Гранатовий сік належить до розряду продуктів, які людство споживає протягом багатьох тисяч років. У нього чудова здатність надавати організму тонус, дарувати енергію та підвищувати резистентність до хвороб. Із появою нових наукових досліджень про склад і вплив гранатового соку цей продукт тільки затвердився на позиції суперфудів. Наведемо кілька аргументів на користь того, щоб вживати цей напій як можна частіше. Розповімо, чим корисний гранатовий сік, чи можна пити гранатовий сік кожен день, і як вживати гранатовий сік при анемії.
Гранатовий сік: властивості, як правильно пити натуральний продукт
Має антиоксидантну дію
Гранатовий сік містить більш високий рівень антиоксидантів, ніж більшість інших фруктових соків, зелений чай і червоне вино.
Яскраво-червоного забарвлення гранату надають поліфеноли у складі, що є потужними антиоксидантами. Вони допомагають боротися з пошкодженнями клітин, яких завдають вільні радикали, і стимулюють процеси регенерації. Завдяки цій захисній функції клітини отримують захист від окислення та старіння. У тому числі поліфенолам приписують профілактичну дію, оскільки вони допомагають захищати організм від деяких форм раку, а також запальних, серцево-судинних і нейродегенеративних захворювань.
Чим корисний гранатовий сік: насичує організм вітамінами й мінералами
Абсолютно кожен фрукт може похвалитися вмістом певних корисних компонентів, недарма їх узагальнено називають «вітамінами». Проте гранат містить у собі практично всі мікроелементи, які потрібні для здорового функціонування організму, причому в правильних пропорціях. Так, у гранатовому соку присутні вітаміни групи B: B1, B2, B6, а також вітаміни А, E, C PP і К. Крім цього, він містить глюкозу і фруктозу, органічні кислоти і водорозчинні поліфеноли, а також 15 амінокислот, у тому числі 6 незамінних і життєво важливих макроелементів – калій, натрій.
Нормалізує роботу кишківника
У складі гранатового соку містяться різноманітні амінокислоти та велика кількість пектину. Що лікує гранатовий сік? Амінокислоти і пектин нормалізують роботу шлунка і кишківника, покращують процес травлення і прискорюють виведення токсичних речовин з організму. Ці речовини нормалізують роботу шлунка та кишківника, покращують процес травлення та пришвидшують виведення токсичних речовин з організму. Тому гранатовий соус так часто подають до м’яса – не тільки через його особливий смак, але й задля того, аби жорстка їжа краще засвоювалася. До речі, цілий букет мікроелементів, таких як залізо, кальцій, калій і магній, також покращують роботу травної системи і стан організму в цілому.
Гранатовий сік: скільки пити для схуднення
Чи не кожна класична дієта розхвалює гранатовий сік як чудовий продукт, що покращує метаболізм. Медики перенесли це твердження у перелік науково підтверджених фактів. Річ у тім, що сік граната діє як м’яке сечогінне. Однак, на відміну від інших продуктів-діуретиків, він не вимиває калій з організму, а навпаки, насичує цим корисним елементом. Вітамін B6, фолацин і пантотенова кислота, що містяться в гранатах, нормалізують обмінні жири та вуглеводи, регулюють процес синтезу білка, чим стимулюють метаболізм. Калорійність гранатового соку — 54 ккал на 100 г.
Гранатовий сік: користь для роботи серцево-судинної системи
Різкі стрибки кров’яного тиску (гіпертонія) є однією з провідних причин серцевих нападів та інсультів, тому вони критично небезпечні для організму. Органічні кислоти, що входять до складу гранатового соку, забезпечують правильне функціонування кровоносної системи. Вони допомагають стабілізувати кров’яний тиск і підтримувати в нормі рівень холестерину. Медики радять пити натуральний гранатовий сік для пониження тиску.
Вбиває бактерії в організмі
Рослинні сполуки граната допомагають організму боротися зі шкідливими мікроорганізмами та водночас підвищують імунітет, запобігаючи повторним зараженням. Наприклад, дослідження американських вчених показало, що гранатовий сік вбиває інфекційні захворювання, а також бореться з деякими типами грибків, очищаючи організм.
Гранатовий сік: користь при анемії
Це один з головних народних засобів при лікуванні анемії, адже підвищує гемоглобін. Але, суперечки з приводу того, чи насправді цей продукт впливає на показники заліза в організмі ведуться досі. Адже в склянці гранатового соку лише 0,25 мг заліза, і це при добовій нормі від 8 до 27 мг. Щоб отримати норму, треба випивати 2 л на добу, що шкідливо, оскільки сік дуже солодкий. Проте в гранатах крім заліза міститься аскорбінова кислота, яка допомагає соку засвоюватися. Антибактеріальні та протигрибкові властивості також захищають від розвитку інфекцій та запалення у роті, наприклад, пародонтиту та стоматиту.
Не можна пити гранатовий сік натщесерце, оскільки він здатний істотно підвищити рівень глюкози в крові, і привести до печії.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!