Підшкірний прищ як шишка: чому з’являється і як позбутися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Підшкірний прищ як шишка

Прищі спричиняють багато незручностей. Особливо, якщо вони створюють естетичний і больовий дискомфорт. Розберемося у причинах виникнення таких прищів і дізнаємося, як їх позбутися.

Висипання на обличчі у будь-якому випадку будуть сигналізувати про неполадки в організмі. Так, кілька прищиків можуть з’явитися від з’їденого у великій кількості солодкого або невеликого гормонального сплеску, проте коли вони не зникають, а з’являються –  це привід бити на сполох. Трапляється так, що невеликий прищик через якийсь час може стати великим, болючим і небезпечним. Найчастіше така ситуація сигналізує про інфекції в організмі. Якщо вчасно не звернути увагу на такі прищі, можна опинитися навіть у хірурга. Адже трапляється так, що скупчення гною всередині не має можливості вийти назовні, і єдиний вихід – це проникати всередину. Таким чином постраждати може і кровоносна система. Якщо такі висипання з’являються у підлітковому віці, потрібно негайно звертатися до лікаря, адже тінейджерам хочеться скоріше позбутися злісного прища, видавивши його, і часто це закінчується синцем.

Причин виникнення таких прищів достатньо. Починаючи від неправильного харчування і закінчуючи гормональними збоями та інфекціями. Саме тому, якщо ви стали помічати у себе часті висипання, не відкладайте візит до лікаря. Він допоможе розібратися у причині виникнення, призначивши необхідні аналізи, і проведе грамотну корекцію не тільки вашого способу життя, а й пропише спеціальні засоби, які допоможуть позбутися причини виникнення.

Залежно від ступеня тяжкості, такі прищі можуть мати різні назви. Так, дрібні прищики мають назву закриті комедони. Папули мають властивість розсмоктуватися без додаткових засобів. Пустули найчастіше виникають при наявності гною. Вузол має синюватий відтінок і розташовується у більш глибоких шарах шкіри, при цьому створюючи сильні больові відчуття. Кісти виникають при з’єднанні великих гнійних прищів. Варто розуміти, що самостійне лікування таких прищів може призвести до негативних наслідків на шкірі, підсумком яких стануть хірургічні втручання. Саме тому такі питання варто довірити професіоналам.

Маючи на обличчі невелику кількість висипань, можна впоратися самостійно. Для цього необхідно підібрати правильний догляд для обличчя, який буде включати в себе засоби з кислотами, а також компонентами, які будуть знижувати вироблення шкірного сала і надавати протидію шкідливим бактеріям. Також, якщо виникають поодинокі випадки підшкірного прища, схожого на шишку, можна застосовувати спеціальні точкові засоби, які будуть локально знімати запалення, заспокоювати і загоювати шкіру. Використовувати аптечні препарати рекомендується тільки після консультації лікаря і підбору необхідного в даному випадку препарату. Оскільки самостійне призначення таких засобів загрожує опіком тканин навколо прища. Давити такі прищі категорично не можна, тому що це призведе до проникнення інфекції в тканини і її поширення. Дотримуйтесь правил гігієни, використовуйте спеціальні маски і лосьйони, дотримуйтеся правильного харчування – це зміцнює не тільки імунітет організму, але і шкіри, і тоді вона буде досить здорова, щоб самостійно впоратися з інфекцією. Якщо ж висипання не проходять, необхідно звернутися за консультацією до грамотного фахівця, який допоможе вирішити проблему найбільш правильним і ефективним способом.

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також