Чому майстер манікюру – це не просто хобі: досвід співзасновниці Bunny Nails Антоніни Кроливець

Антоніно, які основні виклики ви бачите в сфері манікюру і педикюру, пов’язані з недостатньою кваліфікацією майстрів?

По-перше, манікюр вже давно перестав бути чисто естетичною послугою. Тобто рівень розвитку професії майстра манікюру в Україні і цієї послуги дійшов до того формату, коли ми дуже активно працюємо зі шкірою і нігтями людини. І, відповідно, недостатня кваліфікація майстрів манікюру може призвести до того, що можливі пошкодження шкіри, нігтів та навіть захворювання, якщо працювати нестерильним інструментом, наприклад, ВІЛ, гепатит C тощо. 

Тобто коли майстер не має достатньої кваліфікації та якісної освіти, відповідно, він може пропустити елементарні правила безпеки, гігієни, роботи з організмом клієнта. Хто ще, крім майстрів манікюру, має доступ до тіла людини? Це косметологи, які роблять ін’єкції, відповідно, в них є медична освіта, далі це молодший медичний персонал або лікарі. А майстри манікюру знаходяться на так званому перетині – між естетикою і ще не медициною. І ціна помилки некваліфікованого майстра може бути досить великою для здоров’я людини. Тому серед ризиків можна виділити брак якісних освітніх закладів, відповідних програм, які б надавали необхідні знання, навчали майстрів манікюру базовим елементарним основам безпеки, анатомії людини і гігієни.

Як ви почали розв’язувати цю проблему у власному бізнесі?

Коли 10 років тому ми прийшли на ринок, то зрозуміли, що з освітою на ринку б’юті є складнощі, в тому числі з освітою для майстрів манікюру. Я – дочка лікаря, тому питання безпеки, гігієни, стерилізації і безпечних послуг стояли для мене на першому місці.

І коли ми почали наймати людей на роботу, вести з ними співбесіди, я завжди розповідала, як потрібно обробляти інструмент і чому небезпечно це ігнорувати і для клієнта, і для самого майстра. Тому ще тоді, в 2014 році, я зрозуміла, що треба це виправляти, адже послуга манікюру дуже популярна. 

95% жінок України користуються цією послугою в салонах краси. І важливий елемент, щоб салони краси були саме для краси, а не ставали джерелом небезпеки. Тому ми почали проводити спочатку просвітницьку діяльність для майстрів манікюру – я їх самостійно навчала, потім ми наймали інструкторів-викладачів і постійно докладали багато зусиль, аби навчити майстрів, зробити для них правильні освітні програми. Ми брали різні консультації і самі створювали програми, щоб отримана освіта забезпечувала безпеку клієнтів. Це дуже важливий елемент для надання послуг. І завдяки тому, що ми вже тоді почали інвестувати кошти в навчання, сьогодні нас знають як компанію з безпечними послугами. У нас відкриті зони стерилізації, і клієнт може побачити на власні очі, як відбувається цей процес.

Коли ми почали готуватися до отримання державної ліцензії, відкрили державні освітні програми для майстрів манікюру. І я подивилася, що там є, які дисципліни. Була дуже шокована, побачивши, що в реальності ці програми освіти дуже великі. Майстрів навчають не тільки різати кутикулу, а також дають знання щодо ціноутворення, комунікації з клієнтом, психології клієнта, анатомії, хімії, економіки, сервісу. Тобто багатьом речам, коли це дійсно професія майстра манікюру, а не захоплення, не хобі дівчинки, яка вирішила вдома пофарбувати подружкам нігті. 

Це дуже об’ємна професія. І щоб опанувати її та отримати державний диплом майстра манікюру, людині потрібно пів року вчитися – півтора-два місяці теоретичних знань і потім чотири місяці практики.

