Що таке aromaкава, або Чому важливо вміти вибирати каву за запахом?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Коли ми беремо каву, у нас мало не на першому місці стоїть такий показник, як аромат. Кому важливо вміти вибирати каву за запахом.

Коли ми беремо каву, у нас мало не на першому місці стоїть такий показник, як аромат. В aromaкаві найбільш основний аромат – це запах кави. Він несе відповідальність за багато атрибутів смаку, які безпосередньо не сприймаються мовою (солодкі, солоні, гіркі, кислі, «умамі»). У світі кави налічується понад 800 відомих ароматів, а нові виникають постійно завдяки досягненням у тестуванні кавового обладнання.

Ароматне дійство

Оскільки аромат – це вивільнення ароматних сполук з кави в повітря, свіжа кава матиме набагато сильніший аромат, ніж більш стара, залежана кава (ось чому вона краща на смак). Зазвичай, коли кава під час смаження темніє, сполуки в каві змінюють структуру й аромат посилюється. Процес обсмажування (особливо з більш сильним прожарюванням) руйнує сполуки, які надають першокласній каві свої унікальні характеристики, і тому вам не потрібно переплачувати за більш популярну марку.

Властивості кави

Кращою ароматною кавою буде та, яка свіжа. Процес обсмажування змушує каву швидко втрачати смак, що спричиняється запахом. Чим менше запаху, тим менше смаку. Якщо вам потрібен кращий запах, потрібно купити його прямо з кавового ростера, а не з полиці магазину. Замовлення кави з мішечком, в якому є односторонній клапан, гарантує, що кава буде довше зберігатися. Якщо можливо, замовте цілі боби і подрібніть вдома.

До речі, колумбійська або бразильська кава може мати сильний аромат і коштувати недорого.

Аромат як основна вимога

Запах кофе

Аромат є одним з основних якостей кави, що позначають смак кави, а також кислотність, солодкість, гіркота і післясмак. Аромат кави – одна з основних категорій, яка використовується професійними дегустаторами кави («куперами» з англ.), щоб говорити про якість кави.

На що схожий запах aromaкави

Аромат можна описати як, наприклад, складний, димний, горіховий, трав’яний або фруктовий. Багато чудових сортів кави виявляють тонкі квіткові ноти в ароматі: вони часто найкраще відчуваються в той момент, коли порушується скоринка, що утворюється під час правильного варіння кави. З брендів, наприклад, кава YemenMocha відома своїм свіжим квітковим ароматом. Також відомі красиві квіткові ноти – більш тонка кава Kona і краща колумбійська кава. Свіжість кави і її обсмажування є важливими факторами в збереженні та поліпшенні бажаного квіткового аромату кави.

Який стосунок аромат кави має до смаку і кислотності

Аромат кави також пов’язаний з ароматом і кислотою кави. Наприклад, якщо кава дуже насичена ароматом, тоді аромат також відобразить це багатство, і якщо кава буде кислою, вона буде пахнути кислотою. Деякі з більш тонких ароматних нот кави для гурманів найбільш яскраво проявляються в запаху. Оскільки людські відчуття, як правило, працюють спільно, аромат може також впливати на характеристики смаку кави/смакові відчуття, які можуть бути дуже тонкими.

На что похож запах aromaкофе

Летючі компоненти кави та їх вплив на аромат

Кавовий аромат, який може варіюватися від трав’яного до фруктового, створюється з летючих компонентів кави – парів і газів, що вивільняються з завареної кави. Потім вони вдихаються через ніс, де контактують з нюховими (назальними) мембранами.

Запах кави

Аромат кави означає запах, який створюється парами кофеїну, летючими органічними сполуками, які виділяються з кавових зерен під час подрібнення, а потім вдихаються у вигляді ароматичних сполук через ніс, контактуючи з носовою мембраною. Леткі сполуки кави транспортуються повітрям до носа ортонозним (нюх) або ретроназальним шляхом (дегустація)… Сприйняття ароматів у нас працює як розпізнавання образів, а це означає, що певний аромат молекули (наприклад, кориця) активує один рецептор, який дає сигнал мозку, що ось, ви відчуваєте запах кориці. Якщо одна й та ж молекула об’єднується з іншими, то вже «працює» більше рецепторів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Фото: Shutterstock