Зневоднена шкіра: причини і що з цим робити

Зневоднена шкіра: причини і що з цим робити

Незалежно від свого типу, будь-яка шкіра може стати зневодненою. Розберемося в причинах і методах догляду.

Причини і ознаки зневодненої шкіри

У клітинах нашої шкіри містяться молекули води. При неправильному догляді за шкірою і шкідливому харчуванні, несприятливих зовнішніх факторах, зловживанні алкоголем і курінні, прийомі різних медикаментозних засобів, впливі ультрафіолету відбувається дегідратація. Досить часто зневоднену шкіру можна сплутати з сухою, при якій необхідне живлення, тоді як зневоднена потребує вологи.

Ознаки сухої шкіри:

  • стянутість;
  • лущення, почервоніння, свербіж;
  • тьмяний колір обличчя.

При цьому доглядальні засоби не допомагають справлятися з подібними відчуттями, а тональний крем може скочуватися, залишаючи на обличчі лише пігмент.

Зневоднена шкіра: причини і що з цим робити

Зневоднення і тип шкіри

Будь-яка шкіра може бути зневодненою. Часто власниці жирної шкіри страждають від цієї проблеми, оскільки прагнуть зменшити жирність частим глибоким очищенням, різноманітними матуючими і спиртовмісними засобами. У цьому випадку варто звернутися до косметолога, для того, щоб підібрати найбільш підходящу косметику. Слід виключити зі свого догляду спиртові лосьйони, саліцилову кислоту і підсушувальні маски. Замість цього краще підібрати спеціальні зволожуючі гелі та сироватки для жирної шкіри.

На комбінованій шкірі також відбуваються зміни при недостатній кількості вологи: пори стають більш помітними, з’являється лущення на лобі, крилах носа.

Нормальна шкіра при нестачі вологи стає шорсткою, а в найбільш ніжних місцях з’являється помітне лущення, при цьому вона тьмяніє і втрачає свою пружність.

Суха шкіра, яка страждає на зневоднення, стає ще більш стягнутою, тонкою, а зморшки помітні ще більше. У цьому випадку варто звернути увагу на живильні креми, які будуть доглядати за такою шкірою, утримуючи в ній вологу.

Зневоднена шкіра: причини і що з цим робити

Як зволожити зневоднену шкіру

Вирішувати проблему зневоднення варто комплексно. Оскільки причин, як говорилося вище, може бути багато. Насамперед важливо звернути увагу на своє харчування і вживати достатню кількість води. Гостре, солоне і солодке варто виключити з раціону – вживання таких продуктів затримує рідину і негативно відбивається на стані не тільки шкіри, але і всього організму.

Далі слід проаналізувати свій догляд. Проводити щоденні ритуали варто спеціальними зволожуючими засобами, які будуть підтримувати рН вашої шкіри і допомагати більш активно проникати інгредієнтам із інших засобів. Якщо у вас жирна або комбінована шкіра, використовуйте спеціальні гелі та сироватки. При сухій шкірі варто віддати перевагу кремам. Зволожувальні маски також допоможуть поліпшити ситуацію. Використовуйте їх кілька разів на тиждень при виявленні проблеми. Підбирати засоби все ж таки краще з косметологом, таким чином можна заощадити, адже так ви відразу будете правильно доглядати за шкірою, а не лікувати наслідки. І ще один момент, на який варто звернути увагу – повітря. Взимку воно часто пересушене від роботи батарей, а влітку – від кондиціонерів, при цьому страждає не тільки шкіра, але й слизові. Вирішити таку проблему допоможе зволожувач.

Зневоднена шкіра: причини і що з цим робити

На що варто звернути увагу

При виборі косметичних засобів зверніть увагу на інгредієнти, які будуть притягувати воду. Наприклад, гіалуронова кислота, гліцерин, рослинні екстракти. А ось олії, вітамін Е і сквалан будуть створювати тонку плівку на поверхні шкіри, закриваючи вологу. Якщо у вас жирна або проблемна шкіра, обговоріть зі своїм косметологом, який саме засіб вам краще використовувати, щоб вирішити проблему зневоднення шкіри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також