7 трендів у веденні соцмереж для власного розвитку

Antique smiling statue's head with red lips holding mobile phone with like symbols from social networks on pink color background. 3d trendy collage in magazine style. Contemporary art. Modern design

Проте як їх використовувати для власного розвитку, наприклад, просування кар’єрними сходами, пошуку нової роботи чи диверсифікації бізнесу? Відповідь на це питання дасть Юлія Фесенко, менторка з маркетингу з 10-річним досвідом роботи, яка спеціалізується на просуванні бізнесів через соцмережі.

Відеоконтент всьому голова

Поява TikTok, який зосереджений тільки на відеоконтенті, розпочала еру шаленого розвитку цього напряму. У 2022 році Instagram також оновили і в центр помістили відео. Вдале використання такого контенту допомагає швидко набрати аудиторію, відрізнятись від конкурентів, демонструвати власні переваги та розвиватись.

Щоб вам було простіше розпочати, дам пораду: приділяйте велику увагу першим трьом секундам відео. Від них залежить, чи буде людина дивитись далі. Для заохочення уваги читача можете використати такі фішки:

  • швидка зміна ракурсів/образів/локацій, наприклад, знімайте себе прямо, збоку, знизу, згори, а при монтажі робіть нарізку на 1 секунду кожної частини відео;
  • опис потреби/болі/важливого питання для людини – розпочинайте відео з питання «Як зробити…?», «Чи пам’ятаєте, як…?», «У вас також була така ситуація…?»;
  • нетипова ситуація, яка захопить увагу, – ви у незвичному місці чи образі, розповідайте історію з кінця, на першому кадрі інша людина, наприклад, чоловік чи дитина.

Весь подальший контент має бути в середньому 10-20 секунд, актуальним та надавати цінність одразу.

Будуйте партнерства

Якщо думаєте, що для заробітку на соцмережах потрібен 1 мільйон підписників чи хоча б 100 тисяч, то ви помиляєтесь. Навіть з 1 тисячею читачів можна створювати колаборації з брендами, партнеритись з іншими спеціалістами та блогерами. Завдяки цьому ви збільшите аудиторію, знайдете нові знайомства та почнете ефективно себе розвивати.

Поєднуйте продаючий та особистий контент

Компанії та спеціалісти використовують соцмережі для впізнаваності серед аудиторії, розвитку бренду, продажу послуг та масштабування. Щоб досягати бажаних цілей, в контенті має бути баланс, а саме і продаючі, й особисті темі. Серед них можуть бути:

  • Про діяльність – кожні 6 місяців варто нагадувати людям, хто ви, що саме робите, з ким працюєте, які послуги надаєте, як прийшли у сферу тощо.
  • Про продукти та послуги – через одне згадування продукту нові клієнти не з’являться, це довгий та постійний процес. Зараз тенденція на P2P відносини, що означає people to people (людина до людини). Варто показувати не лише продукти, а й життя бренду, його команди. Люди йдуть до людей, тому їм цікаво слідкувати не за продуктом, а за людиною.

За даними Sprout, 38% користувачів стверджують, що будуть більш лояльними за умови відкритості CEO бренду в соціальних мережах, а 32% говорять, що це надихне їх на купівлю. Тож в стратегії розвитку соціальних мереж на 2023-2024 обов’язково виділіть рубрику про членів команди, процес створення продукту/послуги, життя CEO та максимально «олюднюйте» контент.

Факапи – люди люблять такі історії, бо так вони порівнюють себе з вами, розуміють, що й у вас щось не виходило та були складнощі. Це надихає пережити свої факапи і рухатись далі.

Якісна картинка краще привертає увагу

Цей тренд стосується Instagram. Звичайно, всюди потрібні якісні фото та відео, має бути відсутність поганого освітлення чи звуку. Але користувачі Instagram особливо вимогливі. Ідея самої соцмережі – ділитись фотографіями в моменті. З часом інструменти змінювались, але задача залишилась. Тому ваші фото чи товарів, які продаєте, мають бути чіткими та привабливими. Якщо є потреба в дизайнерських рішеннях, то рекомендую залучати спеціаліста й робити привабливі та продаючі креативи.

Експериментуйте з каналами трафіку

Наразі я працюю у міжнародній компанії та допомагаю бренду розвиватись через соцмережі. Один з п’яти каналів, який використовуємо для просування, – Pinterest. Америка та Європа дуже активно ним користуються. Натомість в Україні там майже немає конкуренції, хоча аудиторії багато. Зараз ідеальний час, щоб посісти своє місце.

Використовуйте інструменти штучного інтелекту

Фотографії та відео від штучного інтелекту, тексти від ChatGPT, – це вже реальність, якою треба користуватись.

ШІ значно пришвидшує роботу над створенням контенту: і ідеї надасть, і тексти напише, і нові фото зробить, і відео змонтує.

Будь-який запит можна ними закрити. Але варто пам’ятати, що штучний інтелект – помічник, а не замінник. Якщо ви бажаєте розвиватись та бути собою в соцмережах, то варто все одно пропускати контент крізь себе, щоб надавати йому людяності.

Моніторте Google Trends

Дані пошукової системи надають актуальну інформацію про популярні теми в певній країні та в усьому світі. Скористайтеся розділом «Останні тренди», щоб отримати нові ідеї для контенту й формулювання влучних заголовків для відео на Youtube, для хештегів та продаючих описів.

Соціальні мережі – великий світ для особистого розвитку, масштабування бізнесу й пошуку партнерів, клієнтів, однодумців. І простіше в ньому розбиратись з підтримкою та під контролем ментора. Саме за цим до мене приходять на консультацію власники бізнесів та спеціалісти різних напрямів. Разом розбираємось в маркетингових інструментах, впроваджуємо тренди, які розповіла вище, та отримуємо бажаний результат. Сподіваюсь, мені вдалось надихнути вас на ведення соцмереж!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також