Яка олія не забиває пори на обличчі: розбираємося в нюансах

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Какое масло лучше использовать для лица

Олія з догляду за шкірою може як допомогти, так і нашкодити. Розберемося, якими оліями можна користуватися, а які можуть не принести користі шкірі.

Що таке комедогенність

Комедогенність – це процес, викликаний різними факторами впливу на шкіру, які провокують утворення комедонів. Найчастіше комедони, або чорні точки, з’являються в підлітковому віці, але можуть також виникнути і після 20-ти під впливом неправильного догляду та способу життя. Деякі компоненти косметики для сухої шкіри можуть стати рятувальниками, а ось для жирної – закупорювати пори і викликати запалення. Щоб не помилитися з доглядом, потрібно трохи розібратися в комедогенних оліях, і краще за все підібрати домашній догляд разом з косметологом.

Комедогенні олії

Для оцінки комедогенних олій використовується шкала від 0 до 5 балів. Чим нижчий бал, тим менш комедогенна олія або інгредієнт. Також варто звернути увагу, що ця оцінка застосовується для компонентів у чистому вигляді, тоді як при використанні сучасних технологій і різних поєднань у косметичних засобах рівень комедогенності може в рази знижуватися. І все ж потрібно розуміти ризики використання олій при проблемній або жирній шкірі. Навіть некомедогенна олія може погіршити стан шкіри.

комедогенность масел для лица

Шкала комедогенності:

0 – олія може застосовуватися для будь-якого типу шкіри, некомедогенно;

1 – мінімальна комедогенність;

2 – низька комедогенність;

3 – помірна комедогенність;

4 – досить комедогенна олія, використовувати з обережністю;

5 – висока комедогенність.

Комедогенність 0–1 балів

Такі олії можна використовувати для будь-якого типу шкіри в чистому вигляді або додавати в маски і креми. Сюди відносяться олія ши і олія аргани. Вони широко використовуються в косметичних засобах, живлять суху шкіру, допомагають при подразненнях, сухості, лущенні, опіках, заспокоюють і повертають пружність і свіжість шкіри.

Також до нульових показників комедогенності можна віднести мінеральну, конопляну, соняшникову, олії шипшини, касторову, чорного кмину і олію нім.

некомедогенное масло

Комедогенність 2–3 бали

Низький показник комедогенності, таку олію можна використовувати практично для будь-якого типу шкіри, але все ж рекомендовано бути обережною при жирній або проблемній шкірі. У цю групу можна віднести олії: макадамії, мигдалю, виноградних кісточок, жожоба, авокадо, кунжутну, абрикосову, гарбузову, оливкову, ланолінову, бджолиний віск.

Використовуючи такі олії у свєму догляді, можна домогтися уповільнення процесів старіння, повернути тонус і еластичність шкіри, підтримувати здоровий рівень вологи, відновити ліпідний баланс. Допомагають такі олії при сонячних опіках, подразненнях, пересушеній шкірі, лущеннях, запаленнях.

Комедогенність 4–5 балів

Досить висока комедогенність, такі олії варто використовувати з обережністю, особливо якщо у вас є проблеми на шкірі обличчя або ви страждаєте на часті висипання. До цієї групи належать олії кокосова, пальмова, лляна, какао і олія зародків пшениці. Ці олії краще використовувати для тіла, вони будуть допомагати боротися з розтяжками і целюлітом, живити шкіру і надавати їй бархатистості. А ось на обличчі їх рекомендовано використовувати точково. Масло какао допомагає боротися з темними колами під очима, невеликими зморшками, а також у боротьбі проти пігментних плям або веснянок. Такі олії можна застосовувати у догляді за губами, особливо в зимовий час.

комедогенность масел таблица

Власницям жирної і проблемної шкіри варто ретельніше підходити до питання вибору олії. Потрібно віддавати перевагу оліям з нульовим рівнем комедогенності.

При сухій і нормальній шкірі бажано віддавати перевагу оліям з рівнем комедогенності до 3 балів і приділяти увагу ретельному очищенню шкіри. Якщо ви погано очистили шкіру від макіяжу або забруднень, то олія може спровокувати появу висипань і запалень на шкірі.

базовые масла комедогенность

Олії з рівнем комедогенності 4 – 5 бажано використовувати в догляді за тілом, але все ж і їх можна наносити на обличчя, важливо не переборщити і знати, як застосовувати. Наприклад, можна розбавляти їх оліями з нульовою комедогенністю, це буде посилювати їх властивості або використовувати як маски на добре очищеній шкірі. Такі олії також можна наносити на волосся, вони допоможуть в боротьбі з сухістю і додадуть додаткового блиску.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також