Як зміцнити нігті: домашні та салонні процедури

Сучасній жінці вкрай важливо дбати про здоров’я та красу своїх нігтів. На жаль, зробивши винятково покриття з гелю, сподіватися, що цього буде цілком достатньо, годі й говорити. Нігті можуть кришитися та розшаровуватися, а це виглядає вкрай непривабливо. У таких випадках рекомендується дізнатися, як зміцнити нігті.

Є кілька нехитрих процедур для зміцнення нігтів у домашніх умовах, зміцнення нігтьової пластини можна зробити також за допомогою салонних процедур. Розповімо, що робити для зміцнення нігтів, які робити маски для нігтів у домашніх умовах, у якому випадку допомагають ванночки для зміцнення нігтів, і як зміцнити м’які нігті йодом.

Причини ламкості нігтів

На відміну від оніхолізиса, ламкість нігтів – проблема, яку можна вирішити самостійно. Причинами виникнення такого стану можуть бути як зовнішні фактори, так і внутрішні. Часто слабкість нігтьових пластин обумовлена ​​віком – до тридцяти років наш організм починає потроху втрачати кальцій, тому, якщо в раціоні у вас немає продуктів, що містять цей мікроелемент, то ламкість нігтів стане вашим супутником.

Крім того, на здоров’я нігтів також впливають зовнішні фактори. Серед них несприятливе навколишнє середовище, неякісна й хлорована вода, часте використання миючих засобів без рукавичок. Звичайно, покриття, яке ви обираєте для манікюру, також може зробити нігті більш крихкими. Після зняття гель-лаку або шелаку особливо гостро постає питання відновлення структури нігтьових пластин.

Щоб не піклуватися про те, як зміцнювати нігті, намагайтеся уникати зовнішніх факторів, які викликають їх розшарування. Також рекомендуємо збалансувати свій раціон.

Як зміцнити нігті в домашніх умовах

Маска з оливковою олією

Для найпростішої, але ефективної nail-маски в домашніх умовах вам знадобляться лише два інгредієнта, що є на вашій кухні – оливкова олія та лимонний сік. Змішайте столову ложку олії з кількома краплями соку та втирайте суміш у нігтьову пластину й кутикулу. Залиште склад на 15−20 хвилин, надівши поверх маски бавовняні рукавички. Для більш помітного результату процедуру варто проводити перед сном, залишаючи склад діяти на всю ніч.

Після того, як змиєте маску, нанесіть олію для кутикул і крем для рук. Повторювати процедуру можна щодня або 3−4 рази на тиждень – все залежить від стану нігтів.

Вітамінна nail-маска

Нігті можуть кришитися та розшаровуватися через нестачу вітамінів. Але ви можете зробити для них вітамінний коктейль. Для цього потрібно придбати в аптеці вітаміни А та Е в капсулах. Їх можна наносити в чистому вигляді, змішавши в пропорціях 1:1, або додати в інші маски або креми для рук і нігтів. Перший метод буде набагато ефективнішим. Змішайте вміст капсул і втирайте суміш у нігтьові пластини. Це аптечний beauty-засіб підходить для щоденного догляду, проте в такому випадку для повного відновлення важливо відмовитися від покриття лаком та іншими засобами на 1−2 тижні. Після лікування можна використовувати гель-лаки, але бажано робити перерву між покриттями в 1−2 тижні. Повторювати вітамінне лікування необхідно один раз на два місяці.

Вітаміни для здоров’я нігтів

Якщо причина ламкості нігтів криється не в частому використанні шелаку та гелевих покриттів, кілька разів на рік (особливо в період міжсезоння) пропивайте курс вітамінів і біодобавок із такими мікроелементами, як кальцій, магній, цинк, також не погано приймати добавки з колагеном. Дефіцит цих компонентів негативно позначається на здоров’ї в цілому та його легко помітити за погіршенням зовнішнього вигляду нігтів, шкіри й волосся.

Важливо: перед прийомом будь-яких добавок проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

читайте також

Як зміцнити нігті – салонні процедури

Існує великий вибір салонних процедур для відновлення й зміцнення нігтьової пластини. Лікувальні дії можуть бути спрямовані на конкретну проблему (ламкість, розшарування, сповільнений ріст) або діяти в комплексі. Ось деякі процедури, що можуть допомогти.

«Запечатування» нігтів

У салонах ця процедура може називатися «японський манікюр». По суті це комплексний підхід до відновлення нігтьових пластин, часто його застосовують, аби зміцнити нігті після шелаку й зняття гелевого покриття. На першому етапі процедури майстер наносить спеціальні дезінфікуючі склади, до формули яких входять водорості з Японського моря (при цьому марки засобів можуть бути будь-якими). Також до складу деяких дезинфікуючих засобів може входити бджолиний віск. На другому, ключовому етапі, в нігтьові пластини втирається мінеральна паста, також з екстрактами морських водоростей і кератином. До формул таких засобів можуть входити й інші натуральні складові, але головним компонентом завжди повинен бути кератин. На фінальному етапі нігті «запечатуються» спеціальною пудрою з бджолиним воском.

Ламінування нігтів

Якщо нігті стали тонкими й ламкими, почали розшаровуватися, спробуйте ламінування. На нігті наноситься спеціальний зміцнювальний гель із кератином (також у складах засобів різних марок можуть бути кальцій та інші корисні мікроелементи). Гель вирівнює нігтьові пластини, прискорює регенерацію та ріст нігтів, захищає їх від поломки. На поверхні нігтя гель утворює прозоре незмивне покриття, що виглядає ніби манікюр із прозорим лаком, тому руки й нігті будуть виглядати доглянутими.

Парафінотерапія

Це процедура інтенсивного пом’якшення та зволоження шкіри рук, але вона також допомагає зміцнити нігті. Під час процедури на руки й нігті наноситься спеціальна поживна маска, яка «запечатується» парафіном (розтопленим спеціальним воском). Це допомагає масці швидше й краще вбратися в шкіру та нігті, наситити їх поживними речовинами, вітамінами й корисними мікроелементами. Потім руки покриваються поліетиленом, поверх якого надівається спеціальна рукавиця. Махрова рукавиця зберігає тепло, й склад діє ще ефективніше. Парафін витримується близько 15 хвилин, потім склад видаляють і обробляють шкіру й нігтьові пластини живильним кремом для рук.

Для досягнення помітного результату процедуру потрібно проходити курсом. Однак варто зауважити, що парафінотерапія більше спрямована на поліпшення стану шкіри рук. Проте, завдяки впливу тепла, зі шкіри виходять токсини, а корисні речовини краще проникають у дерму, посилюється циркуляція лімфи та кровообіг. Все це прискорює регенерацію клітин і ріст нігтів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також