Жан Гріцфельдт – креативний український кутюр’є, відомий своїми сміливими, яскравими й екстравагантними роботами, який не боїться втілювати найбожевільніші ідеї в життя. Завдяки німецьким корінням Жану не довелося вигадувати собі гарний псевдонім – його ім’я і так у всіх на вустах. В інтерв’ю він ділиться останніми карантинними новинами і розповідає про таємне й особисте…
– Жане, доброго дня. На щастя, карантин вже добігає кінця, у всякому разі хочеться в це вірити. Які позитивні звички і несподівані (приємні) відкриття ти зробив за час самоізоляції?
– Не хочеться лукавити і приховувати, що всі ми відчуваємо стрес, особливо люди з творчого середовища, які залишилися незахищеними. Але на карантині у мене з’явився час на обдумування своїх онлайн-проєктів, які пов’язані з веденням і шерінгом інформації.
Про приємні звички. Раніше я хейтів працювати вдома, а тепер полюбив цю справу, оскільки у мене просто немає вибору. Відсутність вибору іноді допомагає нам шукати нові шляхи.
– Зараз весь світ обговорює, як пандемія COVID-19 змінить fashion-індустрію. Що ти думаєш з цього приводу? Чи стане мода більш усвідомленою щодо споживачів і чи є шанс назавжди скоротити кількість колекцій на рік?
– Криза, спровокована пандемією COVID-19, стала моментом істини і послужила вельми показовим епізодом для індустрії моди, змінивши думку багатьох дизайнерів про усвідомленість щодо виробництва одягу, тижні моди і традиції сезонності як такі. У зв’язку з цим все більше і більше провідних люксових лейблів, таких як Saint Laurent і Gucci, оголошують про те, що планують покинути тижні моди і піти на вільні хліби, відмовившись від зношених ритуалів, лейтмотивів нескінченних resert-ів, pre-fall-ів і всіх ярликів, які втратили на сьогодні свою цінність.
Останні пару років, а особливо гостро в минулому сезоні, я відчув обурення планети, яке зростає. Тому я відкрив розділ нової історії бренду показом Out Of System, вирішивши вийти з системи і не дотримуватися фіксованого календаря і безглуздого дискурсу. Все має змінюватися і розвиватися без повернення до звичних бізнес-моделей. З огляду на поточні обставини, бренд Jean Gritsfeldt продовжить тримати свій курс ковзання по хвилях радикальних змін, змінюючи темп звичних дат і графіків.
– Ми знаємо, що карантин не завадив тобі відкрити перший шоу-рум в форматі fashion-бункера. Розкажи про нове дітище: чим надихався і чому нам усім варто його відвідати?
– Fashion-бункер – це місце, де ти відчуваєш себе захищеним, де тобі комфортно і затишно. Його не хочеться залишати, бо в бункері ти не відчуваєш плин часу, немов в утробі матері. Процес створення колекцій часто порівнюють з народженням дитини. Так ось, ми, дизайнери, зараз не тільки народжуємо – ми також є тією самою матір’ю, яка огортає турботою і своїм теплом. Запрошую дорогих клієнтів і гостей зануритися в цей світ.
Звичайно ж, в fashion-бункері всі охочі зможуть придбати культові речі від бренду Jean Gritsfeldt. З минулого сезону ми робимо акцент на тому, що кожна річ – це щось унікальне і артефактне, те, за чим варто пополювати і що не підвладне часу. І відтепер буде саме так. Ми будемо створювати речі настільки педантично, щоб ці характеристики були помітні неозброєним оком навіть найдосвідченішим клієнтам.
Також в шоу-румі є двері, за якими приховано душа і серце дизайнера, саме там можна знайти всі відповіді. Але відкрити її можна лише тоді, коли ти до цього готовий. Я поки ще ні для кого не відчиняв ці двері, але сподіваюся, коли-небудь з’явиться людина, яка буде готова пізнати всі таємниці, які за нею заховані.
– Жане, розкажи по секрету про свої плани на літо. Які творчі амбіції хочеш реалізувати і, можливо, куди плануєш поїхати відпочивати?
– У мене дуже багато планів на літо. Зараз я придумую кілька онлайн-проєктів для YouTube. Ми перебуваємо в процесі накопичення матеріалу, і зовсім скоро світ побачить наше дітище. Я впевнений, що глядачам сподобається і вони стануть частиною світу Жана Гріцфельдта і частиною світу Жана Обожан.
Що таке Жан Обожан? Це, перш за все, любов до самого себе і до того, що тебе оточує. Не так давно я усвідомив, що любов – це перш за все про терпіння, про довіру, про подолання складних етапів разом, про підтримку один одного на всіх рівнях, про вміння прощати. Любов – це коли людина приймає тебе будь-яким.
Але найголовніше – любов не потрібно шукати зовні, вибивати і витрушували з когось, її важливо відкрити в собі самому. Коли в тебе вирує це чарівне джерело енергії, ти перестаєш бути жебраком з вічно простягнутою рукою, яка молить про увагу. Ти сам ділишся цією енергією зі світом, людьми, тваринами, природою, з усім простором навколо тебе. І ти вже ніколи не будеш спустошений.
