Набряками страждають багато з нас, зайвої рідини може бути настільки багато, що тіло втрачає тонус, вага збільшується на 1-3 кг. Розповімо про причини набряків і як вивести надлишки води з організму.
Чому в організмі накопичується рідина – про причини детально
Причин появи набряків досить багато. Перша серйозна – захворювання. Набряклість вважається однією з ознак захворювань сечостатевої, лімфатичної та серцево-судинної системи, аутоімунних захворювань, цукрового діабету. Якщо ви набрякаєте регулярно, необхідно пройти обстеження, щоб виключити патології органів і судин.
ПМС – часта причина застою рідини в організмі, але така набряклість вважається нормою. Так, перед початком менструацій організм починає накопичувати рідину, змінюється гормональний фон («скаче» рівень естрогену і прогестерону). Щойно менструація закінчиться, зникнуть набряки.
Ще одна, здавалося б, нелогічна причина набряків – порушення водного балансу. Чим менше ви п’єте, тим більше рідини організм накопичує. Рекомендується регулярне вживання чистої питної води в межах півтора літра на день.
Хронічний стрес і малорухливий спосіб життя можуть стати причинами застою рідини в організмі.
Як вивести воду з організму швидко: ТОП перевірених способів
Ви вже зрозуміли, що важливо не дати рідині затримуватися в організмі. Для цього необхідно правильно харчуватися, збагативши раціон овочами та фруктами, зеленню, крупами. Готуйте страви на пару, грилі або в духовці, дотримуйтеся режиму харчування. Варто зазначити, що алкогольні напої затримують воду надовго, тому, щоб уникнути набряків, зловживати ними не варто. Висока рухливість покращує кровообіг, допомагає знизити вагу й уникнути застійних явищ у тканинах. У день необхідно проходити не менше 10 тисяч кроків.
А ось швидко «злити» воду допоможуть деякі косметичні процедури.
- Сауна і лазня
Обидва способи сприяють позбавленню зайвої рідини (в межах 1-2 кг) у найкоротші терміни. Процес втрати рідини відбувається через пори шкіри. Після процедури важливо заповнити водний баланс, допускається вживання не тільки чистої води, але і трав’яних чаїв. Ефект буде кращий, якщо перед лазнею ви проведете активне тренування.
- Віскі-сповивання, обгортання, масаж
Лімфодренажний масаж потрібен для прискорення кровообігу. Спеціальний масаж покращує обмінний процес у клітинах, виводячи шлаки і токсини. Позбутися зайвої рідини можна за допомогою обгортань, наприклад, популярного сьогодні віскі-сповивання.
- Ванни з сіллю і содою
Ефект від таких ванн помітно одразу, до того ж вони сприяють вашому розслабленню. Щоб посилити ефективність, треба не пити і не їсти за дві години до процедури і годину після неї. Для содо-сольової ванни необхідно 0,5 кг морської або звичайної солі і 200 г соди. Вода у ванні має бути близько 8-40⁰С. Досить посидіти в ній 10-15 хвилин, а після промокнути тіло рушником і лягти під теплу ковдру на 40 хвилин. Закінчують процедуру свіжим душем.
- Трав’яні чаї, деякі продукти
Багато трав, зборів мають сечогінний ефект. Допоможуть позбутися зайвої рідини нирковий збір, сенна, жостір, конюшина, м’ята, шипшина, арніка, ромашка, кмин, кріп, брусниця, меліса. Можна заварювати діуретичні чаї та пити їх протягом дня. Також вживайте більше огірків, кабачків, капусти, яблук, полуниці, абрикосів.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!