Чи можна через прищі занести інфекцію?

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Шкідлива звичка видавлювати прищі може призвести не тільки до появи слідів від акне, а й погіршити ситуацію і спровокувати нові висипання.

Із прищами стикається майже кожен, і найчастіше замість з’ясування причини висипань або візиту до лікаря-косметолога їх просто видавлює. При цьому не завжди дотримується гігієна. Якщо прищ вискочив один, найкраще його не чіпати руками, а використовувати SOS-засоби, які допоможуть усунути запалення і прибрати почервоніння. Якщо ж прищ підшкірний, то видавлювати його не рекомендується зовсім – можна отримати синяк, а прищ так і залишиться на місці. Крім цього, якщо прищ недозрілий, то вміст через мікротравму може потрапити в тканини поруч, і в них інфекція пошириться.

Видавлювати прищі потрібно правильно. Для цього, в першу чергу, необхідно дотримуватися правил дезінфекції. Обов’язково потрібно все робити чистими руками. Знезаразити сам прищ і шкіру навколо нього, наприклад, хлоргексидином, і тільки після цього акуратно за допомогою ватних паличок або спонжів прибрати вміст. Після чого знову протерти місце хлоргексидином. Якщо ви не помиєте руки і не будете використовувати засоби дезінфекції, можете занести будь-яку інфекцію в прищ.

как выдавить прыщ

На нашій шкірі присутня велика кількість мікроорганізмів, багато з яких необхідні для її нормального функціонування (наприклад, стафілококи, пропіонібактерії). Велика частина бактерій живляться шкірним жиром, а в разі його збільшення, неправильного догляду за шкірою, проблемами зі здоров’ям порушується мікробіом шкіри, що і призводить до розмноження бактерій і появи прищів. Якщо не дотримуватися правил догляду за шкірою обличчя і брудними руками видавлювати прищі, то, звичайно ж, занести інфекцію дуже просто.

Одним з небезпечних інфекційних шкірних захворювань є фурункульоз, який виникає від золотистого стафілокока і вражає волосяні фолікули. Такі прищі можуть виникнути на обличчі, шиї, плечах й інших частинах тіла. Лікування фурункульозу тривале і не обходиться без медикаментів. Це вагома причина, чому краще утриматися від видавлювання прищів.

Ще одним поширеним захворюванням шкіри є акне, яке виникає від появи надмірної кількості бактерій Propionibacterium acnes. В разі порушенні мікробіому шкіри чисельність цих бактерій збільшується і виникає акне. Якщо вчасно не звернути увагу на цю проблему і ще при цьому видавлювати прищі самостійно, то можна отримати не тільки сліди від акне, але і збільшення кількості висипань і приєднання інших бактерій.

Аби уникнути виникнення інфекцій на шкірі обличчя або порушення мікробіому, важливо дотримуватися кількох правил:

 • максимально дотримуватися здорового способу життя;
 • ідеально: підібрати домашній догляд за шкірою обличчя разом з косметологом;
 • не видавлювати прищі брудними руками (а краще не видавлювати зовсім), якщо ж видавлювати, то дізнатися, як правильно;
 • користуватися спеціальними засобами для усунення запалень на шкірі обличчя;
 • відвідувати косметолога.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також