Фолікулярний кератоз: що це, як виникає і лікується

Фолікулярний кератоз не завдає шкоди здоров’ю, окрім естетичної проблеми, яку спричинять горбки на шкірі. «Гусяча шкіра» не лікується і є вродженим дерматологічним захворюванням, що часто передається у спадок від батьків. Проте є процедури і засоби, які здатні покращити стан шкіри при фолікулярному кератозі, якщо естетичний бік захворювання турбує пацієнта.

Ірина Літус, к. м. н., лікарка-дерматологиня, хірургиня-дерматологиня,

косметологиня, клініка «Літус»

Що таке фолікулярний кератоз і як виникає?

Фолікулярний кератоз – це розповсюджене хронічне захворювання шкіри, що характеризується утворенням червоних або білих вузликів на поверхні шкіри з волосистих фолікулів. Надлишкове вироблення кератину закриває вихідні отвори волосяних фолікулів, і на шкірі утворюються маленькі горбки. Через це поверхневі шари шкіри товщають (особливо сильно на верхній частині рук і стегон, але також можливо на сідницях та обличчі). Шкіра стає грубою і бугристою – тому фолікулярний кератоз часто називають «гусячою шкірою».

Фолікулярний кератоз має генетичну природу і найсильніше торкається молодих людей. Перші симптоми зазвичай виникають у дитинстві та часто зустрічаються у підлітків. У деяких людей «гусяча шкіра» проходить із віком, в інших постійно повертається.

Чи можна вилікувати фолікулярний кератоз?

На жаль, фолікулярний кератоз не лікується, але його симптоми можна полегшити за допомогою регулярного догляду за шкірою. Розв’язати проблему можна за допомогою різних методів, таких як медикаментозна терапія, процедури з естетичної дерматології та використання спеціальних засобів для догляду за шкірою.

Догляд за шкірою при фолікулярному кератозі

Догляд за шкірою людей з фолікулярним кератозом передбачає використання м’яких засобів для миття, зволожувачів та сонцезахисних засобів, а також уникання подразнювальних факторів.

Засоби та процедури, які можуть покращити стан шкіри при фолікулярному кератозі, включають м’яку ексфоліацію, використання кремів з сечовиною, альфа- та бета-гідроксикислотами, лазерну терапію та фотодинамічну терапію.

А от погіршити стан можуть підвищена сухість шкіри, тертя, інтенсивне скрабування або тертя від одягу, брак вологи й часті сонячні опіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також