Чим далі від нас йде літо, тим більш білою та блідою стає шкіра. А ми не хочемо бути білосніжками! Ми хочемо мати бронзовий колір шкіри цілий рік! Дружно біжимо в солярій за кожного зручного випадку, дружно старіємо і покриваємося зморшками, дружно ризикуємо заробити рак шкіри і віримо в те, що краса вимагає жертв! Редакція Beauty HUB вирішила розібратися в нюансах «солярної» засмаги.
SPF і солярій
Багато хто вірить у доцільність використання сонцезахисних кремів у солярії, проте це не так. Нанесений сонцезахисний крем перед засмагою в солярії не призведе до самого загару. У соляріях використовують лампи, що випромінюють штучні ультрафіолетові промені (які часом навіть сильніші від сонячних), саме з метою отримання засмаги, а не навпаки.
Ризики розвитку раку шкіри
Основна причина, через яку засмагати в солярії з сонцезахисним кремом або без нього не рекомендується, пов’язана з ризиком розвитку раку шкіри. Дослідження вчених усього світу свідчать про те, що солярії небезпечні!
Засмага в солярії збільшує ризик розвитку раку шкіри, особливо меланоми – серйозного типу раку шкіри, який може становити загрозу для життя в цілому.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у Сполучених Штатах, Європі й Австралії щорічно фіксується 450 000 випадків немеланомного раку шкіри і більше 10 000 випадків меланоми, спричинених штучною засмагою, отриманих саме в солярії.
Передчасне старіння
Наступним після стрімко збільшуваного ризику розвитку раку від засмаги в солярії йде ризик передчасного старіння шкіри. Частий вплив ультрафіолетового випромінювання призводить до поступової втрати еластичності шкіри, утворення зморшок.
Чоловіки і жінки, які регулярно засмагають у солярії і люблять приймати сонячні ванни на відкритому повітрі, виглядають набагато старшими від своїх однолітків, які всіляко уникають активного сонця і засмаги в цілому.
Міфічна основа засмаги
Всі знають про поширений міф про те, що отримання «базової засмаги» перед виходом у відпустку захистить вас від сонячних опіків?
Лише сумлінне використання сонцезахисного крему, а не заздалегідь отриманий загар у солярії здатний захистити вас від сонця й опіків! Зрештою страх отримати той самий сонячний опік уже є чудовою мотивацією до більш відповідального ставлення в застосуванні сонцезахисного крему.
Засмага свідчить про пошкодження шкіри, спричинене впливом ультрафіолетового випромінювання, і не важливо, штучне воно або природне. Коли ми намагаємося створити базовий загар для захисту своєї шкіри, то насправді ми завдаємо собі ще більше шкоди, ніж користі.
Перевірений захист від сонця
Наша основна лінія захисту полягає в частому застосуванні сонцезахисного крему!
Редакція Beauty HUB рекомендує до використання взимку і влітку сонцезахисний крем SPF з фактором захисту 30. Саме SPF 30 є оптимальним фактором для щоденного цілорічного використання.
Не забувайте також захищати і свої очі від ультрафіолетового випромінювання та надягайте сонцезахисні окуляри під час виходу на вулицю.
Солярій, звичайно, здається швидким способом отримання ідеальної засмаги, але саме він дійсно не рекомендується світовою спільнотою лікарів! Ризик раку шкіри занадто великий, навіть за мінімального використання солярію. Бережіть себе і свою шкіру!
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!