10 beauty-звичок, за які ви скажете собі «дякую» в майбутньому

Популярна мотиваційна фраза про те, що майбутнє залежить від наших сьогоднішніх дій, напевно знайома кожному. Це стосується і турботи про себе. Які профілактичні звички варто ввести у власну б’юті-рутину вже зараз, щоб сказати собі «дякую» через 10 років? Ось кілька кроків, з яких треба починати дбати про себе ще молодому віці.

Режим сну

Людське тіло повністю підпорядковується природним біоритмам. Дослідники довели, що ідеальним часом для засипання вважається 22:00, оскільки в період з 23:00 до 4:00 відбувається активна регенерація клітин. Отже, швидше перебігають процеси відновлення та самозахисту шкіри – зникають почервоніння, подразнення та висипання, також приходять у норму нервова й гормональна системи. Недосип завжди буде помітний на обличчі, особливо якщо ви страждаєте ним регулярно. Тож робіть висновки заздалегідь.

Водний баланс

Якщо ви досі не всерйоз ставилися до рекомендації випивати 2 л води на день, не дивуйтеся, чому не можете схуднути, скаржитесь на погане самопочуття та стан тіла бажає кращого. Візьміть за правило дотримуватися своєї денної норми води (30 мл на 1 кг маси тіла), а щоб не забувати це робити, розставте по будинку чашки або пляшки з водою або встановіть спеціальний мобільний додаток. Згодом ви здивуєтеся, наскільки легко почуватиметься зсередини. Здоров’я та функціонування шкіри, до речі, також безпосередньо залежать від питного режиму.

Грамотне очищення шкіри

Красива й доглянута шкіра обличчя починається з правильного очищення – beauty-мантра всіх дерматологів й основа всіх основ. У щоденній домашній рутині обов’язково використовуйте грамотно підібраний засіб для вмивання та тонік вранці та ввечері, два рази на тиждень – маску та ексфоліант для глибокого очищення пор (догляд із кислотами, скраби), раз на 2-3 місяці – чищення у косметолога (якщо шкіра проблемна, повторювати процедуру може знадобитися частіше) та професійні пілінги за потребою. Не забувайте також про етап демакіяжу щоразу, коли використовуєте декоративну косметику.

Догляд за шкірою навколо очей

Ще один важливий б’юті-ритуал, який часто ігнорують, поки зморшки не дадуть знати. Якщо у 20 років використання догляду для орбітальної зони здається марною тратою грошей, то у 30 – це вже потреба. Проте експерти стверджують, що якщо почати застосовувати засіб для догляду за шкірою навколо очей вже в 25, то до 35 років ви оціните свою далекоглядність і старання. Протистояти набрякам, темним колам і віковим змінам шкіри допоможуть сироватки, гелі, креми для повік й області під очима. Вдень наносите зволожувальні формули, вночі – живильні.

Використання SPF-засобів

Навіть якщо щодня доглядати за собою і ходити з регулярними візитами до косметолога, але при цьому не захищати шкіру від ультрафіолету, вважайте всі старання нанівець. Це обов’язковий превентивний захід для всіх, хто не хоче зіткнутися з раннім старінням і пігментацією. Причому носити засоби з SPF необхідно цілий рік, змінюючи лише ступінь захисту. Навесні та влітку це санскрини 30-50+, в холодний період достатньо SPF 15-30 (можна використовувати як окремим засобом, так і у складі денного крему). Так ви довше збережете свою шкіру молодою та здоровою.

читайте також

Догляд за зонами, що видають вік

Ми зазвичай звикли доглядати обличчя і волосся, адже це те, що одразу впадає в око іншим при зустрічі, але є деякі зони на нашому тілі, піклуванням про які люди часто нехтують. Щоб не пожинати плоди власної байдужості в майбутньому, вже зараз варто подбати про догляд за шкірою рук, шиєю та декольте – саме вони першими видають вік. Якщо вчасно звернути увагу, можна істотно уповільнити процес старіння шкіри і приховати його видимі ознаки. А допоможуть вам у цьому креми, ексфоліанти, маски, ванни, масажі.

Маски та пілінг для шкіри голови

Окремим й обов’язковим ритуалом повсякденної б’юті-рутини має стати догляд за шкірою голови. Зволожувальні та живильні маски наситять епідерміс корисними речовинами, допоможуть запобігти сухості, появі лупи та випаданню волосся. Пілінг дозволить провести глибоке очищення верхнього шару від ороговілих частинок, надлишків себуму, поту, пилу й інших забруднень, а також видалити залишки засобів для укладання, що накопичилися на поверхні скальпу. Результатом стане красиве, міцне і здорове волосся на довгі роки. Найкращі скраби для шкіри голови зібрали у цій добірці.

Плановий скринінг

Пріоритетним завданням у збереженні доброго самопочуття, молодості та краси, окрім інших маніпуляцій, має стати планова перевірка загального здоров’я та конкретних органів . Комплексне обстеження – свого роду ТО організму, яке допоможе завжди бути у всеозброєнні, вчасно виявити порушення або запобігти початку хвороби. Огляд у гінеколога та мамолога раз на пів року-рік, перевірка роботи печінки, нирок і шлунково-кишкового тракту, загальний аналіз крові, контроль цукру в крові – першочергова база. Які ще аналізи складати, розібрали з лікарем тут.

Вітаміни, гормони та щитоподібна залоза

Вам може здатися дивним, чому перевірку гормонального фону та щитоподібної залози ми вивели окремим від попереднього пункту. Пояснюємо: часом саме у стані щитовидки, дефіциті гормонів або нестачі окремих вітамінів криються відповіді на деякі питання про власне здоров’я, яким раніше не було пояснення. Визначити важливі для нормалізації роботи організму та гормональних збоїв показники допоможе щорічний чекап. Бонусом буде емоційна стабільність, чиста шкіра та допомога у зниженні ваги, якщо переслідується ця мета.

SOS-косметичка

Останній у списку, але не за значущістю пункт – мати під рукою косметичні SOS-засоби на випадок екстрених стресових ситуацій, що виводять шкіру з ладу. Безсонна ніч, переліт, переохолодження, спека, сонячний опік, алкоголь напередодні ввечері (підставте свій варіант). Чим рятуватися? Живильними та відновлювальними масками, заспокійливими спреями, охолоджувальними гелями після інсоляції, точковими засобами від висипань, патчами проти набряків і слідів втоми – знайдіть те, що працює для вас найкраще, і користуйтеся у разі чого.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також