Магічна рослина
Герань – кімнатна рослина, яка є майже у кожному домі. Вона невибаглива у догляді та завжди радує своїм різноманітним яскравим цвітінням. Якщо ж потерти листя пеларгонії, можна вловити терпкий аромат. Здавна герань вважали магічною рослиною, яка захищає домівку від поганої енергетики, а також допомагає дезінфікувати приміщення та усувати головний біль. Крім цього, у Стародавній Греції та Римі пеларгонію вважали мало не засобом від усіх недуг, використовуючи її навіть при невиліковних хворобах.
Через багато років, на початку ХVIII століття вперше вчені отримали ароматизовану олію з герані. Сьогодні нею нікого не здивуєш, адже вона застосовується не лише у косметології, парфумерії та медицині, а й використовується у виробництві побутової хімії.
Для кожного аромат олії герані має свої нотки, але найчастіше можна вловити квітковий аромат із м’ятними відтінками, закріплюючи запах терпкою гіркуватою основою.
Властивості олії герані
Олія герані має різні властивості і використовується в усуненні багатьох проблем. Так, наприклад, вона застосовується для покращення фізичного та емоційного стану, піднімає настрій, зменшує стан втоми, допомагає підбадьоритися. Ефірна олія часто зустрічається в ароматерапії, допомагаючи в боротьбі з депресивними станами, викликає позитивні емоції, розслаблює, зменшує прояви тривожності. Також допомагає боротися з апатією та знімати стрес. Покращуючи емоційний стан, ефірна олія герані підвищує розумову активність та додає сил.
У косметології олія герані використовується як антибактеріальний, антисептичний, протигрибковий засіб. Індивідуально та в композиціях допомагає в терапії таких проблем, як акне, екзема, дерматити, жирність шкіри, млявість та вікові прояви.
Також корисна геранієва олія при застудних захворюваннях та ослабленні імунітету, для загоєння ран, при жіночих проблемах, ефективна у боротьбі з різними паразитами.
Ефірна олія герані в косметології
Має універсальні властивості для вирішення різних проблем зі шкірою. Може використовуватися в терапії для жирної та пористої шкіри, зменшуючи запалення та нормалізуючи роботу сальних залоз. Але також олія герані може використовуватися і для сухої шкіри, допомагаючи відновити водний баланс та зменшити прояв зморшок та інших вікових змін. Підходить така олія і для чутливої, пошкодженої шкіри. Ефективна в антицелюлітних програмах, покращуючи загальний стан шкіри та повертаючи пружність і еластичність, тим самим зменшуючи прояви целюліту.
При лупі та для поліпшення стану волосся олія герані буде надавати не меншу ефективність, ніж у вирішенні проблем зі шкірою.
Дозування та протипоказання
Будь-які ефірні олії є дуже концентрованими, тому використовувати їх у чистому вигляді небезпечно. І це стосується як ароматерапії, так і застосування в інших галузях. Для цього ефірну олію герані краще розводити. Якщо ви використовуєте її як ароматизовану олію, то, наприклад, в аромалампу потрібно додавати кілька крапель у воду, щоб вона поширювала аромат у приміщенні. Головне – не передати куті меду, тому що при сильній концентрації, як і будь-яка інша ароматизована олія, вона може спричинити сильний головний біль.
Якщо ви вирішили використовувати олію герані в косметичних засобах, то найкраще її додавати в базові основи. Для цього можна використовувати базову олію або будь-який інший емульгатор.
Вживаючи олію герані для тіла, її можна розводити, наприклад, у молоці, йогурті, воску, меді, тому що у воді вона не розчиняється. Таким чином, можна приготувати скраб для тіла, використовуючи крупну сіль, цукор або мелену каву, додавши трохи меду, косметичної олії та олію герані. Такий простий рецепт стане чудовою профілактикою у боротьбі з целюлітом.
Для ароматизації приміщення не варто використовувати більше 5 крапель на аромалампу. У косметичні засоби рекомендується додавати не більше 4-х крапель геранієвої олії на дві столові ложки основи. Також можна полоскати горло розчином з гераневою олією, додаючи 2 краплі на склянку води.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!