Заріна Нетовкіна про свою місію в Ювелірному домі Zarina, соціальні проєкти та особисті ритуали

Як починалась ваша особиста історія з Ювелірним домом Zarina? 

Я завжди жартую, що працюю з дитинства по бартеру. З 5 років наряджалась в суконьки і роздавала буклети Ювелірного дому Zarina на всіх ювелірних виставках. Іноді на вихідних підпрацьовувала в офісі, допомагала біркувати прикраси. Але повноцінно я почала працювати в бренді, коли мені виповнилось 19 років. Перша посада – стиліст-консультант у нашому центральному флагманському бутику. Потім перейшла в офіс, стала менеджером гуртових продажів. Паралельно з тим у нас була SMM-ниця, яка вела сторінку не так, як мені подобалось, я щодня приходила до неї з порадами, вона не витримала і звільнилась. Так я перейшла в SMM, потім стала продюсеркою зйомок, проджект-менеджеркою, вела певні колаборації і поступово обійняла посаду креативного директора, а потім генерального. Це шлях, який тривав, напевно, з самого дитинства. Я не завжди знала, чи буду частиною компанії, тому що для мене дуже важливо горіти тим, чим займаюсь. Саме через практику я зрозуміла, що мені це щиро подобається, я на своєму місці, тому прийшла до цього не одразу, але зараз щаслива розвивати наш сімейний бізнес.

Якою ви бачите свою місію в компанії сьогодні?

Ювелірний дім Zarina — бренд з багатогранним ДНК. В ньому поєднані інноваційність й сталі цінності, наші культурні традиції та вишукана естетика. Тож насамперед я прагну це зберігати та примножувати. Також моя мета полягає в тому, щоб наші прикраси ставали справжніми сімейними реліквіями і невід’ємною частиною родинних традицій. Адже, на жаль, наші бабусі часто просто не мали змоги передати свої скарби наступним поколінням.

Чи маєте ви амбіції виходу на міжнародний ринок?

Наш пріоритет – це, звісно, український ринок, але з початку повномасштабного вторгнення маємо дуже багато замовлень з-за кордону. Переважно це українки, які мігрували раніше або під час повномасштабного вторгнення, також у нас є міжнародні клієнти, які побачили рекламу через таргетинг. Також важливо зазначити, що у нас є дочірня компанія Natkina. Це бренд, який веде моя старша сестра Мартіна, і він розвивається у Швейцарії й інших країнах Європи.

Як ви вважаєте, які особисті якості важливі для жінки в бізнесі?

Я вважаю, що особисті якості в бізнесі не поділяються на чоловічі та жіночі, в них немає гендеру. Стратегічне бачення має бути що у чоловіка, що у жінки, як і прозора комунікація, якісний менеджмент команди, фокус на результат, а не на процес, побудова класної команди та глобальна візія, місія, цінності бренду. 

Але додам, що для загального стану жінки важливо мати баланс між жіночими та чоловічими енергіями. Коли в роботі ми приймаємо дуже багато рішень, у нас багато відповідальності, то стаємо більш маскулінними на енергетичному рівні. Для мене важливо це балансувати, щоб відчувати себе жінкою, легкою феєю. Для цього роблю певні ритуали вдома, які повертають мені мою жіночу енергію, та обовʼязково проводжу час з подругами для того, щоб обмінюватись нею. 

Чи є у вас улюблені колекції або особливі для вас прикраси? 

У мене є декілька колекцій фаворитів. Серед них, звісно, наша флагманська колекція Zirka. Її серце — сакральна зірка Алатир, що служить оберегом українського народу вже багато століть. Вона уособлює центр Всесвіту, з якого виходять і в якому сходяться всі дороги, єднаються у просторі й часі всі стихії. Ми взяли цей символ та інтерпретували в лаконічний європейський дизайн. Я люблю цю колекцію всім серцем.

