені перевагу», – говорив Тайсон в інтерв’ю.

Кілька досліджень пов’язують раннє пробудження з продуктивністю та успіхом. У ранніх пташок є перевага – у них є додатковий час на виконання завдань, і в цілому вони більш оптимістичні. А ще, згідно з наукою, вранці наш мозок працює краще, тому концентрація уваги та когнітивні функції в цей час будуть вищими, ніж ввечері або в обід.

Оптимізація часу: не відволікайся ні на що

Джастін Розенштейн, програміст і інтернет-підприємець, який доклав свою руку до створення таких проєктів, як Gmail, Facebook і Asana, розкрив свій секрет продуктивності. Щоб все встигати, він рекомендує не відволікатися на прокрастинацію та сторонні справи, навіть важливі. Мультизадачність, на думку Розенштейна, шкодить робочому процесу та вашій продуктивності. При одночасній роботі над кількома завданнями нам здається, що ми генії, що обдурили Хроноса. Але за фактом жодна справа не буде доведена до розуму.

Численні наукові дослідження доводять твердження програміста. Розенштейн радить на час виконання важливих завдань вийти з усіх чатів, закрити сторонні вкладки браузера, які не пов’язані з поточним завданням, і вимкнути повідомлення про нові листи. Тільки виконавши завдання, можна знову ввімкнути пошту та приступити до виконання наступного завдання.

Спосіб Розенштейна діє як метод часових блоків Маска, правда в ньому ви не ставите перед собою дедлайн на виконання конкретного завдання.

читайте також

Збільшення продуктивності: з’їжте жабу

Якщо ви хочете бути більш продуктивним протягом дня, скористайтеся порадою Марка Твена. Письменник якось сказав: «Якщо зранку з’їсти живу жабу, залишок дня обіцяє бути чудовим, оскільки найгірше на сьогодні вже позаду». Звичайно, не потрібно в буквальному сенсі з’їдати жабу (ми не шкуродери, взагалі). Просто важливо поставити найскладніші завдання (або малоприємні справи) на початку списку справ. Згідно з дослідженнями люди намагаються відкласти найважливіші та трудомісткі завдання «на потім». В результаті такі завдання залишаються без виконання.

Що для вас є твенівскою «жабою»? Швидше за все, це найнеприємніше завдання, яке хочеться відкладати на потім вічно. Ось його й потрібно виконати в першу чергу. А далі день піде як по маслу.

Як все встигати по дому: присвячуйте ранок сім’ї

Щоб не переживати в розпал робочого дня про те, що зовсім не приділили час собі або сім’ї, ранок присвятіть спілкуванню в колі рідних, саморозвитку й тренуванням.

Різ Візерспун, яка є не тільки актрисою, але й продюсером, засновницею компанії Hello Sunshine та мамою трьох дітей, каже, що важливо вранці приділити час сім’ї та саморозвитку. Це запорука успішної кар’єри та нормального психологічного самопочуття.

«Щоранку з 6 до 7 мої діти снідають, а ми з чоловіком п’ємо каву. Ми розмовляємо, читаємо один одному новини. Мій чоловік Джим любить слухати, а мені дуже подобається розповідати. Потім я віддаю час тренуванням, і тільки після цих ритуалів йду на роботу», – каже Візерспун.

Робіть зранку те, що дозволить вам розслабитися. Це може бути медитація, читання, заняття спортом, приготування сніданку та їжі на день. Загалом, робіть те, що покращує настрій і відволікає від роботи. Так ви з більшою охотою приступите до справ і вас не буде мучити совість за втрачені моменти з родиною (або собою).

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також