Олії бувають різними. Є ефірні, натуральні, мінеральні олії, і деякі часто використовуються в догляді за шкірою тіла. У косметичної індустрії найціннішими вважаються рослинні натуральні олії, ефірні ж використовуються в мінімальній концентрації, а мінеральні для шкіри нічого корисного не мають.
Для шкіри найкраще підходять «сухі» та косметичні олії.
Косметичні олії, звичайно, не те ж саме, що звичайна соняшникова або оливкова, які ви використовуєте в приготуванні їжі. Косметичні олії проходять набагато більше етапів обробки – з їх складу видаляють природні воски та деякі інші речовини, які осідають на поверхні шкіри і можуть блокувати пори. Потім олія відбілюється і дезодорується.
До складу сучасних косметичних олій для тіла входить одразу кілька натуральних олій, які націлені на вирішення певних проблем зі шкірою. Косметичний продукт – це складна комбінація з рослинних й ефірних олій. Одні засоби багаті Омега-3, 6, 9 жирами, інші – з жиророзчинних вітамінів (А, С, Е тощо), треті збагачені комплексами амінокислот і мікроелементів. Тому виробники використовують комбінації декількох цінних олій одночасно.
Такі олії завжди живлять і зволожують шкіру, а ще вони дозволяють зберегти природну вологу всередині. Тому шкіра від них виглядає більш сяючою та шовковою.
«Сухі» олії також бувають кілька видів. Однак вони характеризуються відсутністю липкості й олійності на шкірі після застосування. Вони швидко вбираються в шкіру, залишаючи її матовою і при цьому чудово зволоженою. Найчастіше такі засоби складаються з досить дорогих фітоолій легкої текстури, які були більш ретельно очищені, відфільтровані і навмисно полегшені. Такі олії не можуть коштувати дешево.
Що використовувати взимку: крем або олію
Креми – відмінний варіант для догляду за шкірою, але в холодну погоду краще користуватися оліями для шкіри. По-перше, будь-яка олія набагато глибше проникає в дерму. По-друге, ефірні олії у складі косметичних засобів є ідеальними провідниками: вони доставляють інші компоненти в шкіру.
Крім того, олія – продукт куди економніший за креми, лосьйони та сироватки – для повного догляду за шкірою тіла досить лише невеликої кількості засобу.
Як використовувати олію для тіла
Олії для тіла підкорюють своєю універсальністю. Їх не поділяють за типом шкіри або зоною застосування: ними можна зволожувати і живити руки, шкіру всього тіла, доглядати за кутикулою і нігтями, живити потріскані п’яти, відновлювати волосся. Чим натуральніша олія, тим вона універсальніша. До того ж вони відмінно поєднуються з багатьма засобами для догляду за тілом, прискорюючи їх проникнення.
Ви можете комбінувати олії з улюбленим кремом для більш інтенсивного зволоження. Другий варіант – використовувати його в чистому вигляді самостійно. В такому випадку краще всього наносити засіб одразу після душу на трохи підсушену рушником шкіру. Тоді олія допоможе зберегти вологу, що залишилася в верхніх шарах епідермісу.
Якщо шкіра взимку дуже суха або лущиться, не зайвим буде «запечатати» олію улюбленим кремом для тіла. Цей же спосіб допоможе прибрати зайву жирність на шкірі. Тому такий метод нашарування можна використовувати навіть зранку, щоб олія не бруднила одяг.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!