Чому ми заїдаємо стрес

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Стрес – невід'ємна частина нашого життя, уникнути його неможливо, але можна зменшити його негативний вплив, змінивши свій щоденний раціон.

Стрес негативно вливає на організм

Реакція на стрес проявляється викидом гормонів з надниркових залоз за сигналом, отриманим із клітин мозку. Мозок визначає, як саме ми маємо реагувати на стрес, а викид гормонів спричиняє фізичну реакцію.

Адреналін – гормон №1 в нашій боротьбі за виживання, він контролює всі функції організму, вивільняючи глюкозу як «паливо», необхідне нам для опору і битви. Крім харчування, організму в момент стресу потрібен кисень, а також підвищене виділення кортизолу, звужено кровоносні артерії, в цей час адреналін прискорює серцебиття.

Алкоголь і кофеїн знімають стрес?

Випивши алкоголь, ми вводимо в організм свого роду «антидот» для зняття напруження після трудового дня. Через короткий час алкоголь стає стимулятором, що спричиняє викид серотоніну, що помітно покращує наш настрій. Зрозуміло, кількість позитивних емоцій безпосередньо залежить від кількості випитого алкоголю, тому що перевищення певної норми має депресивний ефект і призводить до викиду адреналіну.

Те ж саме можна сказати про кофеїн. Кава – головний ранковий стимулятор для багатьох з нас, він покращує настрій, спричиняє прилив адреналіну і пригнічує реакцію мозку, яку ми називаємо сонливістю. Проте кава підсилює напруженість, дратівливість і тривалий стрес.

Три чашки на день – норма для звичайної людини, і не пийте каву на бігу!

Алкоголь и кофеин снимают стресс?

Заїдає стрес

З незрозумілої причини «заїсти стрес» – така ж звична дія в момент стресу, як паління, алкоголь або гризти нігті. У різних людей реакція різна: одні люди не можуть їсти взагалі, а інші починають їсти багато і безконтрольно, спричиняючи додатковий стрес. У відповідь на роздратування ми (як, до речі, і тварини) несвідомо шукаємо заняття, яке приносить нам задоволення, а улюблена їжа – «вкусняшки» – це практично таблетка від стресу. В результаті ми набираємо вагу, мучимося докорами сумління тощо, страждаємо – ви самі знаєте, як і чому.

Кращою рекомендацією в цьому випадку буде порада відправитися на прогулянку, побути на свіжому повітрі, прийняти теплу ванну. Це навіть краще, ніж з’їсти шоколадку!

Як подолати стрес

Якщо стрес має тривалий характер, дуже важливо стежити за дієтою і стабілізувати рівень глюкози в крові.

Їжа, що містить вуглеводи, дає повільний викид енергії і є найкращими ліками від роздратування. Це, наприклад, продукти з низьким глікемічним індексом: цільнозерновий хліб, мюслі, фрукти, продукти з великою кількістю клітковини, які нормалізують роботу кишківника.

Цукор дає миттєвий викид енергії, який також швидко змінює рівень глюкози в крові. Це не завжди потрібний нам енергетичний струс, тому що може, в свою чергу, спричиняти симптоми стресу і перепади настрою.

Вирівнює стан організму їжа, багата на білки і вуглеводи, вона також потрібна для росту і відновлення клітин. Вітаміни мають саме позитивний вплив на організм, тому слід приймати комплекс вітамінів А, С і Е для боротьби з вільними радикалами, плюс вітамін В, магній, цинк і залізо. Хороша комбінація здорового харчування і вітамінів – найкращі ліки від стресу.

І наостанок: нам варто перейняти європейську традицію обідати ґрунтовно і без поспіху. Пам’ятайте, як говорила ваша мама (бабуся): жуй і ковтай повільно!

Їжте і пийте зі смаком, не поспішаючи, будьте веселі і живіть довго.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також