Юна українська спортсменка Дар’я Білодід за останні два роки привезла в Україну понад 10 медалей зі всього світу. У вересні 2018 дівчина виграла золото на чемпіонаті світу з дзюдо в Баку. Ця перемога зробила її наймолодшою чемпіонкою в історії серед дорослих (тоді Дар’ї ще не виповнилось 18 років). Крім цього, дівчина здобула медалі на чемпіонаті Європи у Варшаві, турнірах серії Гран-прі в Тунісі й Загребі, турнірах Великого шлема в Дюссельдорфі й Парижі та багатьох інших.
На сьогодні найбільш знаковою медаллю Дар’ї стала бронза на Олімпійських іграх, яку вона здобула кілька тижнів тому у Токіо 2020. Одразу після повернення додому дзюдоїстку нагородили престижним національним Орденом княгині Ольги. Їх у юної спортсменки вже два — за досягнення високих спортивних результатів на ХХХІІ літніх Олімпійських іграх, а також за досягнення високих спортивних результатів у ІІ Європейських іграх (Мінськ), виявлені самовідданість і волю до перемоги та піднесення міжнародного авторитету України.
Спорт — сфера діяльності, яка потребує неабиякої витримки, дисципліни та сили волі. Люди, які досягають найвищих результатів (наприклад, здобувають медаль на Олімпіаді) зазвичай володіють не лише бездоганною технікою чи швидкістю, але й ідеально підготовані психологічно. У кожного з них однозначно є чому повчитися. Сьогодні редакція пропонує розібрати найцікавіші думки Дар’ї Білодід.
Про ціну олімпійської медалі
Медаль на Олімпійських іграх — ціль, яку я поставила собі ще в дитинстві. Я жила лише цим. І ця нагорода, як і всі інші, має дуже високу ціну. По-перше, це виснажливий режим тренувань. Ти не можеш робити все, що хочеться, а мусиш жити виключно спортом і своєю метою. Замість того, щоб піти розвіятися з друзями, треба йти в спортзал, а перед тим, як планувати якесь дозвілля — подумати про своє здоров’я. Другий момент: їжа. Перед Олімпійськими іграми мені потрібно було тримати сталу вагу (Дар’я боролася у ваговій категорії до 48 кг). Коли я дізналася про перенесення дати Олімпійських ігор, перше, про що я подумала: «Як я ще рік зможу нормально не їсти?». Я хочу поласувати фруктами чи ягодами, але не можу. Хочу випити багато води, але не можу, бо вага підніметься. У мене все розраховано по грамах і по мілілітрах. За останні три роки я кожного дня по 10 разів на день ставала на ваги.
Про бійцівський характер
Я природжена максималістка. Я завжди хочу бути найкращою у всьому. Мабуть, ця риса інколи грає проти мене, адже вона не дає адекватно оцінити ситуацію. Але я раджу з нею подружитися і прийняти її в собі. Я не хочу й не раджу нікому з нею боротися, адже саме це стало запорукою мого успіху у спорті.
Коли борюся, я завжди дуже зібрана й не думаю, що буде далі. Я налаштовуюся лише на один бій і сконцентрована лише на тому, що відбувається зараз. Лише так можна досягти найкращого результату.
Багато людей зупиняються, коли на їхньому шляху трапляються труднощі. Не кожна людина може витримати моральний тиск. Мені також у багатьох моментах в житті було складно, я потрапляла в ситуації, коли хотілося все кинути. Але я усвідомила, що труднощі — це абсолютно нормально. Потрібно йти вперед і незважаючи ні на що залишатися сильною особистістю і вірити в себе. Я з дитинства завжди знала, що я можу виграти у будь-якого суперника, що все можливо. Найголовніше — віра.
Про поразки
Є люди, які шукають причину своєї поразки в інших: в тренерах, в умовах, в обставинах. Я ніколи так не роблю. Якщо я в чомусь програла, то провину завжди беру на себе й шукаю причини, чому так вийшло.
Про критику
Як тільки ти стаєш найкращим у чомусь, люди одразу починають шукати в тобі недоліки. Звісно, неприємно чути критику. Але важливо навчитися правильно на неї реагувати: абстрагуватися й забувати все, що сказано невідомими людьми. Важливо усвідомити, що насправді чужі люди не знають, які труднощі доводиться долати, аби досягти п’єдесталу, й говорять лише про свої власні припущення, які не мають нічого спільного з реальністю. Найближчі люди, які мене знають і бачать щодня, знають правду, і я звикла брати до уваги лише їхню думку.
Про відпочинок
Я веду дуже активний спосіб життя. Фактично, я постійно в русі. Коли випадає можливість відпочити, я просто лежу на березі моря чи океану, їм фрукти й ні про що не думаю. Для мене це найкращий спосіб перезавантаження організму.
Про шкідливі звички
Я можу випити трішки шампанського на свята: у новорічну ніч чи на святкуванні дня народження. Але у звичайному житті алкоголь я не вживаю.
Я ніколи не закурю. Ні цигарки, ні кальян і загалом нічого, що з цим пов’язано. Ніколи.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!