Барберінг і грумінг — тісно пов’язані поняття, тому цілком можливо об’єднувати їх в одну тему. Перше означає чоловіче перукарське мистецтво, а друге — набір б’юті-секретів і лайфхаків із догляду за чоловічою зовнішністю.
Барбери — це професійні чоловічі стилісти-перукарі. Вони роблять стрижки, укладки, камуфлюють сивину, а також моделюють бороду і вуса. Ці фахівці зазвичай за сумісництвом ще і грумери, тобто роблять доглядальні процедури.
Як зародилися барберінг та грумінг
Бажання мати доглянутий вигляд супроводжувало джентльменів упродовж усієї історії. Відповідно, ремесло барберінгу — суто чоловічого перукарського мистецтва — зародилося багато століть тому. Назва професії походить від латинського слова «барба», яке перекладається як «борода». Фахівці жартівливо розшифровують термін барберінг, як «виключно для бородатих».
За історичними даними, чоловічі салони краси існували ще у Стародавній Греції. Це були простори, де джентльмени стриглися, голилися і, окрім того, проводили дозвілля у чоловічій компанії. Щобільше, перші барбери не лише відповідали за зачіски клієнтів, але і проводили нескладні медичні процедури. Наприклад, у барбершопі можна було видалити зуба, поставити банки, а також зробити популярну в ті часи процедуру флеботомії (кровопускання). Саме від цього ритуалу й походить знаменитий символ під назвою «барберпол», який і до сьогодні часто прикрашає барбершопи. «Барберпол» — обертова триколірна труба, на якій синій символізує вену, червоний — кров, а білий — стерильність.
З розвитком індустрії барбершопів з’явилося й поняття грумінг — чоловіча культура догляду за собою. Саме поняття grooming згідно з англійськими словниками означає «ритуали і засоби, які допомагають підтримувати тіло в охайному вигляді».
Головні принципи барберінгу та грумінгу
Барберінг і грумінг — суто чоловіча філософія. Процедури, звичайно, перегукуються з жіночими: стрижки, укладки тощо, але кардинально відрізняється сама подача. У барбершопах панує особлива чоловіча атмосфера: строгі інтер’єри, небезпечні бритви (можуть бути й безпечні, за вашим бажанням) і виключно засоби з маркуванням For Men. Неважливо, бажаєте ви стати клієнтом чи майстром, вхід до барбершопів дозволено виключно чоловікам.
За довгі століття існування барберінг став не просто практичним ритуалом, а цілою культурою. У салонах вищого класу клієнтам зазвичай пропонують склянку віскі й сигару, а самі майстри (виключно чоловіки) підтримують традиційні чоловічі бесіди. Власники барбершопів часто проводять у своїх салонах тематичні вечори, презентації чоловічих брендів, вечірки та інші заходи.
У барбершопах джентльменам також проводять грумінг-ритуали. Це може бути акуратне вищипування брів, маски для обличчя, манікюр та педикюр і навіть деякі косметологічні процедури для покращення зовнішнього вигляду.
Варто розуміти, що грумінг — це не лише процедури і не лише у салоні, але й поза його межами. Це поняття об’єднує домашній догляд за волоссям, вусами, бородою, шкірою обличчя й тілом у домашніх умовах. Грумінг за останні кілька років почав активно розвиватися в Україні. Упродовж тривалого періоду на просторах нашої країни гуляв стереотип, що чепуріння перед дзеркалом — не для справжніх мачо. Зараз наші земляки все більше переконуються в тому, що джентльмен таки повинен мати охайну, а бажано стильну зачіску, здорову шкіру без рубців від підліткового акне й мішків під очима, чисті, акуратно підрізані нігті. Просунуті любителі грумінгу також вдаються до антивікових процедур і навіть декоративної косметики суто заради того, аби замаскувати недосконалості. Ось вам і вся філософія. Жодних надмірностей — лише адекватний погляд на естетику.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!