Довгі сонячні дні, прогулянки, активний відпочинок, засмага, подорожі, вечірки – все, що ми обожнюємо влітку, може стати екстремальним випробовуванням для нашої шкіри. Адже UV-випромінювання, забруднене міське повітря, перепади температур у приміщеннях чи авто призводять до втрати тонусу шкіри, появи зморшок, пігментації та передчасного старіння. На щастя, правильно підібраний догляд здатний послабити дію цих шкідливих факторів і допомогти нашій шкірі пережити літо якщо не з задоволенням, то з найменшими втратами.
Міф перший: захист від сонця потрібен тільки в сонячні дні.
Насправді – ні: засоби з SPF влітку треба наносити щоранку, навіть коли на вулиці хмарно, і поновлювати що дві години.
Чому? Бо UVA-промені, які становлять 90% усього сонячного випромінювання, проникають крізь хмари та скло. На відміну від UVB-променів, вони не провокують опіків, а діють у глибоких шарах шкіри, тож ефект від них ми помічаємо не одразу. Проте наша шкіра відчуває його повною мірою: UVA руйнує колаген та еластин, позбавляючи шкіру пружності, пришвидшує процес старіння клітин, провокує посилення пігментації.
Тож сонцезахисним засобам влітку бути – щодня, зі ступенем захисту не менше SPF 50 (особливо якщо ви користуєтесь активами). Вранці після денного крему з легкою текстурою нанесіть на шкіру достатню кількість засобу з SPF (для крему це не менше чайної ложки).
Міф другий: влітку не можна використовувати активний догляд з кислотами та ретиноїдами.
Насправді – ні: використовувати збалансовані формули з активами нового покоління влітку можна і потрібно. Головне – дотримуватися правил використання у сонячну пору року.
Чому? Загалом думка про те, що кислоти й ретиноїди – це активи виключно для холодної пори року, походить з часів, коли не існувало культури правильного використання SPF-засобів. Активи попередніх поколінь були занадто агресивні до шкіри. Західні експерти стверджують, що літо — найкраща пора для м’якої ексфоліації: завдяки вологішому повітрю шкіра краще переносить дію активів.
Продукти з кислотами та ретиноїдами додатково відлущують відмерлі клітини шкіри, звужують пори, вирівнюють тон шкіри, сприяють регенерації клітин. Шкіра з ними зміцнюється і відновлюється після щоденного контакту з забрудненим міським повітрям, вітром та сонцем.
Але варто пам’ятати про правила безпеки: в теплі, сонячні пори року догляд з кислотами та/або ретиноїдами доцільно перенести на вечір і ніколи не забувати про санскрін зранку перед виходом з дому.
Міф третій: влітку варто відмовитись від засобів з вітаміном С.
Насправді – ні: вітамін С є незамінним компонентом літнього догляду завдяки потужним антиоксидантним властивостям.
Чому? Вітамін С бореться з впливом на шкіру вільних радикалів, які виникають під впливом міського смогу, тютюнового диму та сонячного випромінювання. Вільні радикали руйнують колаген, перешкоджають природним процесам відновлення шкіри й спричиняють запалення. Через них у нас з’являються зморшки, висипання та пігментні плями, а шкіра стає в’ялою і менш пружною. Антиоксиданти, зокрема – вітамін С, сповільнюють ці процеси й захищають шкіру від вільних радикалів, даруючи їй молодий та свіжий вигляд.
Тож найкращим рішенням для літа буде зробити засоби з антиоксидантами (вітаміном С, Е, ніацинамідом) головною активною складовою вашого догляду.
Улітку віддайте перевагу вітаміну С THD: на відміну від водорозчинної форми (аскорбінової кислоти), він проникає в глибші шари шкіри та висвітлює пігментацію, перешкоджає передчасному старінню та живить шкіру.
Міф четвертий: шкіра, схильна до жирності, не потребує зволоження.
Насправді – ні: зволоження є неодмінною складовою літнього догляду незалежно від типу шкіри.
Чому? Влітку наша шкіра більше пітніє, страждає від впливів зовнішнього середовища, забруднюється, і через це нам частіше хочеться вмиватися. А жорстка міська вода й лужні очищувальні засоби руйнують гідроліпідну мантію шкіри та її природний pH, від чого шкіра швидше зневоднюється і менше здатна утримувати вологу. Щоб пом’якшити й захистити себе, шкіра починає компенсаторно виробляти себум – і відповідно жирніє сильніше. Якісне зволоження сповільнює цей процес.
Якщо ваша шкіра схильна до жирності, вам варто звернути увагу на зволожувальні засоби, що мають у назві слово hydration, а в складі – гліцерин і мультимолекулярну гіалуронову кислоту (шукайте позначки multimolecular, 3D, 4D).
Міф п’ятий: часте вмивання водою попередить появу висипань.
Насправді – ні: навпаки, якщо протягом дня регулярно вмиватися лише водою, висипань може стати більше.
Чому? Очищення лише водою не усуває більшість забруднень зі шкіри, натомість руйнує природний слабокислий pH шкіри. Це призводить до дисбалансу мікробіому та провокує висипання. Вмиватися потрібно зі спеціальним слабокислим засобом, а освіжити шкіру впродовж дня допоможе спрей-міст.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!