Здоровий домашній офіс: як правильно сидіти або стояти за столом

Доктор Стівен Вайнігер точно пам’ятає, коли саме він раптово усвідомив, наскільки погіршилася постава у людей. Надворі 2010 рік, Орландо, міжнародний аеропорт Флориди. Стівен Вайнігер, хіропрактик і всесвітньо відомий фахівець із постави з Атланти, штат Джорджія, повертаючись додому після конференції, помітив сім’ю з чотирьох людей. «Батькам, мабуть, було по 40 років — мама виглядала як тенісистка, тато був спортивної статури, а їхні голови були висунуті трохи вперед, — згадує він. — Зазвичай діти виглядають як молода версія мами та тата. Їм було років 10-12, проте їхні тіла були зігнуті вперед. Тоді я й усвідомив, що ці діти росли в інших умовах, ніж люди до них», — продовжує Вайнігер, описуючи представників цифрового покоління, які вже змалку вчаться думати зовсім по-іншому, а відповідно і інакше тримати і рухати своїм тілом: тому що так легше пристосуватися до технологій, що стрімко розвиваються.

Навіть ті, хто старші за покоління Z (людей, які народилися після 1995 року), не застраховані від фізичних наслідків своєї прихильності до електронних пристроїв. Особливо зараз, коли ми змушені працювати і вчитися з дому, створюючи різні види офісів: кухонні, диванні, а також, що не дивно, ліжкові.

У нинішніх умовах роботи багато хто починає все більше скаржитися на біль у шиї та в нижній частині спини. Але це не дивно, якщо враховувати скільки годин ви проводите за екраном телефона або комп’ютера, напружуючи зовсім не ті м’язи при сидінні на кріслі, що не підходить для роботи. Також ті, хто постійно працює за ноутбуком, може скаржитися на біль у плечах – його екран розташований набагато нижче за рівень очей. І насамкінець, через те, що зараз усім доводиться проводити час у сидячому положенні, то у багатьох німіють сідниці.

Вайнігер наголошує, що наше тіло призначене для руху. «Але це світ, у якому ми живемо, і він не зміниться», — продовжує хіропрактик.

читайте також

Змінюйте своє положення

Якими б не були ваші умови роботи, не забувайте регулярно вставати з насидженого місця і змінювати позицію – так ви зможете запобігти болю і м’язовому напруженню.

«Ви просто зобов’язані міняти позиції кожні дві-три хвилини попри що», — каже Джон Амарал, лос-анджелеський енерготерапевт і хіропрактик. . Джон пропонує в ці дві хвилини поприсідати, розтягувати спину або просто намотати кола по всій квартирі – це допоможе відновити кровообіг і рухливість. А ось Вайнігер радить розтягуватись на м’ячі.

Стійте більше, ніж сидите

Робоче місце Sit2Stand від Uprite Ergo є гарною інвестицією для домашнього офісу, каже Вайнігер. «Але прасувальна дошка теж підійде», – додає він, поділившись декількома простими лайфхаками для підняття висоти ноутбука до рівня очей: достатньо скласти предмети домашнього побуту (книги, коробки) на стіл. Одночасно з цим потрібно розподіляти вашу вагу на килимок, наприклад SmartCells Anti-Fatigue Mat.

Щоб знайти нейтральне положення у стоячому положенні, спрямуйте пальці ніг вперед йі активуйте сідниці, повертаючи стегна назовні при стисненні їхньої внутрішньої частини. Коли монітор перебуватиме на рівні очей, підійміть руки під кутом 90 градусів. «І зверніть увагу на те, де розташована ваша голова», — пропонує Амарал, зазначаючи, що кожен сантиметр, який змушує вашу голову висунутися вперед, обтяжує хребет на чотири кілограми.

Сидіть правильно

«Якщо ви і збираєтеся сидіти, важливо робити це правильно», – говорить Амарал, докладно описуючи різницю між активним та пасивним сидінням. Активне – це коли ступні плоско лежать на землі й пальці ніг спрямовані вперед, через що є відстань між стегнами та залучені сідниці, що змушує прибрати сутулість за клацанням пальця. Пасивне – коли ви спираєтеся на подушку або спинку крісла, нахиляючи таз назад, а тулуб уперед – так ви змушуєте м’язи нижньої частини спини працювати понаднормово.

«Краще сидіти на стільці без ручок, — каже Амарал. — Але найголовніше прислухатися до свого тіла. Воно саме підкаже тобі, коли захоче змінити положення. Люди настільки пристосувалися до неправильного сидіння, що ігнорують й уникають таких сигналів».

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також