Інтимні мастила: види, чи можна підібрати універсальний лубрикант

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Інтимні мастила: види, чи можна підібрати універсальний лубрикант

Секс має надавати задоволення обом партнерам, але не завжди це фізіологічно можливо, буває, що власного вагінального мастила жінки не вистачає. І тут виходом є використання лубрикантів. Також у сучасному світі нерідко застосовують інтимні мастила для отримання від сексу ще більшого задоволення.

Інтимні мастила сьогодні реально купити не тільки в секс-шопі або онлайн – у деяких супермаркетах їх можна знайти навіть у прикасовій зоні. Мастила бувають різних видів, наприклад, для вагінального або анального сексу, зі «смачними» запахами і зовсім без них, зі збуджувальним ефектом. Не всі мастила мають безпечний склад. Розповімо докладніше про те, які бувають інтимні мастила, яке краще, як використовувати мастила жінкам і чоловікам.

Види інтимних мастил, навіщо вони потрібні під час сексу

 Інтимні мастила: види, чи можна підібрати універсальний лубрикант

Недостатнє виділення інтимного мастила під час сексу може бути вродженою проблемою або виникнути з часом. У медичній практиці нерідкими є випадки, коли після зміни гормонального фону (вагітність, клімакс) жінка відчуває сухість у піхві. Можуть її відчувати також молоді дівчата, які лише починають регулярне інтимне життя. А ось жінкам з досвідом відомо, що тюбик з лубрикантом у столику біля ліжка здатний продовжити задоволення від сексу на кілька годин.

Якщо вагінальне мастило потрібне не кожній жінці, то лубрикант для анального сексу необхідний завжди. Існують також мастила для орального сексу, обов’язково наносять лубриканти під час використання інтимних іграшок.

Чи можна замінити інтимне мастило чимось іншим?

 Інтимні мастила: види, чи можна підібрати універсальний лубрикант

Існує думка, що замість інтимного мастила підійде косметичний засіб, наприклад, вазелін або навіть кулінарна олія. Це міф. Вищезазначені засоби, можливо, ефективні функціонально, але можуть серйозно нашкодити здоров’ю жінки. Річ у тім, що мікрофлора піхви мегачутлива, і, використовуючи косметичні засоби або кулінарні олії (оливкова, мигдальна тощо), її легко порушити. Секс часто провокує появу у піхві мікротріщин і навіть ранок. Вони не помітні вам, і небезпека полягає в попаданні туди непотрібних бактерій, як наслідок – запалення.

Якісні інтимні мастила повністю сумісні з мікрофлорою жіночої піхви, до того ж у їх складі є загоювальні та пом’якшувальні компоненти. Тому варто вибрати лубрикант, що підходить саме вам, і подбати про безпечний секс.

Як вибрати інтимне мастило, небезпечні компоненти у складі

 Інтимні мастила: види, чи можна підібрати універсальний лубрикант

Яке мастило найкраще? Для кожної окремої сексуальної практики вибирайте певне мастило. Вони виготовляються на основі води чи силікону.

 1. Лубрикант на водній основі ідеально підійде для вагінального сексу, для оральної стимуляції. Змащення для оральних пестощів завжди наповнені смаковими добавками.
 2. Лубрикант на силіконі можна використовувати під час анального сексу, для мануальних технік (еротичний масаж). Силіконові лубриканти забезпечують легке ковзання, гарне зволоження, довго не висихають, розслаблюють.
 3. Інтимні мастила з бенефітами, що надають збуджувальну дію. Рідкий вібратор наносять на клітор, цим стимулюючи приплив крові до органу. Жінка відчуває то тепло, то холод, тим самим збуджуючись ще більше.
 4. Мастила для продовження задоволення. У їхньому складі є, наприклад, ментол, який охолоджує, а отже, щоб досягти задоволення, доведеться постаратися, проте оргазм буде яскравішим. Рослинні екстракти в деяких видах мастил мають ефекти звуження піхви жінки або збільшення пеніса в чоловіка. Зазначимо, що ментол у складі інтимних мастил може спричинити подразнення шкіри.
 5. Без інтимних мастил використання секс-іграшок практично неможливе. Жіночого секрету для повноцінного ковзання секс-девайсів недостатньо. Використання лубриканта також збереже поверхню девайса надовго, тоді як природне мастило його тільки зіпсує.

 Інтимні мастила: види, чи можна підібрати універсальний лубрикант

Уважно читайте склад інтимних мастил. Так, фахівці не рекомендують використовувати засоби, у складі яких присутні:

 • гліцерин (провокує розвиток кандидозу, висушує та пошкоджує клітини шкіри);
 • парабени (спричиняють подразнення й алергію);
 • компоненти на основі нафтопродуктів: парафін, вазелін (створюють середовище для розвитку вагінальних бактерій, руйнують латекс);
 • цукор (створює дисбаланс у природній мікрофлорі піхви, є джерелом харчування грибкових бактерій);
 • спирт (сушить слизову оболонку, подразнюючи її);
 • хлоргексидин (спричиняє подразнення, як антисептик може знищити навіть здорові бактерії);
 • феноксіетанол, пропіленгліколь, синтетичні віддушки.

Як використовувати мастила: інструкції із застосування

 Інтимні мастила: види, чи можна підібрати універсальний лубрикант

Невелику кількість інтимного мастила вичавлюють у руку, аби трохи зігріти, далі наносять на тіло або інтимні області, краще це зробити обом партнерам.

Наносите лубрикант на зовнішній бік уже надягнутого презерватива, інакше він просто зіслизне. Ви можете не хвилюватися: лубриканти не липнуть, їх легко змити у разі появи неприємних відчуттів або в разі попадання в вічі. Крім того, в разі потрапляння на одяг мастила навіть на олійній основі не залишать плям.

Вибираючи лубрикант, враховуйте, що не кожен сумісний із презервативами, оскільки деякі елементи можуть руйнувати латекс. Є й зворотний ефект: мастила пригнічують активність сперматозоїдів, зважайте на це, якщо плануєте вагітність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також