Серед продуктів бджільництва, які завжди посідали особливе місце в косметології, одним із найбагатших за складом та корисними властивостями вважається прополіс. Для того, аби приготувати його, бджоли збирають цінні смоли та бальзами з хвойних дерев і доповнюють їх своїми ферментами. За дослідженнями вчених, виготовлення цієї речовини в бджолиних сім’ях доручають лише молодим комахам, організм яких сповнений корисних ферментів і білків.
Фото: @guerlain
Бджолиний клей — так часто називають прополіс у народі — містить сильні антимікробні сполуки, а також різні вітаміни, домішки пилку й меду, які разом утворюють унікальну лікувальну суміш. Комахи використовують цю масу для того, аби дезінфікувати соти й підтримувати стерильну чистоту у своїх домівках.
Як прополіс впливає на шкіру
«Люди почали позичати у бджіл прополіс багато століть тому, щойно помітили його потужні антибактеріальні та протигрибкові властивості. Ця речовина виводить з організму навіть серйозні інфекції, дуже швидко загоює рани й має загальнозміцнювальну дію, — розповідає дерматолог Ніхіл Дінгро. — Це дуже логічно, адже прополіс — чистий мікс вітамінів, мікроелементів і корисних сполук».
Якщо говорити про вплив прополісу на шкіру, то найбільше його цінують за протимікробні властивості. Активні компоненти, які містяться в цій речовині, вбивають бактерії в клітинах шкіри, запобігають розмноженню інфекцій та грибків. «Біоактивні компоненти у складі прополісу сприяють швидкому й повному відновленню шкіри. Саме тому цей компонент допомагає уникнути рубців та пігментних плям», — говорить лікар Дінгро. Він додає, що продукт бджільництва допоможе побороти тьмяний відтінок і недосконалий рельєф шкіри також завдяки глибокій дезінфекції і виведенню токсинів із дерми.
Прополіс може бути корисним у випадках, коли необхідно зміцнити мікробіом шкіри й укріпити дерму (тобто відкласти вікові зміни). Продукти із вмістом цього компоненту зміцнюють гідроліпідну мантію, наповнюють шкіру активними інгредієнтами й запобігають втраті вологи. Таке комбо дуже важливе для хорошого функціонування й гарного вигляду шкіри і властиве дуже малій кількості компонентів.
Прополіс містить достатню кількість зволожувальних та заспокійливих компонентів, щоб врятувати шкіру від негативного впливу ультрафіолету і швидко усунути всі ознаки сонячних опіків.
Косметика з прополісом
Упродовж останніх років косметичні бренди щоразу частіше беруть прополіс за основний компонент своєї продукції. Зокрема, цей інгредієнт встиг стати суперзіркою K-beauty. Такі бренди, як Missha, Cosrx, Benton та багато інших, виготовляють лосьйони, сироватки та навіть пілінги на основі прополісу. Виробники називають ці продукти максимально універсальними, і практика доводить, що це справді так.
Не цураються прополісу і професійні бренди, навіть попри доступ до високотехнологічних розробок. Відтак Institut Esthederm випустив лінійку доглядальних засобів для шкіри, схильної до жирності та висипань. Професійна марка обіцяє, що лосьйон, сироватка, крем і маска для обличчя в комплексі усунуть комедони та запальні елементи і відновлять шкіру.
«Прополіс має дуже активний, але доволі універсальний склад. Цей компонент не покриває обличчя жирною плівкою, як деякі інші природні речовини, тому його можна використовувати в теплу пору року. Водночас він достатньо зволожувальний для того, аби підтримувати обличчя в хорошому стані взимку», — розповідає дерматолог Ніхіл Дінгро.
Institut Esthederm, Intensive Propolis+ Kaolin Purifying Mask
Nuxe, Reve De Miel Ultra Comforting Face Balm
Missha, Bee Pollen Renew Ampouler
Apivita, Cream With Propolis
Cosrx, Propolis Synergy Pad
Tony Moly, Propolis Tower Barrier Rebalancing Toner
Benton, Aloe Propolis Soothing Gel
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!