Гаряча йога: що це таке, користь і протипоказання

Ми вже розповідали про різні напрями йоги. У цій же статті стисло згадувалася і гаряча йога (бікрам-йога).

Що таке гаряча йога (бікрам-йога)

Гаряча йога (Бікрам-йога) – комплекс вправ, що виконуються в нагрітому приміщенні.

Свою назву цей вид йоги отримав на честь свого засновника – індійця Бікрама Чоудхурі (Bikram Choudhury), який 1957 року став національним чемпіоном Індії з йоги у віці всього 13 років. У 17 років Бікрам отримав травму коліна, і лікарі повідомили йому, що він ніколи не зможе ходити. Під керівництвом свого вчителя Бішну Гоша Бікрам почав відчувати на собі послідовність асан для відновлення тіла після травми. Комплекс вправ для відновлення здоров’я виконувався в нагрітому приміщенні. Це істотно знижувало ризик отримання додаткової травми і допомагало глибоко опрацювати область травми. В результаті наполегливої ​​практики Бікрам повністю відновив своє коліно.

Стандартний комплекс складається з 26 асан і двох дихальних вправ, що виконуються в певній послідовності протягом півтори години. Температура в приміщенні – 38-40 градусів. Вологість – 40-50%.

Гаряча йога і бікрам-йога: чи є різниця?

Якщо ви бачите в розкладі студії назви класів «Гаряча йога» і «Бікрам-йога», швидше за все, це різні заняття. Правда, різниця не дуже суттєва.

  • Температурні відмінності: бікрам-йога – температура 40 градусів при вологості 40%, гаряча йога – температура і вологість може варіюватися в різних школах.
  • Музичний супровід: бікрам-йога – тиша без музики і голосових інструкцій, учні також не можуть розмовляти один з одним, а на гарячій йозі присутня музика, й учасники можуть вільно розмовляти один з одним.
  • Кількість використовуваних асан (поз): бікрам-йога – 26 асан і дві дихальні вправи протягом 90 хвилин, в гарячій йозі можуть використовувати величезну кількість різних асан, які можуть змінюватися залежно від відвідуваної школи і викладача.
  • Освітлення і приміщення: приміщення бікрам-йоги має бути яскраво освітлене, а підлога вкрита килимами, тоді як класи гарячої йоги можуть проходити за будь-якого освітлення і на будь-якій поверхні.

читайте також

Переваги гарячої йоги

Покращує гнучкість

Оскільки цей вид йоги відбувається в приміщенні з високою температурою, тому тіло, в тому числі і м’язи, розігрівається швидше і краще. Завдяки цьому ви зможете розтягнутися трохи сильніше, ніж під час занять у звичайних умовах.

Дослідження, проведене 2013 року, показало, що через вісім тижнів практики бікрам-йоги учасники стали більш гнучкими в області попереку, плечей і підколінних сухожиль, ніж контрольна група.

Спалює більше калорій, і робить це швидше

Якщо ви важите близько 73 кг, то за стандартне заняття йогою ви спалюєте близько 183 ккал. Згідно з дослідженнями в Університеті Колорадо, на класах гарячої йоги ви позбудетеся від 460 ккал, якщо ви чоловік, і від 330 ккал, якщо ви жінка.

Розвиває серцево-судинну систему

Висока температура і вологість дають додаткове навантаження на серцево-судинну систему, м’язи і легені. Тренування в спекотну погоду за високої вологості може бути прирівняна за навантаженням до таких само двох тренувань, але тільки за звичних умов.

Згідно з дослідженням, проведеним 2014 року, півторагодинне заняття бікрам-йогою змусило битися серце так, нібито ви йдете швидким кроком зі швидкістю 5,7 км/год.

Знижує рівень глюкози в крові

Будь-яка фізична активність знижує рівень глюкози в крові, оскільки використовує її як енергію.

Дослідження, проведене 2013 року, показало, що заняття бікрам-йогою підвищують толерантність до глюкози у літніх людей, які страждають від ожиріння. Це вказує на те, що подібні тренування можуть бути дуже корисні людям з підвищеним ризиком розвитку діабету другого типу. Однак у молодих людей або худих дорослих такого ефекту не спостерігалося.

Покращує стан шкіри

Під час занять гарячою йогою ви будете посилено потіти. Потовиділення в такому вологому й  гарячому середовищі покращує кровообіг. Це означає, що до клітин шкіри доставляється багата киснем і поживними речовинами кров. Краще харчування – кращий стан і зовнішній вигляд.

Крім цього, заняття гарячою йогою зміцнюють кістки і допомагають зняти стрес.

Протипоказання

 Гарячою йогою точно не варто займатися тим, у кого є хвороби серця, вагітність, цукровий діабет, артеріальні аномалії, нервова анорексія і непритомність, низький кров’яний тиск або низький рівень цукру в крові. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб переконатися, що гаряча йога безпечна для вас.

І не забувайте пити багато води, оскільки зневоднення – головна проблема бікрам-йоги.

Відео

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також