Як зняти гель-лак вдома: розчиняти або спилювати?

Поки всі масово пішли на вимушений карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу в світі, для багатьох тема домашньої beauty-рутини стала актуальною як ніколи. Звичайно, за два тижні з вашими нігтями нічого не станеться, адже манікюр, що відріс, – дрібниця порівняно з можливим ризиком заразитися вірусом нового типу Covid-19, який може чекати на свою жертву не тільки в громадському транспорті та в місцях великого скупчення народу, а взагалі де завгодно – від магазину й аптеки до нешкідливого пчиху перехожого на вулиці.

Тому дружно дотримуємося акуратності і головних запобіжних заходів: намагаємося не виходити на вулицю, поменше контактуємо з новими людьми, частіше і ретельніше миємо руки з милом, не забуваємо тримати їх подалі від обличчя, зміцнюємо імунітет вітамінами, використовуємо час з користю і читаємо корисні статті з рекомендаціями професіоналів на тему домашнього догляду, який може замінити відвідування салону.

Одним з найбільш цікавих для багатьох дівчат питань сьогодні є «як зняти гель-лак в домашніх умовах». За інших обставин ваш майстер навряд чи оцінив би таку ідею, але в період карантину ніхто не застрахований від нігтя, який недоречно зламався, або раптово відшарованого лаку, який псує не тільки вид манікюру, але і настрій.

Не сумуємо! Наш експерт розповість, як і чим зняти гель-лак вдома, щоб не завдати шкоди нігтям і не червоніти потім перед своїм nail-майстром.

Наталія Гриценко, офіційний представник Magnetic на території країн колишнього СНД, координатор розвитку російськомовних ринків і ринку Великої Британії, офіційний міжнародний інструктор Magnetic Nail Academy (Нідерланди).

Хімія матеріалів на практиці

Пересушені й потріскані нігті – велика проблема. Аби розуміти причину суперечок про те, як зняти гель-лак в домашніх умовах або в салонах, потрібно знати, що і гель-лак, і звичайний лак для манікюру – це полімери. Пластик. Тобто один вид препаратів. Різниця між лаком і гель-лаком полягає в тому, що лак полімеризується (сохне) на повітрі, в той час як для полімеризації гель-лаків необхідні ультрафіолетові (УФ) промені, і полімеризація в них запускається за рахунок наявності в гель-лаках фотоініціаторів.

Лаки для нігтів легко зняти за допомогою безацетонової рідини, в той час як зняти гель-лак можна тільки методом спилювання, дотримуючись повної покрокової інструкції. Причина полягає в структурній молекулярній решітці цих матеріалів. Сполуки між молекулами лаку більш прості, тому безацетонова рідина для зняття лаку або ацетон легко проникають між молекулами, руйнують їх сполуки – і вуаля! Лак легко і просто знімається, і ніготь готовий до нового покриття!

Сполуки між молекулами гель-лаку трохи складніші, тому потрібно більше часу для руйнування сполук під час застосування агресивної рідини. В результаті такі препарати простіше спиляти, у процесі салонної роботи так можна швидше зняти покриття. Та і вдома знімати гель-лак у такий спосіб легше і безпечніше. Саме така техніка правильного зняття гель-лаку, без спеціальної рідини.

Я описую ці дії простими словами, аби майстрам було легше зрозуміти, як саме відбувається процес розчинення в ацетоні.

Любов з першої краплі

Гель-лаки з’явилися на нігтьовому ринку кілька років тому і вже завоювали любов: у майстрів – завдяки простоті виконання процедури, а у їхніх клієнтів – завдяки терміну носіння: кольорове покриття тепер може триматися на нігтях понад трьох тижнів.

Виробники гель-лаків швидко відреагували на вимоги ринку, і зараз в нігтьовій індустрії представлено величезну кількість гель-лаків під різними брендами.

Наносити гель-лак навіть у домашніх умовах стало нормою. Іноді клієнти не витрачають час на візит до нігтьової студії, стати «майстром манікюру» стало простіше простого. Різні форуми і YouTube-канали роздають поради на всі боки всім охочим оволодіти простою технікою нанесення гель-лаком. В інтернеті також багато порад про те, як і чим зняти гель-лак з нігтів. Всі способи, які представлено в мережі, не завжди правильні.

І тепер найсумніше: ця ситуація призвела до того, що професіоналізм майстра манікюру втрачається. Майстри, які навчалися за допомогою YouTube, не володіють базовими знаннями і техніками нанесення і зняття покриття. При вигляді пилки багато з них практично знепритомніють, і їм вторують їхні клієнти, які вже постраждали від невдалих майстрів. І тому вони нічого іншого, крім ацетону як змивки, не уявляють собі як засобу зняття покриття зі своїх ніжних нігтів. На їхню думку, ацетон – перший друг для шкіри і нігтів.

Кому ламкі нігті в цяточку?

Цікавий момент: у результаті процедур розмочування гель-лаку в ацетоні клієнти починають помічати, що їх нігті стали твердішими, але на них з’явилися білі цятки – лейконіхія. Лейконіхія часто спричиняється механічними діями. А отримана твердість нігтя – це пересушена завдяки ацетону нігтьова пластина під час зняття покриття.