І друга колекція, якою марила три роки, це Skifia. В її основі естетика та символи скіфської культури, яка панувала на українських теренах багато віків тому і є частиною нашого спадку. Прикраси цієї колекції автентичні і витончені водночас, тому  підходять як на щодень , так і для виключних випадків.

 Які плани у бренду на найближчий рік?

У нас було багато стратегічних сесій, в яких ми визначили новий напрям комунікацій від бренду. Ми розумні та красиві, але ніхто про це не знає. В нас є дуже багато сильних сторін, про які ми недостатньо говоримо. Тому хочемо розшифровувати сенси і технологічність наших колекцій, розповідати більше про жінок, які стоять за Ювелірним домом Zarina, частіше показувати маму – засновницю бренду, вести діалог з аудиторією від мого імені, доносити сенси бренду, тому що довіряти живій людині набагато легше, ніж уявній компанії. Також у нас в планах дуже красиві цікаві колекції, але поки про них розповідати не можу.

Як повномасштабна війна вплинула на роботу бренду і як ви адаптувалися до нових реалій?

Ювелірні прикраси – це не товари першої необхідності, тому з початку повномасштабного вторгнення наші продажі впали і досі не повернулись на той рівень, що був. На жаль, також ми мали закрити певні бутики та втратили наш бутик в Маріуполі. Але є цікава тенденція того, які прикраси почали обирати наші клієнти. На початку, в 2022 році, стали купувати багато інвестиційних прикрас, тому що не було розуміння, що станеться з курсом гривні, і таким чином наші клієнти зберігали свої статки, фіксуючи їх в ювелірних прикрасах. Також дуже багато почали купувати каблучки на заручини й обручки. Дуже надихає, що люди перестали відкладати на потім свої почуття і почали створювати сімʼї. Також піднялись продажі яскравих прикрас, які сяють і підіймають настрій. Ба більше, до нас прийшло справжнє усвідомлення: жити, відчувати, насолоджуватися моментом та своєю красою треба вже зараз. Саме тому, гадаю, збільшився попит й на яскраві та акценті коштовності.

Щодо того, як ми адаптувалися до нової реальності — для нас із самого початку було важливо не просто продовжувати роботу, а підтримати українців морально. Тому на перших етапах фокус був саме на соціальних ініціативах — частину з них ми підтримуємо й досі. У перші місяці повномасштабного вторгнення ми створили колекцію I See UA Flag у жовто-блакитних кольорах. Вона була простою за формою, але глибокою за змістом — для багатьох стала символом підтримки, особливо для тих, хто змушений був виїхати за кордон. У прикрасах, які ми створювали згодом, ми також закладали сенси — підтримку, віру, силу. Наші вироби стали маленькими особистими знаками внутрішньої стійкості. Це відобразилося і в комунікації бренду — вона стала ще більш емпатичною та чесною. Зараз українці відчувають фальш як ніколи, тому дуже важливо бути чесними. Також у нас в скрипти додалась інформація про те, як комунікувати з військовими, щоб їх не зачепити, не образити, не тригернути, як комунікувати з людьми з інвалідністю, тому що це теж дуже важливо і наш соціум має бути адаптований до нових реалій. 

Яка була мета у благодійного проєкту «Моя група крові» та чи вдалось її досягти? 

Проєкт «Моя група крові» та наша колаборація з ДонорUA має декілька цілей. Перша – популяризувати і стимулювати донорський рух, тому що у багатьох є стереотипи щодо того, що здавати кров боляче чи важко, або просто бояться. Ми хочемо показати, що здавати кров – класно, допомагати – класно. Взагалі я кажу про те, що хочу, щоб здавати кров було так само модно, як пити каву на Золотих Воротах. 

По-друге, у рамках цієї колаборації ми представили благодійну капсулу прикрас, де на браслеті або кольє видно вашу групу крові. Увесь прибуток від продажу цих виробів спрямовується на купівлю необхідного медичного обладнання, а також на навчання парамедиків, аби вони мали змогу здійснювати переливання крові безпосередньо на передовій. 

