Що якщо в твоєму акне винен кліщ демодекс?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Чи справді демодекс – причина багатьох проблем шкіри? Розповідає дерматолог, професор Євген Єрошкін.

Намагатися впоратися з акне, подразненням і підвищеною жирністю тільки косметичними засобами – значить приректи себе на роки безрезультатної боротьби з проблемами шкіри. Тут потрібна консультація дерматолога.

Про мікроскопічного паразита – кліща демодекс, якого часто вважають причиною запальних захворювань шкіри, редакції Beauty HUB розповідає Євген Єрошкін, лікар-дерматолог, професор, член Європейської академії дерматовенерології (EADV).

Евгений Ерошкин

– Коли йдеться про жирну себорею, розацеа, вугрову хворобу, лікар направляє на аналіз зіскрібок шкіри, або вміст пустул (запальних елементів на шкірі), а іноді й матеріал з брів і вій на предмет виявлення «демодекса» або просто «кліща».

Демодекс – це мікроскопічний кліщ, який живе в гирлах проток сальних залоз шкіри обличчя, вушних раковин, спини, грудей і харчується шкірним жиром. Одиничних особин виявляють і у здорових людей. Захворювання демодекоз виникає, коли кількість кліщів зростає.

Лікування демодекозу

Наразі для лікування демодекозу не обов’язково використовувати місцеві засоби, що мають антипаразитарну і відлущувальну дію. Справа в тому, що всі вони викликають сильне подразнення шкіри і за своїми побічними діями значно перекривають можливу шкоду від кліща демодекс. Набагато ефективніше (і без місцевого подразнення) працюють системні препарати. Але звертаю увагу читачів, що лікування має призначати тільки лікар!

Аби захистити себе, варто пам’ятати, що демодекс поширюється через прямий контакт – яйця кліща виділяються із шкірним салом на поверхню шкіри і можуть передаватися від людини до людини через загальні рушники, через контакт обличчя з осбличчям, переноситися руками.

Не завжди винен кліщ

Довести те, що демодекс ускладнює перебіг акне, що викликаний іншими причинами, можна тільки одним способом – виключити його наявність на шкірі. Але досвід антипаразитарного (в основному місцевого) лікування показує, що усунення кліща не завжди дає позитивний ефект. Більш того, у хворих іноді спостерігається інша реакція – загострення місцевого процесу. Це означає, що зміни на шкірі – це прояви основних захворювань (вугрової хвороби), кліщ демодекс лише їх ускладнює, і спочатку потрібно обстежитися і лікувати першопричину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також