Джерело життя: топ-7 цікавих фактів про воду і людський організм

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Джерело життя: топ-7 цікавих фактів про воду і людський організм

Вода – це та речовина, без якої неможливе функціонування нашої планети і життя кожної людини. Тому нам просто необхідно знати найцікавіші факти про воду.

При проблемах зі здоров’ям, бажанні схуднути чи покращити якість шкіри ми чуємо одноголосне: “Пийте більше води!”. На перший погляд, занадто банально, аби прислухатися. Але вода і справді лежить в основі функціонування нашого організму. Якість і інколи навіть тривалість життя, а також молодість нашої шкіри напряму залежить від цієї прозорої речовини. 

До 60% тіла дорослої людини – це вода. Від неї залежить тонус шкіри, м’язів і здорове функціонування клітин всього тіла. Мозок і серце складаються з 73% води, а легені – приблизно 83% води. Шкіра містить 64% води, м’язи та нирки – 79%, і навіть в основі кісток (хто б міг подумати) закладено 31% цієї прозорої речовини. А тепер подумаймо, що ми знаємо про речовину, з якої самі складаємося і чому настільки важливо приймати її в достатній кількості? Складно відповісти? В такому разі читайте топ-7 фактів про воду. 

Джерело життя: топ-7 цікавих фактів про воду і людський організм

Вода допомагає клітинам тіла засвоювати поживні речовини

Унікальна здатність води розчиняти і транспортувати поживні речовини допомагає організму правильно розподіляти по всьому тілу і добре засвоювати вітаміни і мікроелементи. Тому, якщо вітамінні добавки та поживні страви не приносять вам користі, спробуйте додати в свій раціон більше води.

Вода виводить токсини з організму

Детокс став одним з найпопулярніших термінів у б’юті-сфері за останні декілька років. Не дивно, адже виведення токсинів з організму сприяє омолодженню організму, дарує енергію та покращує зовнішній вигляд. Найкраще з цим справляється саме вода. Завдяки провідній функції, ця речовина вбирає в себе і транспортує відходи з нашого тіла, очищуючи тіло (і розум також).

Вода покращує травлення

Вода діє як природний очищувач і виводить токсини з нашого організму, які ми вдихаємо з повітрям та споживаємо з їжею. Це в свою чергу допомагає промивати травну систему і забезпечує їй здорове функціонування.  

Вода сприяє еластичності тіла

Хрускіт в суглобах, затерпання м’язів і важкість у всьому тілі виникають перш за все через зневоднення організму. Вода, потрапляючи в клітини тіла, наповнює вологою кісткові тканини і повертає тілу тонус та еластичність. До речі, доведено, що захопивши з собою пляшечку води на тренування, ви кардинально знижуєте ризик травматизму м’язів та суглобів.

Джерело життя: топ-7 цікавих фактів про воду і людський організм

Вода наповнює організм киснем 

Кисень ще одна життєво-важлива для організму речовина, яка забезпечує нормальну роботу мозку, стимулює кровообіг і роботу всієї нервової системи. Дефіцит кисню може спричинити лише нестача води в організмі, оскільки саме ця речовина розподіляє його по організму. Наслідком цього переважно стає запаморочення і неправильне функціонування серцево-судинної системи.

Вода допомагає заживляти пошкодження і рани

Оскільки вода лежить в основі всіх клітин людського організму, вона виступає будівельним матеріалом для загоєння ран та інших травм. Доведено, що в людей, які страждають на зневоднення організму, пошкодження заживають довше ніж в тих, хто п’є багато води.

Вода покращує роботу мозку

Зневоднення клітин спричиняє серйозний стрес для організму і призупиняє роботу мозку, оскільки від на ⅔ складається з води. А зворотній процес наповнення тіла водою повертає м’язи в тонус, посилює мозкову активність та забезпечує концентрацію уваги.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також