По-третє, окремо, спільно з DonorUA, ми вже провели три донорські дні, а незабаром відбудеться й четвертий. Ми запрошуємо охочих здати кров у нашому флагманському бутику — серед діамантів. Це символічний жест, і водночас  реальна допомога у порятунку життів як наших захисників, так і цивільних людей. Це справді не страшно та не боляче, це під силу кожному, в кого немає протипоказань.

Розкажіть, будь ласка, про проєкт Era Band.

Це табір для українських підлітків, які постраждали від війни: для дітей загиблих воїнів, для дітей діючих військових, для тих, в кого батьки зникли безвісті, або діток з гарячих точок, яких евакуювали. Цей проєкт заснований моєю мамою Наталією Нетовкіною-Колодницькою. Його мета – емоційна реабілітація для підлітків в Швейцарських Альпах. Він створений для того, щоб нагадати їм, що життя прекрасне, воно варте того, щоб його жити, розвиватись. Там працюють психологи, є уроки з емоційного інтелекту, критичного мислення. Діти їздять в центр ООН спілкуватись з представниками організації і, звісно, в гори. Взимку вчаться кататись на лижах, влітку займаються іншими спортивними активностями. Цей проєкт існує з літа 2022 року, і зараз відбувається 19 зʼїзд, вже 700 діток відвідали табір. Моя мама дуже скромна, тому сама вона не розкаже про те, що змінює цей світ на краще. Вона мудра та досвідчена і точно знає, аби ми мали Україну майбутнього, слід виховувати правильні орієнтири та цінності у молодого покоління, вкладати у нього все найкраще. Саме тому моя мама і працює з підлітками.

Що допомагає вам відновлюватись морально і фізично в ці непрості часи?

Мені допомагає закритись у кімнаті, лежати й дивитись серіали, надихатись чимось красивим. Я інтроверт з обовʼязками екстраверта, тому мені важливо іноді перебувати на самоті зі своїми думками. Також люблю агресивне прибирання кімнати та реорганізацію шафи, це дає мені внутрішній спокій. Фізично я відновлююсь уві сні, сон – це моє прекрасне хобі. Зі спорту я, якщо чесно, майже нічого не роблю, але мені подобається іноді займатися цікавими активностями: скелелазінням, великим тенісом. В форматі ігор чи суперництва воно мені цікавіше.

Які ваші улюблені ритуали краси?

Мої улюблені ритуали – це догляд за волоссям. Я можу витратити на це години три: зробити пілінг шкіри голови, масочку, потримати її в термошапці чи піти до свого улюбленого трихолога, щоб мені зробили салонний догляд. Я вклала у своє волосся вже таку суму, напевно, як гарна каблучка зі смарагдом чи сапфіром. Також мені обовʼязково треба намазатись всіма пахучими кремами, наприклад La Sultan de Saba, або щось з запахом меду чи троянди. 

Також додам корисну пораду: у мене все, що торкається шкіри обличчя та волосся, з шовку: тюрбан, рушник для обличчя, наволочки на подушки. Він дуже приємний для тіла і волосся, на ньому не розмножуються бактерії, і він дуже корисний, тому супроводжує всі мої ритуали.

Як ви можете охарактеризувати ваш стиль в одязі?

У мене розтроєння особистості, коли мова йде про стиль в одязі, тому що, з одного боку, я інтелектуалка-парижанка та дуже люблю беретики та лофери з білими шкарпетками у французькому стилі, а, з іншої сторони, я наполовину вірменка, і мені дуже притаманний вірменський мінімалізм. Це коли все золоте, розкішне та сяє. І третя особистість – це резидент Золотих Воріт: хіпстерський настрій та щось трошки дурне в образі має бути присутнім. І ось ці три грані якось органічно в мені співіснують і створюють цей стиль в одязі – вірменський мінімалізм з закосом на парижанку.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!

читайте також
Читайте також