Це тільки, щоб почати працювати. Ми зараз захопилися й активно працюємо над цими державними програмами та дипломами. Тому що, побачивши, наскільки багата й об’ємна ця професія і скільки можна туди вкласти, ми були дуже здивовані і це дуже зацікавило. Якщо дівчата навчатимуться повноцінно і їм всю потрібну інформацію буде давати навчальний заклад – вони виходитимуть звідти готовими спеціалістами.

Як освіта впливає на подальший розвиток майстра манікюру?

Рівень заробітку майстрів і кар’єрного зростання залежить від їх професійного розвитку, професійних навичок. Ми показуємо майстриням пряму кореляцію між їх навичками і тим, скільки вони можуть заробляти – це фінансова складова. Наприклад, аби стати на позицію топ-майстра в мережі, треба мати певний об’єм навичок.

Ми мотивуємо майстрів та допомагаємо ще й тим, що в нас є внутрішня академія і немає потреби шукати десь курси для навчання. Дівчата можуть піти до нас в академію і отримати підвищення кваліфікації. А також ми робимо самостійні підвищення кваліфікації – обов’язкові раз на рік для всіх майстрів манікюру з тієї чи іншої техніки манікюру або софт-навичок. Відповідно, це мотивує рухатися вперед.

Система кар’єрного зростання перш за все зав’язана саме на професійних навичках, а також на постійному розвитку.  

З якими труднощами зіштовхуєтеся при навчанні своїх спеціалістів?

У першу чергу – брак кваліфікованих викладачів на ринку. Коли ми створили академію в 2022 році, яка навчає майстрів не тільки для нашої компанії, а й назовні, то виявилося, що існує дуже великий дефіцит викладачів, які здатні якісно навчати інших спеціалістів. Тому ми спочатку почали навчати саме викладачів і в 2023 році випустили понад 10 фахівців. 

Ми наймали спеціалістів з різних сфер, а також методологів, які допомагали створити наші навчальні продукти, в тому числі програми, а також навчити викладачів, щоб вони могли передавати свої знання. Тому що вміти самому робити манікюр і навчати цьому інших – це зовсім різні речі. Ми вирішили самостійно навчати майстрів бути інструкторами-викладачами. І сьогодні раз на пів року набираємо групи майстрів з високим рівнем кваліфікації, і вони 3-4 місяці навчаються бути викладачами.

Які результати дає такий підхід до навчання і побудови бізнесу? 

Колосальні результати, тому що у нас в мережі єдиний стандарт сервісу, єдиний стандарт виконання роботи, єдині техніки. І клієнт, який ходить з одного салону в інший, у будь-якому випадку розуміє, що він прийшов саме до нас.

Це перша частина.

Друга – завдяки навчанню ми можемо розвивати нашу мережу, тому що живемо в ринку дефіциту кадрів і своїми освітніми проєктами та продуктами ці кадри створюємо. 

Третя частина – ми побороли історію з незнаннями дезінфекції, стерилізації, безпеки для організма клієнтів, для їх здоров’я. 

І четверте – почали робити професію майстра манікюру більш престижною. Серед наших майстринь – дев’ятикратні чемпіонки Європи та багатократні чемпіонки України. Тому що той рівень знань та кваліфікацій, які вони отримують в нашій академії і компанії, умови праці та показники, які вони демонструють, – допомагають нашим фахівцям. Вони сприяють соціальному визнанню саме професії майстра манікюра і доводять, що це не просто заробіток, хобі, а справжня професія, у якій є можливості для розвитку. Майстер може стати топ-майстром, потім інструктором, викладачем, згодом керувати студіями. Відповідно, ми показуємо, що в цій професії можливе кар’єрне зростання, і це надихає наших майстринь, допомагає їх соціальному визнанню. 

Таким чином, вкладені інвестиції сприяють тому, що ми маємо велику команду майстрів манікюру, власний освітній проєкт і можемо забезпечити професійне зростання для нашої команди.

Bunny Champ 2024 це Чемпіонат для майстрів манікюру і бровистів в Україні, що відбудеться 15 жовтня 2024 року в UNIT.City. Щоб взяти участь, придбайте квитки за посиланням. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також
Читайте також