Етичні косметичні бренди — тренд сучасності

Сьогодні навколо понять «етична косметика» та «етичні косметичні бренди» існує безліч міфів, починаючи з плутанини з маркуванням «мінерали» та «еко». Але, мабуть, найстійкіший міф 一 впевненість у тому, що веганські засоби, які не тестували на тваринах, потенційно небезпечніші. У цій статті пояснюємо, яку косметику можна вважати етичною, які бренди її випускають і чому цей тренд буде загострюватися.

Що таке етична косметика та яким критеріям вона має відповідати?

Перед тим, як косметичний продукт потрапляє у продаж, виробники мають переконатися у його ефективності та безпеці для здоров’я. Щоб перевірити це, часто проводять лабораторні випробування на тваринах. Але сьогодні, коли технології зробили крок вперед, з’явилися можливості для альтернативного тестування. Наприклад, із застосуванням комп’ютерного моделювання і штучно отриманої шкіри.

Компанії, які відмовилися від тестування косметики на мишах, кроликах, собаках, кішках та інших тваринах, називають етичними брендами. Також вони дотримуються інших важливих умов:

  • не використовують продукти тваринного походження;
  • не додають до складу косметики шкідливі для людини і довкілля компоненти.

Не менш важливою є позиція «батьківської компанії» бренду. Адже якщо він сам етичний, то parent-компанія може сповідувати інші принципи. Тобто, з погляду споживача, купівля такої косметики не може вважатися етичною, адже частина коштів надходить «батьківській компанії».

Зверніть увагу: етична продукція не обов’язково має бути органічною чи натуральною. Не варто плутати ці два поняття, а краще уважно вивчайте етикетку продукту перед купівлею.

Які косметичні бренди виготовляють етичну косметику?

Сьогодні етичну косметику можна купити у багатьох магазинах, наприклад, EVA. Усі косметичні продукти, які випускають такі бренди, можна умовно поділити на кілька категорій:

  • декоративна, для нанесення макіяжу (Catrice, Gosh, Pupa, Milani Cosmetics тощо);
  • доглядова для волосся і тіла (Lush, Body Shop, Melvita, Amala);
  • аптечна, або космецевтика (Weleda, Carmex).

Зазначимо, що тенденція створення етичної косметики 一 глобальна. У країнах Євросоюзу, а також в Індії, Новій Зеландії, Ізраїлі продавати продукцію, яку тестували на тваринах, не дозволяє законодавство. США забороняє продаж і тестування подібних засобів на території всіх штатів. А Південна Корея у 2015 році розробила план з переходу на альтернативні методи дослідження протягом кількох років.

Як зрозуміти, що косметичний бренд 一 етичний?

На жаль, не всі виробники повідомляють правдиву інформацію про свою діяльність. Тому, аби переконатися, що компанія не проводить тестування на тваринах, вона має мати сертифікати всесвітньо відомих організацій, які регулярно перевіряють косметичні компанії на етичність. Ці сертифікати є на сайтах брендів і часто 一 на пакованні.

Виробник випускає дійсно етичну продукцію, якщо має сертифікати:

  • PETA 一 некомерційна організація зі США, яка бореться за права тварин.
  • Cruelty Free International 一 британська організація, яка домагається скасування дослідів над тваринами.

Інші компанії, що сертифікують етичні бренди: Vegetarian society, Vegan Action, Choose Cruelty Free. Аби переконатися у тому, що компанія не тестує продукцію на тваринах, можна зайти на її сайт і вивчити розділи про філософію виробника, його досягнення, історію тощо.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB

читайте також

Читайте також