Тим, хто знайомий з анатомією нігтя, відомо, що ніготь пористий, він вбирає вологу. Під час замочування в ацетоні ніготь вбирає ацетон як рідину. Нігтю все одно, яку рідину вбирати, – що дають, то і вбирає. А ацетон висушує гідроканали нігтя. Гідро- і ліпідні канали в нігтьовій пластині відповідають за пластичність нігтя. В разі зневоднення і знежирення цих каналів ніготь виглядає дуже твердим, що створює ілюзію зміцнення натурального нігтя, але водночас «рідний» ніготь втрачає свою пластичність, що часто призводить до зламу пластини по вільному краю і по нігтьовому ложу в тому числі. Крихкий натуральний ніготь – не найкращий результат у манікюрі після того, як ви зняли гель-лак.

Трохи про лейконіхії – білі цятки. Причина їх появи банально проста. Під час проникнення ацетону в ніготь він стає м’яким. Під час силового видалення покриття (зіскрібання) за допомогою пушера (а часто це металевий пушер) відбувається тиск на кератинові шари нігтя, шари торкаються один одного, і в цьому місці ніготь вже не прозорий – так після зняття гель-лака утворюються ці білі цятки.

Якщо майстер використовує якісні матеріали, то ситуація з крихкими нігтями і лейконіхіями минає сама собою. В разі припинення процедури замочування через три місяці пошкоджена частина нігтя відросте, і про цю проблему ніхто і не згадає.

читайте також

Пиляйте, Шуро, пиляйте!

А як краще знімати гель-лак вдома? І чим його знімати, коли під рукою немає спеціальних засобів або ви не хочете мати справу з хімікатами? Розберемося, чому ж потрібно механічно знімати гель-лак з натурального нігтя.

Гель-лак – це не тільки колір. Для виконання повної процедури майстру ще потрібні база і топ-гель. Я зараз не буду розглядати варіант препарату 5 в 1, де колір це і база, і колір, і топ-гель (ще й без липкого шару), а також маса вітамінів з кальцієм. Сподіваюся, всім зрозуміло, що такі препарати дуже агресивні щодо натуральної нігтьової пластини.

Розглянемо технологічну методику: база, колір, топове покриття

Завдання бази – покрити і захистити натуральний ніготь і забезпечити адгезію. Тобто цей засіб манікюру відіграє захисну функцію для нігтя. І, безумовно, цей препарат має бути не агресивним, але водночас не відшаровуватися. База проникає між кератиновими клітинами нігтя, за рахунок цього і досягається адгезія, тобто зчеплення кольору з базою. Якщо простіше, то роль бази – підготувати нігті до подальшого нейл-арту. Такі препарати не так легко знімаються з нігтя, для повного видалення необхідно їх або обпилювати, або зскрібати. Ну а як інакше – база вже в кератині, просто плівкою вона не зніметься.

Завдання кольору – дати колір

Завдання топ-гелю – запечатати колір, захистити покриття, запобігти знебарвленню матеріалу і бути стійким до механічних впливів, тобто стійким до подряпин. Топ-гель звичайно не розчиняється в ацетоні. Топ-гель має жорстку структурну решітку, і завдяки цьому він захищає покриття від процарапування і забезпечує відмінний блиск нігтя. Але його потрібно знімати шляхом спилювання. Такий покроковий майстер-клас зняття гель-лаку.

Багато брендів представляють базу і топ як 2 в 1. Це нормальна практика. Якщо препарат якісний і безпечний, так може бути. Тобто в цьому випадку в нас і базове покриття, і топове покриття не розчиняються в ацетоні. Розчиняється тільки колір.

Але якщо ми вже зважилися розчинити гель-лак в ацетоні та при цьому вже зняли шляхом спилювання топове покриття, що заважає нам пройтися кольором пилкою ще раз, видалити його і залишити тільки базовий шар на нігті? За часом процедура спилювання триває не більше, ніж процедура замочування в ацетоні. Але під час спилювання кольору ми гарантовано залишаємо базовий шар на нігті, не завдаємо шкоди натуральній нігтьовій пластині, не пересушуємо ніготь й уникаємо проблеми з появою лейконіхії (білих цяток).

Страшно пиляти? Знаю! Але це більш професійний підхід до зняття гель-лаку. В ацетоні свої нігті може замочити будь-хто, хто не розуміє, з чим він працює, і так звані YouTube-самоучки. На YouTube же не розповідають про деталі. Там показують принцип зняття гель-лаку, діляться ідеями, але не знаннями. Тому якщо вам страшно пиляти, запишіться на курси. Вам поставлять руку, і ви будете мати можливість потренуватися під наглядом викладача. І після курсів ви точно піднімете ціни на свої послуги. Адже знання вже це інвестиції, а вони завжди приносять хороші прибутки.

Детально про те, що варто знати про обрізний манікюр в салоні і які зараз нейл-тренди в топі списку модного нейл-дизайну, дізнайтеся з відео на нашому каналі Beauty Hub TV. На ці питання відповіла Вікторія Колодій – засновниця салону нігтьового сервісу MVK.

Детальніше читайте, як зняти гель-лак вдома, на сайті PRO Nails.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також