Я не впевнений, що кудись поїду влітку, але зроблю певні кроки, щоб вирушити в нові місця восени, оскільки майбутні онлайн-проєкти будуть певним чином пов’язані з подорожами.
– У тебе приголомшливе тіло, не дарма за твоїми плечима модельне минуле. Розкажи, як підтримуєш себе в формі?
– Я підтримую себе у формі домашніми вправами. Дуже люблю займатися спортом, тому що це необхідно за моїм кодуванням, яке мені дали при народженні. Щоб енергія швидко не вичерпалася з моїх природних ресурсів і форм, її треба примножувати. У цьому мені допомагає спорт і, звичайно ж, живе спілкування, обмін енергією з іншими людьми. Головне, щоб вони не були вампірського роду.
– Твоєму волоссю позаздрить будь-яка дівчина! Чи не плануєш кардинально змінити імідж?
– Моє волосся – це точно моя сила. Тому думаю, що не буду стригти його, поки не стану всесвітньо відомим: ось така у мене домовленість з посланцями вищих енергій, з якими ми уклали договір. (Сміється). Потім можна буде постригтися або зробити якийсь кольоровий локон. Занадто багато секретів вам розповідаю, але тільки нікому – це буде наш маленький секрет.
Зараз хочеться якихось змін. Був час, коли я фарбував кінчики волосся в різні кольори – балувався. І мені здається, це був вдалий експеримент. Зараз хочеться ще щось спробувати – цікаво, особливо після карантину. Після самоізоляції ми все вилізли зі своїх квартир, як фенікси з попелу, вдихнули свіже повітря… Зараз багатьом захочеться змін, тому що так, як раніше, вже точно ніколи не буде. Тепер будуть виживати найсміливіші, креативні і волелюбні. І давайте не забувати, що свобода народжується всередині, а не ззовні.
– Жане, які б’юті-ритуали використовуєш в повсякденному житті?
– Так, я, звичайно ж, доглядаю за собою. Може, якось навіть запишу ціле відео на цю тему. У мене є різні засоби для вмивання, маски. Не можу сказати, що я прямо вигадую в цьому плані або дуже обізнаний у цій темі, але це завжди приємно. Коли ти приділяєш себе увагу, твоє тіло потім зайвий раз подякує за це.
Також для мене дуже важливий сон. Я думаю, що мій головний б’юті-ритуал – це сон, і я дуже радий цій звичці. Я лягаю близько дев’ятої години вечора, а прокидаюся дуже рано. Мені здається, що немає жайворонків і немає сов – є звичка. Але за своєю природою ми всі жайворонки, оскільки Бог створював організм людини за подобою нашої землі. Свідомість прокидається разом із променями сонця і лягає разом із заходом. У цьому магія нашого організму і велика загадка одночасно.
– Розкажи три найголовніші секрети гармонійного та щасливого життя.
– Ой, друзі, якщо б я знав ці три головні секрети!
Я думаю, що все «коучі щастя» волають до нашої дитячої природи робити те, що хочеться. Я сам проходив масу марафонів особистісного зростання і дотепер їх проходжу, бо це та сама робота над собою. Але дуже важливо розуміти, що не можна скопіювати чужий успіх. Я вірю в зірку кожного з нас, тому що світ багатий, тому що кожному з нас є в ньому місце для реалізації, для найпотаємніших бажань і їх виконання. Але не завжди те, чого ми хочемо, зробить нас кращими, і не завжди це те, що нам дійсно потрібно. Тому, на мою думку, найголовніший секрет для щасливого життя – бути вільним і бути у злагоді з самим собою.
Лайфхак, який я відкрив сам для себе за час цього карантину, – треба бути чесним не тільки з самим собою, а й з людьми, які тебе оточують. Бувши представником індустрії, яка не звикла звертатися до щирості, мені дуже подобається, що зараз все змінюється. Про яку щирості може йти мова, коли ми щодня накладаємо на себе стільки фільтрів і через соціальні мережі, і через якусь соціальну гру, яку ми ведемо на роботі і вдома. Ми граємо певні ролі, але ти з часом розумієш, що це не тільки не допомагає, але і в певний момент стає величезною перепоною для пізнання себе, гармонійного щастя і його пошуку.
Я вчився за цей карантин говорити те, що мені не подобається. Виховання батьків і звички пострадянської людини позначилися на людях, які ковтають всі образи і проблеми, кажуть собі: «Я з усім впораюся сам». Але ми не самотні, ми дійсно єдине ціле. І тільки завдяки тому, що ми вимовляємо і заявляємо про те, що нас не влаштовує те або інше, ми шукаємо той самий головний секрет, який є для кожного з нас абсолютно унікальним та індивідуальним.
Відповідь на ваше запитання в тому, що немає відповіді. І тільки ви можете усвідомити секрет щасливого життя, бігаючи по ньому. Чи то від себе, то чи до когось. Хочеться вірити, що на зустріч до Бога і тієї самої енергії, яка являє кожного з нас.
Фотограф Саша Прилуцький
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!