Чи еквівалентний рівень SPF у зволожувальному кремі тому, що є в спеціальному сонцезахисному засобі?
«SPF у вашому зволожувальному кремі тестується так само, як і SPF у спеціальному сонцезахисному кремі. Тому SPF 30 у зволожувальному кремі повинен забезпечувати такий самий рівень захисту, як і SPF 30 в спеціалізованому продукті», — пояснює американський дерматолог Джастін Клюк. Але експерт запевняє, що певні відмінності у формулах таки є. «Основна проблема зволожувальних кремів полягає в тому, що зазвичай вони не вологостійкі й дуже швидко скочуються зі шкіри разом із мінімальним виділенням поту. Також через складні формули, зволожувальні креми з SPF можна наносити лише тонким шаром, у той час, коли важливо добряче покрити шкіру SPF-фактором. Ще один нюанс: на відміну від спеціалізованих продуктів, зволожувальні креми не завжди містять широкий спектр захисту, тому можуть не вберігати від фотостаріння», — пояснює Джастін Клюк.
Вердикт експерта: краще таки мати в арсеналі спеціальний сонцезахисний засіб і наносити його в ті дні, коли ви збираєтесь проводити багато часу на сонці. Зволожувальним кремом з SPF можна «перебитися» в будні дні в місті.
Наскільки БАДи з колагеном корисні для шкіри?
Експерти стверджують, що на сьогодні немає жодних вагомих доказів того, що добавки з колагеном якимось особливим чином впливають на стан шкіри. «По суті, випивши колаген у добавках, ви отримаєте той самий білок, що і з’ївши шматок стейка або тофу», — коментує британська лікарка Анджалі Махто. Вона додає, що, на її думку, найкращий спосіб забезпечити шкіру достатньою кількістю колагену — дотримуватися збалансованої дієти з великою кількістю білка.
Важливо пам’ятати про те, що наша травна система розщеплює всю їжу до складових амінокислот і рівномірно розподіляє їх по всьому організму. На жаль, у нас немає функції: «доставити певну кількість корисних речовин до певного органу». «Я скептично налаштована до БАДів, оскільки вважаю, що наш організм найкраще сприймає саме справжню їжу. Але якщо хтось полюбляє добавки, нічого не маю проти», — додає лікарка.
Вердикт експерта: у випадку, якщо ви хочете збагатити колагеном суто шкіру, краще скористатися спеціалізованою косметикою.
Наскільки сильно пов’язані акне й раціон?
«У переважної більшості людей поява акне спричинена генетикою або гормональними збоями, — говорить Анджалі Махто. — Попри це існує невелика група людей, шкіра яких чутлива до певних типів продуктів. Наприклад, рафінованого цукру або молочних продуктів. Однак мова не йде про одне капучино з карамельним сиропом, а про великі об’єми солодощів, чи, наприклад, щоденний прийом БАДів на основі молочної сироватки. Але у випадках, коли ви помічаєте, що після прийому певних продуктів з’являються висипання, варто звернутися до лікаря. Можливо, проблема криється не просто в їжі. Наш організм — надзвичайно складна система», — пояснює Анджалі.
Вердикт експерта: шкідливі продукти зазвичай підживлюють висипання, тому лікування акне може передбачати коригування дієти. Однак дієта не може бути єдиними ліками проти акне. У цьому випадку важливий комплексний підхід.
У якому віці варто починати робити ін’єкції краси?
«Показання для ін’єкцій краси — не вік, а стан шкіри й тип старіння. Багато залежить від генетики, від того, скільки часу ви перебуваєте на сонці, чим харчуєтеся, як і скільки годин на добу ви спите. Дехто з моїх пацієнтів у віці двадцяти років уже має показання для ботоксу, а в когось і після 30 чудовий стан шкіри й ін’єкції краси йому ні до чого. До речі, люди з різними типами зовнішності старіють по-різному. Шкіра світлих людей швидше піддається віковим змінам, у той час, як смагляві люди довше зберігають молодість, оскільки вони не настільки вразливі до впливу сонця», — пояснює американський дерматолог Джастін Клюк.
Вердикт експерта: це питання занадто індивідуальне, щоб дати на нього однозначну відповідь. Однак більшість людей після 30 років уже мають показання для проведення ін’єкцій краси.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!