Зневоднена шкіра обличчя: як впоратися з проблемою і не допускати її надалі

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Зневоднена шкіра обличчя: як впоратися з проблемою і не допускати її надалі

Існує міф, що тільки суха шкіра обличчя зневоднена. Насправді дегідратація не залежить від типу шкіри, це її стан на сьогодні. Розповімо про причини й ознаки зневоднення шкіри обличчя, як нівелювати проблему.

Зневоднення шкіри обличчя – це втрата вологи в епідермісі. Причин такого стану шкіри кілька, з’ясуємо, як виглядає суха і жирна зневоднена шкіра, зневоднена шкіра з розширеними порами. Дізнайтеся, що робити, якщо шкіра обличчя зневоднена, які маски можна використовувати в домашніх умовах.

Зневоднена шкіра обличчя: ознаки, як не сплутати з сухістю

Зневоднена шкіра обличчя: як впоратися з проблемою і не допускати її надалі

З проблемою зневоднення шкіри стикається кожна третя жінка на планеті. Визначити, зневоднена у вас шкіра обличчя або суха, непросто. Почнемо з того, що певний тип шкіри у людини з народження, і змінити його неможливо, а тільки максимально поліпшити стан шкіри. Сухість шкіри може виникнути з різних причин: дерма страждає від недостатнього продукування шкірного сала і поживних речовин, гормональних порушень тощо. А ось зневоднення – тимчасовий стан, характерний для шкіри обличчя всіх типів. Основна причина полягає тільки у відсутності вологи.

Жирна та комбінована шкіра страждає від зневоднення навіть частіше, ніж суха. Вся річ у тім, що для того, аби зняти жирний блиск, використовуються спиртовмісні засоби. Дегідратація в цьому випадку виступає як захисна реакція.

Зневоднена шкіра обличчя: як впоратися з проблемою і не допускати її надалі

Ознаки зневодненої шкіри обличчя:

  1. Поява подразнень, лущення, свербіння, при цьому шкірного сала виділяється достатньо. Особливо помітно лущення на кінчику носа, на вилицях, в куточках рота. Причина такого стану – зовнішні чинники, наприклад, сильний вітер, мороз, швидка зміна погодних умов. Зневоднена шкіра стає дуже чутливою, оскільки її захисний бар’єр руйнується. Як результат – проникнення інфекцій і бактерій в найглибший шар епідермісу.
  2. Відчуття стягнутості, яке виникає після вмивання і не зникає навіть після нанесення зволожувальних засобів.
  3. Втрачає м’якість. Зневоднена шкіра на дотик грубувата, з’являється шорсткість.
  4. Тьмяний колір обличчя, пропадає лиск, пори розширені. Причина – зневоднена шкіра втрачає здатність до регенерації клітин, а омертвілі накопичуються на поверхні, забиваючи пори.
  5. Поява зморшок. На зневодненій шкірі стають видні навіть тонкі лінії зморшок (лінії зневоднення) в області очей. Вони згладжуються після застосування зволожувального крему.
  6. Зі зневодненої шкіри скочується тональний засіб.

Причини зневоднення шкіри обличчя, чому вона втрачає вологу

Зневоднена шкіра обличчя: як впоратися з проблемою і не допускати її надалі

Зневодненою шкіра може стати з таких причин:

  • дефіцит рідини в організмі, недотримання водного балансу;
  • неправильно підібрана доглядова косметика або взагалі відмова від неї;
  • зловживання алкоголем, тютюнопаління;
  • прийом деяких лікарських препаратів (антибіотики, сечогінні, проносні);
  • тривале перебування в приміщеннях з сухим повітрям;
  • шкідливий вплив ультрафіолету;
  • незбалансоване харчування.

Що робити зі зневодненою шкірою обличчя

  • Підберіть зволожувальні засоби для догляду за шкірою обличчя. Почніть з «умивалки», краще, якщо це будуть бальзами, які якщо не зволожують шкіру, то як мінімум не будуть її сушити. Вибирайте мийні засоби без агресивних хімічних інгредієнтів і штучних ароматизаторів. Не менш трьох разів на тиждень використовуйте маски, що відновлюють водний баланс шкіри. Шукайте в складі гіалуронову кислоту, гліцерин, пропіленгліколь і екстракти водоростей. Робіть легкий пілінг з АНА-кислотами, який допоможе позбутися ороговілих клітин, і зволожувальні креми будуть краще проникати в епідерміс. Використовуйте зволожувальний крем щодня вранці та ввечері.
  • Пийте більше чистої води.
  • Додайте до раціону більше фруктів і овочів, уникайте швидкоїжі, а також гострої та солоної їжі.
  • Поставте в приміщення, де проводите багато часу, зволожувач повітря.
  • Використовуйте креми з SPF для захисту від сонця.

ТОП-3 маски для зневодненої шкіри обличчя

Зневоднена шкіра обличчя: як впоратися з проблемою і не допускати її надалі

Бананово-сметанна маска для зволоження шкіри обличчя

Розімніть виделкою в кашку ½ стиглого банана. Додайте 1 ст.л. сметани, ретельно перемішайте. Нанесіть на чисте обличчя тонким шаром на 20 хвилин. Акуратно зніміть залишки маски спонжем. Протріть шкіру тоніком, нанесіть зволожувальний крем.

Зволожувальна маска з медом і авокадо

Розімніть виделкою ½ стиглого авокадо в кашку. Змішайте його з 1 ст.л. меду і ½ ст.л. йогурту. Нанесіть маску на чисте обличчя на пів години. Змийте водою, освіжіть шкіру тоніком.

Морквяно-яблучна маска для обличчя

Натріть на дрібній тертці одне яблуко й одну морквину. Перемішайте, нанесіть на суху і чисту шкіру обличчя. Змийте теплою водою через чверть години. Маска ідеально підійде для зневодненої шкіри жирного типу.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також